Stres jest właściwie źródłem wszystkich problemów, ponieważ ze stresem pojawiają się problemy, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, problemy ze stawami i dolegliwości psychiczne, a także wiele innych mniejszych problemów, które powoli i stale pogarszają twoją funkcjonalność. Udowodniono, że joga jest bardzo skuteczna, jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem i wszystkimi towarzyszącymi mu problemami. Joga to bardzo osobiste doświadczenie spokoju, które można praktykować w domu.

Mukta hasta sirsasana

Joga składa się z wielu różnych pozycji ciała połączonych z medytacją i głębokim stopniowym oddychaniem, aby zapewnić poziom spokoju, którego normalnie nie osiągnąłbyś w swoim codziennym życiu.

Korzyści z Mukta Hasta Sirsasana:

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o postawie Mukta hasta sirsasana wraz z tym, jak to zrobić i jakie korzyści ma ona do zaoferowania.

Jak to zrobić?

Mukta hasta sirsasana to skomplikowana joga, podobnie jak sama nazwa. Ta joga, będąca kompilacją zarówno twojej ręki, jak i głowy, jest podstawowym stanem na głowie, który, mimo że trudna, nie jest trudną do osiągnięcia postawą. Oczywiście przed rozpoczęciem możesz chcieć skorzystać z pomocy pod ręką.

Na przykład możesz potrzebować poduszki pod głowę, jeśli nie chcesz się nadwyrężać podczas próby. To samo dotyczy niektórych poduszek bocznych lub wsporników ściennych w pobliżu, aby powstrzymać upadek w przypadku utraty równowagi w pozycji lub w jej trakcie. Z drugiej strony radzimy mieć bezpieczną parę rąk u boku, która prowadzi cię przez pierwsze dni.

  • Z późniejszą praktyką możesz przejść do jogi.
  • Na początek rozłóż matę do jogi na równej powierzchni. Równowaga ma ogromne znaczenie w tej sytuacji.
  • Zacznij od stania prosto z rękoma opartymi o bok, gdy wyrównujesz szyję i szpik w linii prostej. Weź głęboki oddech i wypuść go.
  • Po zakończeniu rozciągnij ciało do pozycji psa w dół.
  • Teraz powinieneś stać na czworakach, tworząc odwrócony kształt litery V z ciałem, z kończynami wyciągniętymi za tobą, gdy pochylasz się na przodzie.
  • Powoli oprzyj łokcie na ziemi i napinając brzuch, podnieś dolne pośladki do góry.
  • Dla początkujących, dodatkowa para rąk może poprowadzić Cię w górę, po czym będziesz już sam.

Ułożenie dłoni zależy od osoby i jej wygodnych stref. Niektórzy mogą preferować podparcie łokcia, podczas gdy inni równomiernie rozkładają swój ciężar, rozkładając ramiona imitując rozpostarte skrzydła orła. W tym momencie całe twoje ciało, bycie do góry nogami, jest dokładnie wspierane przez szyję, która jest raczej delikatną częścią twojego ciała. Zablokuj pozycję na kilka sekund przed użyciem podpory, aby wrócić do pierwotnej pozycji.

Jak nam to pomaga?

Nigdy nie mamy pełnej kontroli nad naszym ciałem, dopóki nie spróbujemy tego ćwiczenia. Kontrolowanie koordynacji między mózgiem a ciałem do góry nogami jest czymś, w czym może się specjalizować tylko nietoperz, a w tym momencie robienie tego samego może mieć na ciebie wpływ. Jednak przy odpowiedniej praktyce możesz osiągnąć idealną równowagę kontroli umysłu i ciała.

To jest dobre ćwiczenie dla twojej skóry, gdzie zwisanie do góry nogami spowodowałoby przypływ krwi do mózgu, aw normalnym czasie trzymanie się w ten sposób byłoby dla ciebie śmiertelne, ale kilka sekund wartych trucizny zawsze cię wzmacnia. Wypłukając Cię z przypływem krwi, Twoja skóra będzie teraz miała ten doskonały różowy blask.

Ta joga jest również sprawdzoną postawą na porost włosów, gdzie po raz kolejny przepływ krwi do żyły utrzymałby skórę głowy i mieszki włosowe odżywione i uzupełnione, ułatwiając tym samym wzrost. Kolejną niesamowitą korzyścią z tej jogi będzie zdrowe serce, w którym odwrócona postawa wypłukuje wszelkie chodaki lub przeszkody w komorach serca, zapewniając w ten sposób równomierne bicie.