Fitness ma różne rozmiary i techniki, różne części i pakiety, a nawet różne pakiety, jeśli zapiszesz się do sklasyfikowanej siłowni. Ale kto bardziej dba o twoje ciało niż joga. Podczas gdy ćwiczenia na siłowni i wolne ręce zawsze zaprowadzą Cię tak daleko, z jogą możesz teraz zrobić dodatkowy krok w spokój.

Kobieta robi ćwiczenia rozciągające jogi

Joga jest w zasadzie rozdartą gałęzią medytacji, powolną, z miękkimi ruchami ciała, połączonymi z kontrolowanym, naturalnym oddechem, a najlepszą częścią jogi jest nie tylko sprawność pod względem zrzucania tłuszczu, ale także opieka zdrowotna i spokój ducha. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o jednej z takich postaw jogi, zwanej Supta Padangussana.

Jak to zrobić?

Zanim porozmawiamy o korzyściach, jakie można czerpać z tej jogi, dowiedzmy się trochę o krokach, które możemy podjąć, aby ukończyć postawę jogi. Angielska nazwa to pozycja leżącej ręki do dużego palca. Jak sama nazwa wskazuje, ostateczna postawa jogi jest dokładnym stworzeniem nazwy, nazwy wywodzącej się z samej postawy. Po raz kolejny, jak większość jogi, jest to ćwiczenie rozciągające, a do tego łatwe.

Rozłóż matę do jogi i zacznijmy podróż. Połóż się na macie twarzą do sufitu, kończynami dolnymi naciągniętymi pod spodem, a ramię spoczywa na bokach. Przed rozpoczęciem możesz skorzystać z pomocy innej pary rąk. Inne wymagania dla tej postawy to pasek do jogi, który jest niczym innym jak grubą elastyczną gumką i poduszką pod plecy. Dla praktykujących pro jogę poduszkę i opaskę można wyeliminować.

Teraz powoli podnieś prawą nogę i przyciągnij kolana bliżej klatki piersiowej, tak abyś mógł teraz przytulić udo rękami. Załóż opaskę na stopę i pociągnij ją w kierunku klatki piersiowej, powoli prostując kolana. Robiąc to, zacznij rozciągać nogę w kierunku prostopadłym, który będzie teraz prostopadły do ​​twojego ciała. Przez cały wdech i mocniej wciągnij łokcie do ciała, aby wytworzyć napięcie w zespole.

Gdy noga jest wyprostowana i prostopadła do ciała, zacznij przechylać ją w kierunku głowy, ramiona unoszą się nad tułowiem, gdy to robisz. Celem jest utrzymywanie ramion jak najwyżej. Teraz, gdy jesteś w tej pozycji, możesz albo zablokować pozycję i zrobić wydech, albo przechylić nogę na zewnątrz jako kontynuację pozycji. Profesjonaliści mogą używać palców do zaciskania pięty podczas treningu. Powtórz to samo z drugą nogą.

Jak nam to pomaga?

1. Ta pozycja jogi pomoże Ci wzmocnić mięśnie dolnych partii ciała. Gdy podnosisz nogę nad głowę, mięśnie same się rozciągają. To powoduje, że mięśnie napinają się i stają się jędrne, dzięki czemu możesz uprawiać stonowaną dolną część ciała.

2. To także dobry sposób na odchudzenie ud.

3. Elastyczność mięśni to kolejna zaleta tej postawy jogi. Kiedy rozciągasz się i oddychasz, węzeł napięcia w mięśniach otwiera się.

4. Zgięcie powoduje również zgniecenie ucisku w brzuchu. Teraz w jamie brzusznej znajdują się jelita i jajnik. Przy wymuszonej sytuacji presji, ta joga zajmuje się problemami jelitowymi, głównie niestrawnością. To samo dotyczy problemów menstruacyjnych, które są również częścią twojego brzucha. Krótko mówiąc, ta joga utrzymuje silny i zdrowy brzuch.