Samasthiti lub Tadasana (pozycja górska) jest jedną z najbardziej religijnych pozycji jogi i wywodzi się z popularnej książki o pozycjach jogi w dawnych czasach. Samasthiti to w zasadzie słowo sanskryckie, które oznacza „ograniczenie posiadania”. Eksperci twierdzą, że ta postawa jest sposobem na połączenie się z istniejącą wewnątrz linią grawitacji. Ta konkretna pozycja jogi wcale nie jest trudna.

Jest to raczej jedna z najwygodniejszych pozycji jogi w historii i nie wymaga wiele praktyki, aby opanować tę wspaniałą pozę. Sztuczka polega na utrzymywaniu połączenia z wewnętrzną grawitacją, o którym można również powiedzieć, że jest połączeniem ciała z umysłem. O ile i dopóki nie będziemy w stanie zabezpieczyć tego połączenia, ta postawa nie przyniesie nam nic dobrego.

Samasthiti (tadasana) Jak to zrobić i jego zalety

Samasthiti to jedna z tych pozycji jogi, dzięki którym możemy osiągnąć stabilność, komfort i spokój. Ta pozycja jogi rozluźni nasz umysł i nasze ciało od rdzenia, co jest niezbędne przed przypadkowym wskoczeniem w twoje biurowe ubrania lub mundurek szkolny. Już dawno powiedziano, że koncepcja tej postawy przywróci pokój na tym świecie.

Jak zrobić jogę Samasthiti:

Oto najbardziej skuteczny i profesjonalny sposób wykonywania tej pozycji jogi. Tak więc, jeśli jesteś początkujący, postępuj zgodnie z instrukcjami.

1. Najpierw musisz dotknąć palców stóp, ale pamiętaj, aby pięty były lekko od siebie oddalone. Teraz pozwij łuk stopy i powoli rozłóż palce na ziemi lub podłodze. Teraz do ciebie należy ustanowienie odpowiedniego uziemienia. Im lepsza jest twoja równowaga, tym bardziej efektywna będzie dla ciebie ta postawa. Będziesz musiał poczuć kłamstwo energii przechodzącej przez ciało, szczególnie w nogach.

2. Teraz powoli obróć uda i popchnij kość ogonową, co spowoduje lekki ruch w dolnej części brzucha.

3. Trzeci krok dotyczy ramion. Zwiń ramiona w kierunku uszu i ponownie przesuń je w dół. Ten ruch otworzy klatkę piersiową i ułatwi również oddychanie. Jednak robiąc to, nie naciskaj na dolne żebra ani nie rozciągaj pleców.

4. Po czwarte, rozsuń ręce na boki i połącz głowę nad centrum, a także rozłóż palce. Rozciągnij palce i dłonie w taki sposób, aby były skierowane w stronę ud. Utrzymuj również podbródek równolegle do podłogi i patrz dalej z przodu. Utrzymaj tę pozę przez chwilę. Nie zapomnij zachować połączenia z wewnętrzną linią grawitacji.

Nie zapomnij o oddychaniu, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów, dzięki którym ta postawa będzie udana. Po 30-35 minutach wróć do pierwotnej pozycji stojącej i wykonaj kilka powtórzeń.

Samasthiti lub Tadasana (pozycja górska)

Korzyści z pozycji jogi Samasthiti (Tadasana):

1. Samasthiti skutecznie poprawia postawę i równowagę ciała. Ta pozycja jogi wzmacnia również uda, kostki i kolana.

2. Udowodniono, że jest korzystny w łagodzeniu rwy kulszowej i innych poważnych problemów z plecami. Jeśli masz problemy z oddychaniem, to jest to właściwa postawa. Samastitihi zwiększy również twoją zdolność skupienia się na sprawach i tematach.

3. Samasthiti rozluźnia również pośladki i mięśnie tułowia oraz poprawia elastyczność w tych obszarach.