Poranne biegi biurowe są często trudne, zwłaszcza jeśli spędziłeś ostatnią godzinę gotując się na siłowni, a teraz biegasz, aby nadrobić czas. To zwykły poranny scenariusz w życiu zapracowanej pszczoły, w której zawsze jest spięta, śpieszy się, aby utrzymać zdrowy harmonogram, podczas gdy jego ciało rezygnuje z siebie, ponieważ brakuje mu wystarczającej ilości jedzenia i odpowiedniego snu.

Paryankasana (pozycja kanapy) Jak to zrobić i korzyści

Chociaż nie możemy zmienić całego jego harmonogramu, możemy przynajmniej dać mu niezawodną sytuację, by poradzić sobie z tym problemem. Nazywa się jogą. Joga jest uważana za jednego z najlepszych uzdrowicieli, którzy nie tylko docierają do twojego ciała, ale także do twojego wzburzonego umysłu. To cud tego ćwiczenia chcielibyśmy omówić w dzisiejszym artykule. Dzisiejsza pozycja jogi nazywa się Paryankasana.

Jak zrobić Paryankasana i jej zalety:

Jak to zrobić?

Joga jest prosta, nic praktyka nie może udoskonalić. Często na początkowych etapach nasze ciała, będąc wystarczająco sztywne, mogą tu i ówdzie wywołać lekkie ukłucie. Jednak konsekwencja jest tutaj kluczem do sukcesu. Ta joga, znana również jako pozycja kanapy, to po prostu seria rozciągania i skręcania, skompilowana z kontrolowanym oddychaniem, która pozwoliłaby ci mieć piękny umysł i zdrowe ciało.

Przed rozpoczęciem słowo ostrzeżenia mówiłoby ci, abyś nie wybierał tej jogi, jeśli masz złamane plecy lub świadomość dysku poślizgowego. Zacznijmy jogę od siedzenia na macie do jogi, na kolanach, gdy prostujesz kości szpiku. Twoja szyja i kręgosłup powinny być wyrównane do siebie, obie proste, gdy opierasz pośladek na teraz odwróconych piętach.

Twoje kolana są podwinięte pod tobą, gdy twoje ręce spoczywają obok ciebie. Teraz podnieś się z pozycji siedzącej i przesuń pięty na zewnątrz, tak aby między dwiema zgiętymi nogami utworzyła się niewielka szczelina, miejsce na macie, w którym możesz oprzeć biodra. Teraz powoli zacznij odchylać się do tyłu, wyprostuj szpik, używając teraz łokci na ziemi, aby stworzyć podparcie.

Kiedy poczujesz lekkie rozciągnięcie, wygnij plecy we wklęsło i pochylaj się, aż czoło lub czubek głowy dotknie ziemi. Aby uzyskać wsparcie, możesz chwyć się za nogi rękami.

Dla początkujących miękkie oparcie pleców może być pomocne na początkowych etapach. Gdy zablokujesz swoją ostateczną pozycję, weź kilka głębokich oddechów, a następnie zrelaksuj się, cofając się do tyłu.

Jak nam to pomaga?

Gdy rozciągasz swoje ciało, zwłaszcza górną część ciała, powstaje niewielki ucisk w wyniku rozciągania brzucha i okolicy brzucha. To tutaj trawienie i tkanka tłuszczowa działają w parze. Rozciąganie powoduje spalanie dodatkowych kilogramów, podczas gdy nacisk w okolicy brzucha może skutkować silniejszym brzuchem.

Teraz, gdy pochylamy się dalej, dotykając naszą koroną ziemi, serce i płuca również mogą wyczuć rozciąganie. jest to zasadniczo dobre, ponieważ rozciąganie w połączeniu z kontrolowanym oddychaniem powoduje, że serce i płuca przeciążają i uwalniają powietrze i krew, tym samym otwierając wszelkie prawdopodobne ryzyko zablokowania.

Działa to również w kierunku wzmocnienia serca. Jest to dobre ćwiczenie dla osób, które cierpią z powodu nieregularnego wzrostu lub spadku ciśnienia krwi. Eksperci twierdzą, że to ćwiczenie pomoże ci utrzymać ciśnienie krwi w ryzach.