Począwszy od małej dziewczynki z sąsiedztwa z dwoma warkoczykami, przez babcię świętującą 80. urodziny, zapracowaną pszczołę z rodziny nuklearnej czy kobietę przyjmującą macierzyństwo, joga nigdy tak naprawdę nie znała wieku, zwłaszcza gdy ludzie preferowali jogę nie tylko ze względu na fitness które przyszło wraz z tym.

Parivrtta Parsvakonasana Joga Pose

Ale także dlatego, że ciężarna kobieta czuła, że ​​jej bóle skurczowe mogą być lepiej kontrolowane, a babcia wiedziała, że ​​jej trawienie zostanie oswojone, a także dlatego, że zajęty tata znalazł samotnika w bramie do spokoju przez swoje łysiejące łatki i wszystko to prosto z własnych wygód. Dom. Dlatego joga ma swoje sposoby, nie sądzisz? Cóż, w dzisiejszym opisie przyjrzymy się jednej takiej wspaniałej pozycji jogi zwanej Parivrtta Parsvakonasana.

Jak zrobić Parivrtta Parsvakonasana (obrócony kąt boczny) i jego zalety:

Jak to zrobić?

każda joga ma angielską nazwę, która dosłownie określa ostateczną postawę postawy jogi, dzięki czemu możesz zagłębić się w to uczucie przed rozpoczęciem. Zanim wymienimy korzyści z niej płynące, rozłóżmy matę do jogi i zacznijmy od przewodnika po jej wykonywaniu.

Angielska nazwa to pozycja „Revolved Extended Side Angle”, która zawiera wiele skręceń, dlatego zaleca się, aby nie wybierać jej na wypadek złamania kości w obrębie klatki piersiowej i obręczy biodrowej.

Aby rozpocząć, stań w pozycji wyprostowanej ze złączonymi stopami i wyprostuj szpik. Twoje ramiona spoczną obok twojego ciała, gdy wyrównasz szyję z kręgosłupem. Teraz podnieś jedną nogę, powiedz prawą, jak wysuń ją do przodu, kilka kroków do przodu, aby poczuć miękkie rozciąganie. Teraz powoli zegnij nogę do końca, pochylasz się do przodu w umowie i nie zatrzymujesz się, dopóki twoje uda nie będą równoległe do ziemi.

Twoja stopa powinna być teraz wyrównana ze stawem kolanowym, a lewa noga powinna być wyprostowana i sztywna. Teraz z pochyloną do przodu skręć w prawą lewą stronę, jeśli masz zgiętą prawą stopę. Upewnij się, że górna część ciała jest teraz skręcona w pełnym zakresie, zwrócona w bok.

Następnie weź głęboki wdech i zablokuj go, opuszczając prawą rękę całkowicie w dół, dotykając ziemi z lewą ręką kołyszącą się nad głową, powodując lekkie rozciąganie klatki piersiowej. Niektórzy ludzie wybierają również osobną rutynę z rękami, w których składają je w ręce modlitewne. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund przed wykonaniem wydechu do kroku pierwszego.

Jak nam to pomaga?

  • Kiedy rozciągasz się w tej pozycji, twoje dolne kończyny są dobrze ćwiczone, a zatem nieświadomie zachęcasz je do ujędrnienia i ujędrnienia w celu wzmocnienia dolnej części ciała.
  • Gdy się zmieniasz, skręcasz i obracasz, Twój tłuszcz z żołądka również przechodzi trening, co powoduje, że spalasz kilka poważnych kalorii w drodze.
  • Wraz z kaloriami obszar jelit, czyli brzuch, odczuwa nacisk skrętu, co powoduje silniejszy brzuch, a tym samym lepsze trawienie.
  • Wszyscy mamy te sztywne bóle szpiku, które dokuczają nam za każdym razem, gdy wstajemy z pozycji półleżącej. Cóż, z tą jogą w torbie nie musisz już martwić się o problemy z plecami. Rozciąganie i skręcanie zwiększa sztywność szpiku, czyniąc go bardziej elastycznym i mocnym.