Joga była przekazywana z pokolenia na pokolenie przez najzdolniejszych widzących, którzy byli awangardą tej wspaniałej formy sztuki. Nazywanie jogi formą sztuki jest mistrzem, ponieważ naprawdę jest sztuką ciała. Właściwy mistrz jogi jest niezwykle elastyczny i sprawny fizycznie i psychicznie, ale nie musisz być mistrzem, aby czerpać korzyści z jogi. Joga to bardzo osobiste ćwiczenie, które można wykonywać w domu, dając poczucie spokoju i pewności siebie.

Matsyendrasana (skręcenie kręgosłupa) Jak to zrobić i jego zalety

Jogę należy ćwiczyć codziennie, aby w pełni ćwiczyć i czerpać z niej wszystkie korzyści. Joga składa się z szeregu różnych pozycji do wyboru, po których następuje głębokie, stopniowe oddychanie, aby w pełni odtworzyć to ćwiczenie. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o postawie Matsyendrasany wraz z tym, jak to zrobić i jej zaletami.

Matsyendrasana Yoga – instrukcje krok po kroku i korzyści:

Matsyendrasana Joga – jak to zrobić?

Matsyendrasana jest również znana jako pozycja skrętu kręgosłupa, która jest dosłownie tym, co zrobimy w tej pozycji jogi. Może to wyglądać na trudną pozycję jogi, ale szczerze mówiąc, jest to jedna z najprostszych. Dzięki miękkiemu wzorowi rozciągania i skręcania, cały zestaw do jogi jest skończony. Jednak oddychanie jest nadal ważną częścią całej jogi.

  • Aby rozpocząć, usiądź na macie do jogi z nogami wyciągniętymi przed sobą, kręgosłupem i szyją w jednej linii, a dłonie spoczywają spokojnie obok ciebie.
  • Jest jeszcze jeden początek tej pozy, w której możesz zacząć od Padmasany, w której siedzisz ze skrzyżowanymi nogami, zwanej również pozą lotosu.
  • Teraz, gdy jesteśmy gotowi, zacznijmy od treningu.
  • Przenieś jedną ze swoich fałdowych kończyn, powiedzmy lewą do końca przez prawą zgiętą nogę, lewa stopa dotyka ziemi, podczas gdy prawa kończyna nadal zgięta jest ułożona pod spodem.
  • Teraz zacznij od skręcania ciała w talii do góry. jeśli używasz lewej nogi nad prawą, przekręcisz się w prawo i na odwrót.
  • Przez cały ten czas kręgosłup i szpik powinny pozostać jak najprostsze.

Teraz przenieś jedną rękę do skrzyżowanego kolana, aby utrzymać ją dla podparcia, podczas gdy drugą cofnij. Jednak często mówią, że drugie ramię może być wolne i wypoczęte. na początkowych etapach zwrot może wydawać się nieco ograniczony.

Jednak z czasem pogodzisz się z sytuacją. Po zablokowaniu pozycji oddychaj przez minutę, normalny, ale głęboki oddech, zanim odblokujesz pozycję i wrócisz do pozycji podstawowej.

Matsyendrasana Joga – jak nam to pomaga?

Jak tylko przekręcisz szpik na drugą stronę, lekkie mrowienie spłynie wzdłuż kręgosłupa, zaspokajając długo utrzymujący się ból mięśni.

Kręgosłup i dolna część pleców przechodzą solidne rozciągnięcie w tym ćwiczeniu, dlatego bóle pleców i szpiku są po prostu ścierane. Ta joga jest znana jako wzmacniacz adrenaliny.

Aby zapewnić szybkie trawienie, wykonuj tę jogę na pół godziny przed posiłkiem. Gdy skręcamy żołądek, jelita są poddawane naciskowi, przez co pracują z żwawą prędkością, zapewniając tym samym szybkie trawienie.

Wspomniany wcześniej punkt przynosi mi jeszcze jedną korzyść, jaką jest wysoki metabolizm. Wysoka przemiana materii sprawia, że ​​wszystkie rozkładane w organizmie składniki pokarmowe działają prawidłowo, wydzielając odpowiednie soki i składniki odżywcze, dzięki czemu nie dochodzi do niepotrzebnego przechowywania żywności czy problemów z trawieniem. Może to być również związane z utratą wagi.