Ćwiczenia Jogi na Krześle są bardzo dobre dla zachowania zdrowia i siły. Doradza im wielu lekarzy i ekspertów dla osób, które nie mogą ćwiczyć ze względu na swój wiek lub brak czasu. Te pozy są tak łatwe do wykonania, że ​​prawie każdy może je wykonać. Obejmują one rozciąganie, oddychanie, medytację, zwroty akcji i rotację. Wzmacniają Twój brzuch i pomagają lepiej się skoncentrować. Aby uzyskać lepsze zrozumienie, sugestie, wiedzę i odniesienia, możesz zapoznać się z poniższymi kilkoma akapitami.

Pozycje i zalety jogi na krześle

Oto najlepsze pozycje i zalety jogi na krześle.

1. Oddychanie:

krzesło-joga

Aby ćwiczyć jogę na krześle, musisz zacząć od oddychania. Usiądź prosto na krześle i połóż ręce na brzuchu. Teraz zrelaksuj się i zacznij oddychać. Spróbuj wepchnąć oddech do swojego rdzenia. Czy to pozuje codziennie, ponieważ zapewni ci siłę i odporność?.

2. Skręt kręgosłupa:

Aby wykonać skręt kręgosłupa, musisz usiąść prosto na krześle i zrobić wdech. Przekręć w lewo, patrząc przez lewe ramię. Teraz utrzymaj tę pozycję przez około trzy oddechy, a następnie wróć do normalnej pozycji. Powtórz po drugiej stronie.

3. Rozciąganie w pachwinie:

Aby rozciągnąć pachwinę, usiądź prosto na krześle i rozłóż nogi. Połóż dłonie na udach i pochyl się do przodu. Poczuj rozciąganie nóg i dolnej części pleców. Przytrzymaj przez jedną liczbę i wróć do normalnej pozycji. Zrób to około trzy do czterech razy, jeśli czujesz się komfortowo.

4. Zagięcia boczne:

Chwyć pasek, przypnij go do siebie i usiądź w wyprostowanej pozycji. Podnieś ręce nad siebie. Wdychać. Podczas wydechu pochyl się po prawej stronie. Kiedy staniesz się silniejszy, możesz zgiąć się na wiele więcej oddechów. Powtórz to samo po lewej stronie. Pamiętaj, aby każdy oddech brać bardzo powoli.

5. Pozycja kibica:

Aby ustawić pozycję wachlarza, postaw stopy mocno na podłodze. Upewnij się, że są osobno. Weź obie ręce i chwyć oparcie krzesła. Opuść ostrza i spróbuj zrobić otwór w klatce piersiowej. Przytrzymaj około pięciu do dziesięciu oddechów, a następnie pozwól mu się zrelaksować. Zakończ owijając się ramionami.

6. Potrząśnij poza:

Aby wykonać tę pozę jogi, potrząśnij rękami i nogami. Zacznij od potrząsania jedną nogą na raz. Następnie dodaj ramiona. To sprawi, że twój rdzeń będzie silniejszy. Pamiętaj też, aby potrząsać kręgosłupem przez kilka sekund, a potem możesz trzymać go wysoko. To sprawi, że poczujesz się świeży i pełen energii.

7. Obroty kostki:

Aby wykonać rotację kostek, usiądź na krześle z wyprostowanym kręgosłupem. Następnie podnieś stopy około dwudziestu cali nad ziemię. Obróć obie stopy w lewo i do tyłu. Możesz to zrobić jedną nogą na raz lub obiema razem. Wszystko zależy od Twojej strefy komfortu. Skręć w lewo, a potem w prawo.

8. Pozycja podkolanowa:

Aby unieść kolano, musisz najpierw usiąść na krawędzi ławki. Twoje stopy powinny leżeć na podłodze. Teraz opuść swoje ciało z rękami na ławce. Teraz podnieś kolana w górę i w dół; jeden po drugim. To ujędrni Twoje nogi, triceps, ramiona i górną część pleców.

9. Obroty ramion:

Aby wykonać rotację ramion, weź obie ręce i połóż je na ramionach, dotykając palcami ramion. Teraz obróć je zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po wykonaniu tej czynności przez około minutę obróć je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. To ujędrni mięśnie ramion i wzmocni je.