Nowy świat oddał się sprawności ciała. Utrzymanie dobrego bicepsa i płaskiego brzucha zdominowało modowe strony, gdy zwolennicy w transie zaczęli szukać lepszych sposobów na kontrolowanie siebie. Najpierw była dieta, reżim bez jedzenia z tylko pieczonymi brokułami i gotowaną na parze marchewką. Potem było podnoszenie ciężarów i biegi na bieżni, które wkrótce zostały zastąpione kolorowymi małymi pigułkami i miksturami połykanymi lub wstrzykiwanymi do żył.

Parsvottanasana

W biegu dla wszystkich nadeszła choroba i wtedy szalony umysł zrezygnował z nas. Jeśli jednak nadal szukasz uzdrowienia, oto odpowiedź. Joga, rutyna rozciągania i skręcania z kontrolowanym, naturalnym oddechem, która towarzyszy porannej zielonej herbacie, która dba o zdrowie nie tylko ciała, ale także umysłu. W dzisiejszym artykule nazwa stanowiska to Parsvottanasana.

Jak zrobić Parsvottanasana i jej zalety:

Jak to zrobić??

Angielska nazwa tego ruchu to Intense Side Stretch Poise. Podobnie jak w przypadku każdej pozycji jogi, w zasadzie opiera się to na niewielkich rozciągnięciach wraz z kontrolowanym naturalnym oddychaniem, co zwykle jest sprawą. Jeśli jesteś początkujący, istnieje duża szansa, że ​​nadal nie straciłeś sztywności ciała, co może być jednym z powodów, dla których Twoje ciało teraz poddane rozciąganiu może trochę szczypać.

Jednak z praktyką mięśnie bardzo się otwierają. Zacznij od rozłożenia maty do jogi i stania na niej prosto. Twoje ramiona jak zwykle będą spoczywać przy Tobie, ponieważ nie będą nam potrzebne na początkowych etapach. Upewnij się, że szpik i szyja są wyrównane, proste i sztywne. Teraz podnieś jedną nogę z podłogi, powiedz lewą i przesuń ją do przodu, pozostawiając kilka kroków pomiędzy.

Do tej pory powinieneś poczuć lekkie rozciągnięcie, które powinno być wystarczająco wygodne. Druga noga, prawa, sięga aż do tyłu, wyprostowana i podparta na paluchu, pięty do góry. Teraz weź porządny, głęboki wdech, wciągając brzuch i pochylając się, aż będziesz mógł oprzeć czoło na wyciągniętej kończynie.

Opuść ręce do tyłu, dotykając ziemi, gdy się nią zajmujesz. Zablokuj postawę na kilka sekund i powoli, z praktyką, aż do dobrej minuty. Następnie możesz powoli napiąć brzuch i wrócić do góry podczas wydechu i wrócić do punktu wyjścia.

Parsvottanasana (intensywne rozciąganie na bok) – jak to zrobić i korzyści

Jak nam to pomaga?

  • Kiedy schylasz się i rozciągasz dolną część ciała, mięśnie kończyn dolnych napinają się pod naciskiem rozciągania. To pomaga im się ujędrnić, dzięki czemu możesz afiszować się stonowaną nogą, która byłaby silniejsza i zdrowsza.
  • Wdech sprawia, że ​​żołądek wchodzi, gdy się schylasz. Powoduje to ucisk w okolicy żołądka, który dobrze masuje narządy przez kilka sekund, zapewniając w ten sposób prawidłowe trawienie. Odgrywa to również rolę w utracie wagi.
  • To dobre ćwiczenie brzucha, podczas którego schylasz się, wpychasz brzuch do środka, który teraz odczuwa przypływ krwi. Dlatego jest to dobra postawa dla kobiet, które cierpią z powodu nieprawidłowości w cyklu menstruacyjnym.
  • Znany również z technik łagodzenia stresu, gdy schylasz się i opierasz czoło o wyciągniętą nogę, w rzeczywistości powodujesz przypływ krwi do mózgu, który rozwiązuje i upłynnia wszystkie zmartwienia i napięcia. Dlatego świeże napięcie mniej rano byłoby teraz tylko pozą jogi.