Podobnie jak kolory tamtejszego jarmarku, joga ma barwną podróż, dzieląc swoją masę na różne kategorie pielęgnacji ciała i zdrowia. Solidny katalog jogi powie Ci, jak bardzo medyczna sytuacja, w której analizujesz problemy z Twoim ciałem, joga również zajmie się Twoimi sprawami, diagnozując i dając Ci optymalne rozwiązanie.

Jedyna różnica polega na tym, że możesz uzyskać rozwiązanie swoich problemów bez konieczności przyjmowania procedur chemicznych i tabletek. Zawsze jest jedna joga dla konkretnego zestawu problemów, a w dzisiejszym artykule mamy jeszcze jedną z wielu, ta nazywa się Lolasana. Aby wszystko się potoczyło, porozmawiamy o krokach prowadzących do osiągnięcia pozycji i korzyściach, jakie możemy z niej czerpać.

lolasana

Jak to zrobić:

Nazwa jogi Lolasana jest również nazywana pozą wisiorka, głównie dlatego, że w grę wchodzi duża część zawieszenia i wsparcia. Jedną z podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać podczas przechodzenia przez proces jogi, jest wyraźne oddychanie, głębokie wdechy, chyba że zaleca się wstrzymywanie oddechu. To prowadzi nas do etapów postawy, w której słowo „Lola” oznacza zwisanie w w tę i z powrotem, jeden z powodów, dla których nazywa się to pozą wisiorka.

Na początek rozłóż matę do jogi i przygotuj miękką poduszkę lub poduszkę w pobliżu. Uklęknij na podłodze, siedząc na kości piszczelowej, podczas gdy palce u nóg zwijają się pod spodem, opierając się na biodrze. Twoje kolana będą wystawać na zewnątrz. Do tej pory szyja powinna być wyrównana z przyprawą, gdy kładziesz ręce po obu stronach. Dla początkujących, którzy mogą mieć kłopoty na początkowych etapach, możesz zdecydować się na poduszki poduszkowe lub odpoczynek, na którym położysz ręce. Ułożenie dłoni różni się w zależności od osoby w zależności od ich zwykłej łatwości. Może być przed Tobą lub z boku.

Teraz pochyl się powoli do przodu, pochylając się, wywierając nacisk na ramiona. Do tej pory plecy powinny się ugiąć, pozwalając ci zgiąć szpik, aby dostosować się do masy ciała. Powoli podnieś się, wywierając nacisk na dłonie. Twoje ramiona będą teraz rozkładały cały nacisk na siebie, gdy się podniesiesz. Na początku może to nie być łatwa męka, ale z praktyką do tego dojdziesz. Wkrótce zrezygnujesz również z poduszek do podparcia dłoni.

Jak nam to pomaga:

1. Poczucie koordynacji poprzez współpracę ciała i umysłu to coś, co wielu z nas osiągnęło w młodym wieku, ale wciąż są tacy, którzy nie koordynują swoich nerwów z funkcjami ciała, co skutkuje niską równowagą w twoim ciele. Dzięki temu ćwiczeniu możesz osiągnąć równowagę siły swojego ciała.

2. Jest to dobry sposób na wzmocnienie mięśni górnej części ciała, gdzie podnoszenie ciężarów na siłowni jest podobne do tego, w którym ramiona podnoszą teraz własną wagę. Wspieranie ciała na ramionach przynosi korzyści nie tylko ramionom, ale także mięśniom klatki piersiowej i ramion.

3. Kiedy schylasz się i zmuszasz swoje ciało do podniesienia się, w klatce piersiowej pojawia się przypływ krwi, który zapewnia, że ​​serce bije z idealną prędkością. Rozwiązuje to również problemy z sercem, otwierając możliwe blokady i usuwając zatkane.

4. Sztywność ciała można złagodzić, decydując się na tę jogę, w której ścisłe mięśnie pleców mają coś do przemyślenia, gdy przechodzi przez sytuację rozciągania i siły. Wzmacnia twoje ramiona łagodzi wszelkie możliwe bóle mięśni pleców.