Joga, jak wszyscy postrzegamy, nie jest po prostu maszyną do ćwiczeń, ale raczej potężnym instrumentem, który działa na wszystkich zasadach, doskonaląc lub próbując udoskonalić cię na wszystkie możliwe sposoby. To, co zaczęło się jako prosta fala fitness, teraz skierowało więcej na głębię działania jogi, gdzie eksperci dostarczyli nam sprawdzone metody dotyczące korzyści z jogi w jej najlepszym wydaniu.

Parivrtta Baddha Parsvakonasana Jak to zrobić i korzyści

Zarówno umysłowa przyjemność, jak i fizyczna opieka, joga była więc faworyzowana przez wielu z nas, wiek nie bawił się w tej sekcji. Wśród skądinąd ogromnego katalogu różnych postaw, typów itp., jedna z takich jogi jest tematem naszego dzisiejszego artykułu. Ten nazywa się Parivrtta Baddha Parsvakonasana. Będziemy sobie pozwolić na korzyści z tego artykułu, a także damy ci krótką instrukcję dotyczącą kroków.

Jak zrobić Parivrtta Baddha Parsvakonasana i jej zalety:

Jak to zrobić?

Angielskie nazwy tych jogi są zawsze tak dosłowne i wyraźne, że dostajesz małą gałkę w pozach i postawach po prostu z samej nazwy. Zanim przejdziemy do korzyści, oto mały przewodnik po etapach wykonywania. Angielska nazwa to pozycja z obrotowym kątem bocznym, która jest dokładnie tym, co zamierzasz zrobić w tym artykule.

Jako słowo ostrzeżenia, przed wykonaniem tej jogi upewnij się, że nie masz problemu z dyskiem poślizgowym lub złamanym kręgosłupem, który może być dla ciebie śmiertelny. Po raz kolejny najlepiej jest wykonywać tę jogę na pusty żołądek, a uczucie zawrotu głowy, jeśli w ogóle, można kontrolować, pijąc dużo wody po.

Zacznij od stania prosto na macie do jogi, ze stopami wyrównanymi do siebie, oddzielonymi niewielką przerwą między nimi, gdy wyprostujesz szpik i szyję. Twoje ramiona leniwie ocierają się o twoje ciało. Teraz zaczynasz od miękkiego wdechu, zginając jedną z kończyn, powiedz prawą z kolana, pochylając się przy tym do przodu.

Zejdź na dół, aż twoje rzeczy staną się równoległe do ziemi, kolano centralnie wyrównane ze stopą. Teraz jednocześnie przesuń lewą nogę do tyłu, pochylając się, utrzymując ją prosto i podtrzymując nogę na palcach. Teraz, kiedy już tam jesteś, zacznij ćwiczyć górną część ciała. Przekręć się na prawą stronę, jeśli masz zgięte prawe kolano.

Skręt powinien być wystarczająco dobry, abyś mógł oprzeć plecy na kolanie podczas głębokiego wdechu, teraz blokując oddech i nieco wydrążając brzuch, tak aby ramiona od strony kłębu mogły teraz dotykać pod udem, jedno nad ciałem, drugie pod.

Jak to pomaga?

  • Jest to dobre ćwiczenie równowagi, w którym skręcasz swoje ciało w taki sposób, że twoje oczy nie są świadome postawy, ale umysł jest. Tutaj mówimy o równowadze ciała, która jest zasadniczo okiem sygnalizującym umysłowi. Teraz możesz poprawić swoją równowagę, doskonaląc tę ​​koordynację.
  • Kolejna korzyść jest dostępna w innym pakiecie. Nazywa się to wzmocnieniem, które można wykorzystać poprzez skręcenia i rozciąganie, dostosowując się głównie do obszaru brzucha.
  • Kiedy się skręcasz, nieświadomie masujesz swoje narządy żołądkowe przypływem krwi wywołanym przez ciśnienie.
  • Ten sam efekt jest stosowany również na dolnych częściach ciała, gdzie to ćwiczenie pomaga je ujędrnić i ujędrnić, uelastyczniając mięśnie, aby uzyskać siłę i jędrność.