Starożytna forma opieki nad ciałem, przyziemne, całkowicie naturalne podejście do uczynienia go zdrowym lub po prostu spokojny wypoczynek pośród pandemonium, wszyscy możemy skupić się na tych słowach wokół prostego cudu, jakim jest joga. Praktykowana od wieków joga zyskała teraz miękki kącik dla entuzjastów zdrowia.

Paripurna Navasana (pełna łódź) Jak to zrobić i korzyści

Nowa fala fitnessu ma wiele osób, które skłaniają się do jogi w celu uzyskania wsparcia. Wybierając z szerokiego katalogu, znajdziesz ćwiczenie dostosowane do Twoich różnych potrzeb, czy to płaski brzuch, czy zmęczona głowa. W dzisiejszym artykule omówimy jedną z wielu takich jogi, która nazywa się Paripurna navasana. Poznamy korzyści i kroki do tej wspaniałej podróży.

Jak zrobić Paripurna Navasana (pełna łódź) i jej zalety:

Jak to zrobić?

Angielska nazwa tej postawy pochodzi dosłownie od ostatecznej postawy tej postawy jogi. Paripurna Navasana w języku angielskim nazywana jest pozą pełnej łodzi, w której identycznie będziesz przypominać kształt łodzi swoim ciałem, które opiera się głównie na kilku rozciągnięciach i koniecznie elastyczności ciała.

Na początkowych etapach męka może wydawać się nieco trudna, ale z czasem granice się zaostrzą. Przez cały czas powinieneś pamiętać, że doskonałość nie przychodzi od razu, a prosty zły ruch może cię wystarczająco zranić. Aby rozpocząć tę jogę, zacznij od siedzenia na macie do jogi.

Kiedy siedzisz, twoje nogi powinny być wyciągnięte przed siebie, gdy siedzisz z wyprostowanym kręgosłupem, wyrównując go z szyją. Twoje ramiona jak zwykle spoczywają obok ciebie. Teraz powoli zegnij nogi od kolana, tak aby stopa dotykała teraz podłogi. Odchyl się trochę do tyłu i załóż ręce do tyłu, gdzie możesz ich użyć jako podparcia, aby podnieść zgiętą nogę.

Na początkowych etapach możesz zdecydować się na miękką poduszkę wokół pleców, aby kontrolować równowagę, ale nigdy w pełni nie polegaj na podparciu pleców, takim jak ściana lub coś podobnego, ponieważ całkowicie sprawia, że ​​cel tej jogi jest nieubłagany. Teraz, wspierając się rękoma, powoli spróbuj wyprostować nogi prosto i do góry.

W tym momencie jesteś już w połowie drogi do swojej łodzi. Teraz dobrze się zrównoważ, zanim opuścisz podparcie dłoni i przeniesiesz je do przodu. Gdy odchylasz się bardziej do tyłu, trzymaj ramię wyrównane do poziomu klatki piersiowej, chwytając kolana, aby zablokować pełną pozę łodzi.

Jak nam to pomaga?

  • Jedną z najlepszych korzyści, jakie możesz odnieść z tej jogi, jest wzmocnienie mięśni dolnych partii ciała. Tutaj wskazujemy palcami obszar brzucha, który w całej pozycji łodzi przechodził przez napięty węzeł ucisku, próbując utrzymać dolną część ciała w górę. Oprócz wzmocnienia ułatwia również zdrowe funkcjonowanie ustroju.
  • Dzięki temu ćwiczeniu można osiągnąć elastyczność ciała, ponieważ naciskasz na zawiązane napięte mięśnie, aby się otworzyły podczas rozciągania i podnoszenia.
  • Jest to dobre ćwiczenie wzmacniające mięśnie ciała, zwłaszcza kończyn dolnych, mięśnie ud i łydek. W tym samym czasie, gdy odchylasz się do tyłu i ponownie zmuszasz do przodu, odczuwasz utratę kalorii.
  • Wiele osób wciąż ma problem z równoważeniem swojego ciała, gdzie nerwy zwykle nieco wolno koordynują się z mózgiem. Można to poprawić dzięki temu ćwiczeniu.
  • Wiadomo, że to ćwiczenie łagodzi stres. Kiedy się rozciągasz, podnosisz i skręcasz, toksyny w twoim ciele, które nagromadziły się w ciągu miesięcy, teraz usuwają się, ustępując miejsca znacznie szczęśliwszemu, uwalniającemu cię od stresu.