Salabhasana (pozycja szarańczy) to postawa, która koncentruje się na brzuchu, klatce piersiowej oraz górnej i dolnej części pleców. Podstawowymi zaletami Locust Pose są wytwarzanie zdolności adaptacyjnych i jakości z tyłu.

Ta postawa jest przeciwwagą dla Paschimottanasany (Skłon do przodu w pozycji siedzącej), Pozycji pługa (Halasana) i Sarvangasany (Stania na ramionach). Zanim zaczniesz postawę Szarańczy, odpoczynkową postawę jogi wykonuje się, opierając się na brzuchu zamiast na plecach.

Salabhasana Joga (pozycja szarańczy) Jak to zrobić i korzyści

Salabhasana Joga lub pozycja szarańczy – jak wykonać kroki i korzyści:

Tutaj podaliśmy instrukcje krok po kroku, jak uprawiać jogę salabhasana i jej zalety, a także środki ostrożności i wskazówki dla początkujących, które pomogą ci osiągnąć perfekcję w tej pozie jogi.

1. Joga salabhasana lub kroki w pozycji szarańczy:

 • Aby wykonać tę postawę, możesz potrzebować amortyzować ziemię pod żebrami i miednicą za pomocą zwiniętej osłony. Kroki Szarańczy są takie same jak po.
 • Aby rozpocząć tę postawę, powinieneś udać się do pozycji leżącej z brzuchem na podłodze. Trzymaj ręce po bokach tułowia, brwi opierając się na ziemi, a dłonie do góry. Twoje ogromne palce u nóg powinny być zwrócone do wewnątrz, tak aby Twoje uda były wygięte. Utrzymuj pośladki jędrne, aby kość ogonowa była dociśnięta do łonowych.
 • Zrób wdech i podnieś głowę, nogi, ramiona i górną część środkowej części ciała, zaczynając od najwcześniejszego etapu. Będziesz spoczywać na przedniej miednicy, brzuchu i dolnych żebrach. Sprawdź, czy Twój tył jest jędrny, a nogi wyprostowane. Niech wielkie palce u nóg pozostaną zwrócone do siebie.
 • Podnieś ręce tak, aby były równoległe do ziemi i chętnie wyciągnij je w przeciwnym kierunku. Wyobraź sobie, że ciężar napiera na twoje ramiona i naciska na niego. Twoje łopatki (kości barkowe) powinny być wciśnięte w plecy.
 • Patrz albo prosto przed siebie, albo nieco w górę i uważaj, aby nie wypychać podbródka do przodu ani nie obciążać karku. Podstawa twojej czaszki powinna być podniesiona i znowu twoja szyja powinna być długa.
 • Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund do minuty i wypuść powietrze z wydechem. Możesz wziąć kilka oddechów i wykonać te czynności jeszcze 2 do 3 razy, jeśli masz na to ochotę.

Korzyści z jogi Salabhasany:

Korzyści fizyczne:

 • Wzmacnia mięśnie dolnej części pleców.
 • Poprawia zdolności adaptacyjne z tyłu.
 • Szczególnie polecany do łagodzenia bólu dolnej części pleców i rwy kulszowej.
 • Stymuluje narządy wewnętrzne.
 • Poprawia wchłanianie.
 • Wzmacnia ramiona i ramiona.
 • Zastosowania naprawcze:
 • Poprawia fiksację.
 • Pobudza czakrę swadhisthana.
 • Poprawia wchłanianie.
 • Zarządza słabością.

Korzyści terapeutyczne:

Szarańcza ma wiele zalet, a my głównie dowiadujemy się o korzyściach zdrowotnych. Tutaj wymieniamy kilka korzyści terapeutycznych tego samego:

1. Łagodzi zmęczenie

2. Łagodzi wzdęcia

3. Leczy zaparcia

4. Pomaga zapobiegać niestrawności

5. Daje ulgę w bólu dolnej części pleców

2. Środki ostrożności dotyczące pozycji salabhasany lub szarańczy:

Locust Pose jest niezwykłą postawą jogi, ale nie jest postrzegana jako funkcjonalna dla większości ludzi jako postawa do medytacji. Nakłada znaczną miarę niepokoju na stawy biodrowe i kolanowe i powinna być traktowana z rozwagą, szczególnie przez amatorów.

Pewien procent środków zapobiegawczych Szarańczy lub shalabhasany obejmuje trzymanie się z daleka od tej postawy w przypadku zranienia lub osłabienia kolan, ponieważ na kolanach kładzie się dużo niepokoju. Ponadto powstrzymaj się od szlifowania tej postawy w przypadku rwy kulszowej. Powinieneś również trzymać się z dala od tej postawy w przypadku uszkodzenia dolnej części nogi.

Osoby z urazem szyi lub pleców powinny trzymać się z daleka od ścisłego praktykowania salabhasany. Bardzo ważne jest, aby nie rozciągać narządów powyżej pewnego poziomu, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na żyły i nerwy. Tak samo w tym przypadku, jeśli nadal czujesz, że wszystko jest dla Ciebie w porządku i nie czujesz bólu, sugerujemy, abyś na pewno skonsultował się z lekarzem.

Wspomniano już, że koc w rolce może być używany przez cały czas do ustalenia właściwej pozycji ciała i jest to również odpowiednie dla osób, które mają skręconą szyję. Dzieje się tak szczególnie w przypadku studentów, którzy po zbyt długich godzinach nauki w jednym ustalonym miejscu mają problem ze złą postawą. Prawdą jest, że ruch jest niezbędny do wyleczenia stałej postawy, ale konieczne jest również zrozumienie, że nie jest to dobry pomysł, aby po prostu zmuszać się do dowolnego ruchu, takiego jak pozycja szarańczy, a następnie wpływać na siebie z poważnymi problemami.

Wskazówki dla początkujących dotyczące jogi salabhasany lub pozycji szarańczy:

Przyzwoitą wskazówką dla ucznia dla Locust Pose jest skupienie się na wydłużeniu kręgosłupa. Nie jest ważne, jak wysoko się podnosisz. Nadmierny nacisk na wzrost może nadwyrężyć szyję i plecy oraz spowodować uszkodzenia. Możesz obrócić uda do środka, obracając swoje ogromne palce u stóp do siebie.

Pozwoli to uniknąć zaciskania dolnej części pleców. Twoja miednica powinna być mocno przyciągnięta do maty. Umożliwi to lepsze podniesienie górnej części ciała. Twój zad powinien być jędrny, ale nie twardy. Możesz wykorzystać mięśnie pleców i brzucha do podniesienia się w pozycji.

Odpowiednie rekwizyty:

Zwinięty koc jest idealnym rekwizytem, ​​który można wykorzystać do ćwiczeń, aby osiągnąć korzyści salabhasany w najlepszy możliwy sposób. Jest to przeznaczone głównie dla początkujących, dla których utrzymanie prawidłowej postawy jest najtrudniejszą częścią, a owijanie kocem wokół dolnej części mostka może okazać się bardzo korzystne podczas wykonywania jogi salabhasana. Czasami możesz również podeprzeć czoło za pomocą podwiniętego koca, jeśli doznałeś kontuzji lub skręcenia i czujesz ukłucie bólu, gdy trzymasz głowę bez żadnego podparcia, a szyja tworzy podstawę, aby przejąć obciążenie głowy To jest ponieważ głowa jest jak bębniąca piłka, a równowaga musi być utrzymywana we właściwy sposób.

Postęp:

Kiedy myślisz, że już dobrze przyzwyczaiłeś się do podstawowej jogi salabhasany lub pozy szarańczy, możesz zrobić pewien postęp. Podobnie jak w przypadku podstawowej pozycji jogi, w której będziesz musiał unieść nogi prosto z miednicy, tak w tej możesz po prostu zacisnąć kolana, a następnie oprzeć całą postawę na łydkach. Teraz zrób to, co jest, podnosząc tułów do góry, a następnie spróbuj rozłożyć kolana tak bardzo, jak ty. Upewnij się, że nie spróbujesz tej postawy, zanim nie staniesz się ekspertem w podstawowej pozie.

Efekt partnera:

Partner może okazać się bardzo pomocny podczas wykonywania salabhasany lub pozy szarańczy. Może stanąć tuż za tobą, a następnie naciskać na triceps, a następnie podciągać ręce od barków do nadgarstków przeciw oporowi, aby uzyskać więcej mocy i efekty, aby zaszły w lepszy sposób.