Kiedy mówimy Pasasana, mamy na myśli tylko drobinkę całego katalogu, który podsumowujemy jako jogę. Świat, a zwłaszcza dzisiejsze pokolenie, skupiło się na utrzymaniu wizerunku ciała. Błąd fitness dotarł do wszystkich, dla których głównym elementem fitnessu jest po prostu posiadanie atrakcyjnego ciała, nawet jeśli oznacza to suplementy i diety.

Pasasana (pozycja pętli) Jak to zrobić i korzyści

Jednak tutaj mamy dobre rozwiązanie na drugą część konieczności, zdrowie i satysfakcję umysłu. To tutaj mówimy o jodze jako o prawdziwym przyjacielu, który zawsze kontroluje nasze problemy zdrowotne, jednocześnie tworząc pogodną ścieżkę do spokoju umysłu. W dzisiejszym artykule omówimy korzyści płynące z jednej określonej pozycji, wspomnianej wcześniej Pasasany, i przedstawimy krótki wgląd w kroki, które należy wykonać, aby ją wykonać.

Jak zrobić Pasasanę i jej zalety:

Jak to zrobić?

Pasasana jest również znana jako pozycja Pętli. Podobnie jak każda prosta joga, to również składa się z rozciągania i skręcania, oczywiście wspartego kontrolowanym naturalnym oddechem, czasem głębokim, a czasem nie tak bardzo. Jednak w przypadku ciała sztywnego następujące kroki mogą być nieco trudne do opanowania za pierwszym razem, ale nie ma nic, czego praktyka nie może udoskonalić.

Zanim zaczniemy z jogą, oto kilka praw, których powinieneś przestrzegać. Upewnij się, że wykonujesz ten pusty żołądek. Ponieważ jest to ćwiczenie skrętne, często po jodze możesz czuć się nieco zawrotny lub oszołomiony, ale to tylko twoje początkujące ja przyzwyczajające się do perfekcji. Stań prosto na macie do jogi, z rękoma przy boku, gdy je odpoczywasz.

Twoje nogi powinny być blisko siebie i równolegle do siebie. Teraz weź głęboki wdech i gdy go opuszczasz, przykucnij. W tym kucaniu twoje kończyny powinny być razem, kolana stykają się, gdy schodzisz w dół, aż biodra będą wystarczająco blisko, aby dotknąć pięt, ale nigdy zbyt blisko, aby się dotykały.

Teraz twoje ciało, górna połowa spoczywa na twoich udach, a teraz przekręcasz się w jedną stronę, powiedzmy w prawo, używając tylko górnej części ciała. Dolna część ciała jak zwykle powinna być skierowana do przodu. Teraz, gdy udoskonaliłeś ruch ciała, zablokuj pozycję.

Następny krok wymaga twoich ramion. Teraz przerzuć prawą rękę w poprzek ciała, do tyłu i lewą ręką chwyć ją z tyłu, z dala od wzroku, gdy przechylasz głowę i patrzysz na styczną. Kontroluj swoje głębokie oddechy i po kilku sekundach zrelaksuj się w podstawowej pozycji.

Jak nam to pomaga?

Kiedy siedzisz w pozycji osieroconej, często czujesz się lekko obciążony, a to może skutkować zerwaniem pozy, aby przełamać upadek. Dzieje się tak, ponieważ nie udało Ci się jeszcze udoskonalić równowagi swojego ciała, na co to ćwiczenie działa.

Kiedy skręcasz i przechylasz szyję do tyłu z rękami zawiązanymi w węzeł z tyłu, tworzysz lekkie rozciągnięcie w okolicy klatki piersiowej. To wtedy kontrolowane oddychanie przeciąża twoje serce, gdy czujesz, jak przepływa przez nie przypływ krwi. to dobrze, ponieważ wszystkie możliwe szanse na zatkanie serca są wyeliminowane.

Ta sama sytuacja nacisku dotyczy mięśni brzucha, które są zasysane i odpychane podczas rozciągania i skręcania. Gwarantuje to, że narządy brzuszne otrzymują dobry masaż, który skutkowałby silnym mięśniem brzucha. Teraz silny mięsień brzucha nie tylko dba o nieregularne miesiączki i trawienie, ale także pomaga zmniejszyć wiotkość brzucha.