Joga jest uważana za jedną z najbardziej wyrafinowanych wersji sprawności ciała, z którą mierzy się nie tylko sztywne ciało, ale także sztywny umysł. Joga, praktykowana głównie przez mędrców, stała się obecnie znaną procedurą równowagi ciała i umysłu. Mówi się, że zdrowe ciało kłóci się z zaburzonym umysłem, a szczęśliwy umysł jest zawsze niszczony przez niezdrowe Ciało. To tutaj joga dąży do stworzenia idealnej równowagi między nimi, traktując obie sprawy z równym priorytetem.

Niralamba Sarvangasana Jak to zrobić i korzyści

Joga jest niewątpliwie ulubioną przez wielu, gdzie można czerpać korzyści z komfortu własnego domu. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz profesjonalnego trenera, który pomoże Ci poprowadzić ten proces. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o jodze Niralamba sarvangasana i korzyściach, jakie można z niej uzyskać. Dzięki tym prostym wskazówkom wymienionym poniżej możesz teraz z łatwością wykonać następujące czynności.

Jak zrobić Niralamba Sarvangasana i jej zalety:

Niralamba sarvangasana to wielkie słowo, które wielu może mieć trudności z wymówieniem na raz. Dlatego będziemy się do niego odnosić angielską nazwą, postawa na ramię. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy dobrze odgadłeś, czy nie, ta joga to prosty stojak na ramię, który dla początkujących może nie być bułką z masłem, ale z czasem i praktyką będzie to jedna z najłatwiejszych pozycji do wyboru. Podczas procesu upewnij się, że nie przejdziesz drogi do osiągnięcia perfekcji już pierwszego dnia.

Ponieważ będziesz balansować na ramieniu, a przede wszystkim na szyi, jeden zły ruch może doprowadzić Cię prosto do szpitalnej izby przyjęć. Dlatego na początkowych etapach możesz zdecydować się na dodatkową parę pomocnych dłoni, które pomogą Ci w postawie. Aby rozpocząć, połóż się na plecach, twarzą do sufitu z nogami równoległymi do siebie wyciągniętymi przed siebie. Twoje ramiona powinny być teraz równoległe do ciała, wyciągnięte obok ciebie.

Najtrudniejsza część jogi polega na tym, że musisz teraz podnieść swoje ciało, podnosząc się na ramionach. Aby to osiągnąć, użyj łokci i dłoni jako podparcia na plecach, ponieważ dodatkowa para dłoni podpiera cię. Na początkowych etapach możesz chcieć wybrać korzystny sport z pobliską ścianą, aby wesprzeć upadek w przypadku utraty równowagi. Dzięki praktyce wkrótce będziesz w stanie samodzielnie się podeprzeć. Upewnij się, że broda trzymasz najbliżej klatki piersiowej i oddychaj głęboko podczas procesu.

Jak nam to pomaga?

  • Ta pozycja jogi to dobry sposób na ujędrnienie dolnej części ciała. Kiedy podpierasz się na ramieniu, twoje kończyny powinny być wyprostowane, skierowane w stronę sufitu i tutaj mięśnie doświadczające nacisku budują się, ustępując miejsca silniejszej i jędrniejszej dolnej części ciała.
  • Jest to również dobre ćwiczenie na trawienie, gdzie po przewróceniu się do góry nogami, narządy w żołądku przechodzą przez lekkie przetasowanie. Osoby cierpiące na nieprawidłowe trawienie mogą dzięki temu ćwiczeniu łatwo dotrzeć do źródła problemu.
  • To samo dotyczy nieregularności wypróżnień, które do tej pory znikną, jeśli wykonasz to ćwiczenie zgodnie z odpowiednią rutyną.
  • Ta joga jest dobrą dolegliwością na przeziębienie i grypę, gdzie śluz w jamie nosowej i płucnej wypłukuje się i oczyszcza, abyś nie musiał cierpieć z powodu zatkanej klatki piersiowej i kataru.