Joga na swój sposób pomogła wielu ludziom na wiele różnych sposobów. Długie podróże w biurze i zmęczony wieczorny powrót mogą być zagrożone tylko przez dobrą sesję jogi, odświeżającą Cię do rdzenia małymi odcinkami i skrętami. Nawet wczesnym rankiem, kiedy mgliste niebo nie pozwala Ci na solidny jogging, dlaczego nie wykorzystać całej tej energii na wykonywanie dobrej godziny jogi?.

Jeśli zastanawiasz się, jak pomaga joga, istnieją pewne pozy i postawy, niektóre osiągalne natychmiast, inne nie tak łatwe. Jedną z takich postaw jest Malasana, wystarczająco łatwa, jeśli dobrze ćwiczysz, wystarczająco trudna, jeśli ją zignorujesz. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o pozach i zaletach tej konkretnej jogi.

Malasana (pozowanie girlandy) Jak to zrobić i jej zalety

Jak to zrobić?

Angielska nazwa tej pozy nazywa się Garland. Pozycja wianka polega głównie na ujędrnianiu mięśni ciała, jednocześnie umożliwiając wykonywanie codziennych przysiadów w tym samym czasie, w tym samym ćwiczeniu. Teraz, gdy już wiesz, co ma nadejść, zacznijmy od treningu. Wszystko, czego potrzebujesz do tego, to mata do jogi i pełna koncentracja.

W przypadku tej postawy wymagalibyśmy, abyś siedział na palcach z ugiętymi kolanami, gdy opierasz oparcie ciała na udach. Zacznij od stania prosto, z kręgosłupem i szyją wyrównanymi do siebie. Twoje stopy powinny być rozstawione, ale proste i równoległe do siebie. Teraz utrzymując stabilną szyję i szpik, zacznij zginać nogi, rozkładając kolana, gdy się tym zajmujesz.

Mówiąc dokładniej, jest to prosty przysiad, ale zamiast do połowy schodzimy w dół, aż spoczywamy na zgiętym kolanie. W tym momencie przenieś ręce nad kolana, aby wypełnić małą szczelinę między nimi i złóż je razem. Teraz zacznij od przyciśnięcia palców stóp do wewnętrznej strony uda, przybliżając kończyny do tułowia. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund przed wdechem i zwolnieniem pozycji. Rozłóż ręce modlitewne i zacznij prostować kolana, aż wrócisz do pierwszej pozycji.

Jak nam to pomaga?

Pozycja wianka znana jest z szybkiego środka na bóle pleców i szpiku. Wynika to głównie ze sztywności twojego ciała, którą teraz trzeba zrzucić poprzez to ćwiczenie. Gdy schylasz się i pochylasz do przodu, aby złożyć ręce, ciężar ciała przenosi się na pasy biodrowe.

W obszarze nacisku powstaje ogromny przepływ krwi, otwierając napięte węzły, dzięki czemu nie odczuwasz bólu pleców. Dotyczy to również elastyczności ciała, w której pochylasz się, rozciągasz i skręcasz, co zapewnia elastyczność w twoim ciele.

Wiadomo, że joga Malasana dba o Twój metabolizm, co jest jednym z powodów, dla których może ułatwić utratę wagi. Metabolizm w naszym ciele zapewnia, że ​​nasz proces trawienia żywności przebiega w szybkim tempie, dzięki czemu organizm może wytwarzać odpady, a także szybko wykorzystywać ważne składniki odżywcze.

Daje to mniej czasu na przechowywanie żywności, produkcję tłuszczu i tak dalej, zapewniając zdrowsze ciało. Kiedy schylasz się i przenosisz ciężar ciała na kończyny dolne, twój brzuch również staje w obliczu sytuacji uciskowej, która właśnie w ten sposób ta joga napina mięśnie brzucha i pomaga mu lepiej funkcjonować.