W dzisiejszym świecie stres jest powszechnym czynnikiem, nawet wśród dzieci. Ten rosnący wzrost stresu jest przyczyną wielu problemów psychicznych i fizycznych, których nie można łatwo wyleczyć. Joga to jeden ze sposobów, w jaki osoba może nauczyć się radzić sobie ze stresem w bardziej efektywny sposób. Joga jest przeznaczona dla każdego i nie ma czynnika wiekowego, który by ją ograniczał. Najlepsze w jodze jest to, że można ją ćwiczyć w domu, co czyni ją bardzo osobistym procesem.

Navasana (pozycja łodzi) Jak to zrobić i korzyści

Wiadomo, że pomaga w otyłości, cukrzycy, nadciśnieniu i wielu innych problemach, z którymi boryka się dzisiaj człowiek. Joga składa się głównie z procesu pół-skomplikowanych postaw, po których następuje stopniowe i ciągłe głębokie oddychanie w celu perfekcyjnego wykonania każdej postawy.

Korzyści i zastosowania Navasany (pozycja łodzi):

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o postawie Navasany wraz z krokami i korzyściami.

Jak to zrobić?

Navasana jest również znana jako pozycja łodzi, wywodząca się z ostatecznej postawy pozycji jogi, w której przypominasz małą drewnianą łódkę unoszącą się na brzegach rzeki. Tak jak mała łódka na niebie o zachodzie słońca przypomina ciszę i spokój, ta wybrana joga również działa, aby dać umysłowi tak bardzo potrzebną przerwę, szczególnie po męczącej podróży z domu do biura iz powrotem.

Po raz kolejny w tej jodze zostanie wystawiona na próbę siła Twoich mięśni, przez co staramy się wzmocnić mięśniowo-szkieletowe partie Twojego ciała. Aby rozpocząć trening, najpierw połóż matę do jogi. Możesz nawet zdecydować się na małe, poręczne poduszki, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą. Siedząc na macie, nogi powinny być wyciągnięte przed siebie, a ręce po bokach, dłonie skierowane w stronę nogi.

Utrzymując sztywny i prosty kręgosłup, dopasuj do niego szyję. Teraz weź głęboki wdech i gdy go puścisz, zegnij kończyny tak, aby Twoje kolana utworzyły teraz odwrócony kształt litery V. Odchyl się w najmniejszym stopniu do tyłu i zacznij unosić stopy nad ziemią, aż sam utworzysz kształt litery V. Możesz użyć dłoni jako podparcia pleców, gdy teraz wyprostujesz kończyny, przechylając je do góry tak, aby palce u nóg znajdowały się nieco ponad wzrokiem wzroku.

Teraz zdejmij podpórkę pod ręce i przenieś ręce do kolan. Dla początkujących dobrym pomysłem będzie poduszka z tyłu lub tuż pod biodrami. Możesz nawet zdecydować się na osobną parę rąk do pomocy. Kiedy formujesz kształt litery V, upewnij się, że szyja i szpik są wyrównane, ale nie zestresowane, ponieważ stres może przekształcić się w ból później w ciągu dnia.

Jak nam to pomaga?

  • Każdy rodzaj nieprzyjemnego bólu mięśni może być uciążliwy w codziennym harmonogramie i aby jak najszybciej go wyeliminować, lepiej wybrać tę jogę, która wywiera ucisk na kręgosłup i dolną część pleców, tym samym zwiększając napięcie mięśnie, łagodząc ból.
  • Jest to również dobry sposób na uzyskanie elastyczności ciała, zwłaszcza sztywnych stawów i pasa.
  • Prasa i chrupnięcie podczas ćwiczeń zdecydowanie pomogą Ci przetrwać te złe dni trawienne.
  • Wiadomo, że ta pozycja jogi stymuluje tarczycę, więc jeśli masz problem z nadprodukcją lub niedostatecznym wydzielaniem hormonu tarczycy, możesz teraz regulować to za pomocą tej jogi.
  • Jest to również solidny środek do zwalczania stresu. Ilekroć dostaniesz wczesne wskazówki dotyczące stresującego dnia, po prostu użyj tej jogi jako wisienki na torcie.