Ciało, umysł i dusza potrzebują dużo energii do codziennego biegania. Jesteśmy tylko ofiarami okoliczności przez cały czas, zwłaszcza gdy chodzi o wpadki. Wpadki, o których tutaj mówimy, to te, które wpływają na ciało, umysł i duszę w ogóle.

Na przykład prowadzone przez nas życie w wyścigu szczurów nie pozwala nam odpowiednio zadbać o nasze ciało. To z kolei prowadzi do dysharmonii czakr w nas. Kiedy czakry nie są wyrównane i zjednoczone ze sobą, mamy tendencję do bycia niezrównoważonymi psychicznie i fizycznie chorymi.

Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć nie tylko ciało, ale i umysł. Od wieków sztuka i nauka jogi pomagają wielu ludziom na całym świecie. Nie trzeba spędzać godzin na siłowni, ucząc się jogi i stosując ją w codziennym życiu. Najwyżej pół godziny w dzień, rano, w południe lub w nocy to więcej niż potrzeba.

Padmasana Yoga (pozycja lotosu) – kroki i korzyści

Eksperci sądzą również, że joga i jej asany mogą pomóc w usuwaniu chorób i dolegliwości, czasami bez interwencji medycznej lub poddania się nożowi. Przyjrzyjmy się zatem bardzo popularnej, ale skutecznej asanie, dzisiejszej padmasana yoga!!

Joga Padmasany (pozycja lotosu):

padmasana

Znana również jako pozycja Lotosu, Padmasana rzeczywiście jest aktem kochania umysłu, ciała i duszy bez jakichkolwiek warunków. Czytaj dalej i dowiedz się więcej, ta pozycja pomogła milionom i jesteśmy pewni, że pomogłaby również Tobie.

Więcej o jodze Padmasana:

W sanskrycie „Padmam” oznacza lotos. Stąd padmasana nazywana jest pozą lotosu. Poza jest bardzo popularną i klasyczną pozą jogi, a także jest znana poza społecznością. Chociaż ta pozycja jest uważana za podstawową postawę medytacyjną, wykonywanie padmasany jest bardzo trudne, ponieważ jest to pozycja dwustronna, co oznacza, że ​​obie części, w tym przypadku nogi, są zamienione lub skrzyżowane. Osiągnięcie tego wymaga dobrej praktyki.

Jak robić Padmasana Yoga (pozycja lotosu) – kroki i korzyści:

Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak krok po kroku robić jogę padmasana, a także jej zalety, modyfikacje, środki ostrożności i wskazówki dla początkujących wraz z odmianami zdjęć.

Kroki Padmasany Jogi:

Padmasana to dość trudna asana. Dlatego idealnie jest wykonać kilka przygotowawczych asan, takich jak pozycja gołębia lub pozycja motyla, przed wykonaniem tej asany.

1. Zacznij od siedzenia w pozycji ze skrzyżowanymi nogami, z prawą nogą skrzyżowaną nad lewą. Upewnij się, że biodra są wyżej niż kolana.

2. Korzystając z pomocy rąk, przyłóż prawą stopę do lewego uda tak, aby piekło dotknęło stawu biodrowego.

3. Musisz teraz podnieść podeszwę stopy, wydłużając się przez kostkę.

4. Gdy będziesz już wygodnie w tej pozycji, umieść lewą stopę na prawym udzie tak, aby pięta dotykała stawu biodrowego, podeszwa podniesiona.

5. Delikatnie dociśnij kostki do ud. Teraz rozciągnij się od podstawy krocza, aż do długości kręgosłupa, z pełną energią za jednym razem.

6. Teraz połóż ręce na kolanach. I przyłóż palce do jnana mudra, tj. z kciukami i palcem wskazującym tworzącym koło, a reszta palców wyciągnięta.

7. Pozostań w tej pozycji przez pewien czas, biorąc jak najwięcej głębokich oddechów.

8. W przypadku wystąpienia trudności lub uczucia drętwienia natychmiast wróć do pierwotnej pozycji.

9. Podczas ćwiczeń pamiętaj, aby zmieniać nogę prowadzącą za każdym razem, gdy przyjmujesz tę pozę.

Korzyści z Padmasany (Pozy Lotosu):

padmasana (pozycja lotosu)

Fizyczne korzyści Padmasany (pozycja jogi lotosu):

1. Padmasana joga jest znana jako jedna z najbardziej zaawansowanych asan otwierania bioder, a także jedna z podstawowych pozycji medytacyjnych, dlatego uspokaja mózg.

2. Asana wspomaga stawy skokowe w budowaniu siły i elastyczności.

3. Pozycja lotosu wspomaga stymulację kręgosłupa, brzucha, miednicy i pęcherza.

4. Asana pomaga również w rozciągnięciu kolan i kostek.

Terapeutyczne korzyści Padmasany (pozycja lotosu jogi):

1. Osoby z rwą kulszową mogą czerpać korzyści z wykonywania tej asany.

2. Kobiety, które odczuwają dyskomfort menstruacyjny, mogą znaleźć ulgę, wykonując tę ​​asanę.

3. Padmasana joga jest cytowana jako „niszczyciel wszystkich chorób” w tradycyjnych tekstach.

4. Kobieta w ciąży może ćwiczyć tę asanę do samego końca, aby ułatwić poród.

Modyfikacje Padmasany (Pozycja Jogi Lotosu):

Przed całkowitym wykonaniem padmasany można zacząć od wykonania ardha padmasany, gdzie ardha oznacza połowę. Aby wykonać ardha padmasana, wykonaj poniższe czynności:

1. Po ustawieniu nogi prowadzącej w odpowiedniej pozycji, wsuń dolną nogę pod nogę prowadzącą. Stopa musi stykać się z zewnętrzną stroną przeciwległego biodra.

2. Robiąc to, jeśli kolano górnej części nogi nie dotyka podłogi, użyj pod spodem grubo złożonego koca.

3. Wykonuj tę asanę, zmieniając za każdym razem obie nogi podczas każdej praktyki.

Możesz również użyć bloku piankowego lub złożonego koca pod siedzeniem, aby uzyskać dodatkową wysokość w biodrach.

Środki ostrożności dotyczące Padmasany (pozycja jogi lotosu):

1. Ta asana nie jest odpowiednia dla osób, które odczuwają ból lub ucisk w kolanach, kostkach lub stawach biodrowych. Mogą jednak nadal wykonywać tę asanę przy użyciu modyfikacji po konsultacji z ekspertem.

2. Nie nadaje się dla osób, które przeszły kontuzję kolana lub kontuzji kostki.

3. Padmasana jest bardzo zaawansowaną pozą i zdecydowanie zaleca się, aby zrobić ją z pomocą trenera, zanim zrobisz to samotnie.

Wskazówki dla początkujących:

Przez większość czasu podczas rozgrzewki zewnętrzna kostka jest często nadmiernie rozciągnięta. Aby wyrównać obie kostki, możesz spróbować przebić wewnętrzną krawędź stopy do ramienia. Upewnij się, że utrzymujesz równe rozciągnięcie kostek wewnętrznych i zewnętrznych, gdy próbujesz przesunąć stopę w przeciwną stronę pachwiny.

Pozycje przygotowawcze i uzupełniające:

Pozy przygotowawcze do padmasany to baddha konasana, virasana, janu sirsasana.

Kolejne pozy to adho mukha svanasana, supta padangusthasana.

Więcej szczegółów na temat postawy jogi Padmasana:

Kiedy już wspomnieliśmy o wielu zaletach padmasany, teraz poszerzmy naszą wiedzę na temat tej bardzo popularnej pozycji jogi. Jest to oczywiście najczęstsza postawa, gdy ktoś chce medytować. Znaczenie tego, jak już wspomniano wcześniej, to oczywiście postawa lotosu. Dzieje się tak, ponieważ podczas wykonywania tej postawy nasze nogi znajdują się w pozycji, która wygląda jak podstawa lotosu. Ten jest również znany jako „kamalasana”. Bardzo wyraźnym powodem tej nazwy jest to, że kwiat lotosu jest również znany jako „kamal” w języku hindi. Rozciąga to ciało w bardzo uspokajający sposób, a także rozluźnia umysł, dzięki czemu jesteś gotowy do medytacji.

Dla osób, które cały czas pracują, korzyści płynące z padmasany mogą być nieco trudne do uzyskania przez cały dzień. To normalne, że masz złą postawę, jeśli siedzisz w jednej pozycji przez długie godziny. Smutne jest to, że padmasana joga nie może być wykonywana w miejscu pracy, kiedy tylko chcesz. Zamiast tego, co zwykle możesz zrobić, to rozprostować stopy, a następnie przesunąć je zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Co więcej, jeszcze lepiej jest robić przerwy w krótkich odstępach czasu, a następnie spacerować po podłodze, aby rozprostować plecy i rozluźnić ustaloną pozycję.

Przestrzeganie wszystkich kroków jogi padmasana kontroluje również oddychanie i uspokaja poziom stresu. Jest to również ogólnie ogólny trening dla ciała, ale nie odczuwasz żadnego obciążenia. Błędem jest wierzyć, że uprawianie jogi padmasana może być jedynym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy. Najlepiej jest przejść przez dokładną sesję jogi, podczas której można wykonać kilka kroków jeden po drugim, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Nie można uzyskać wszystkich korzyści bez obciążania organizmu, dlatego padmasana może wykonać tylko część tego.

Ogólnie rzecz biorąc, joga jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów fizycznych i psychicznych, które pojawiają się z powodu stresu. Podobnie korzyści z padmasany są jednymi z najlepszych spośród wszystkich i należy natychmiast zacząć ćwiczyć.