Joga to starożytny ekspert od fitnessu, który powstał jeszcze zanim pierwszy człowiek pomyślał o stworzeniu ręcznej dżungli, w której mogliby polegać miłośnicy ciała. Podczas gdy siłownia skupiała się głównie na płaskim brzuchu, joga chciała czegoś więcej niż tylko zewnętrznego piękna fizycznego. Joga chciała rozpieszczać swoich zwolenników dobrym zdrowiem i spokojnym umysłem. Może dlatego joga jest tak preferowanym gatunkiem niż fitness ciała.

Suptabaddhakonasana Jak to zrobić i korzyści

Był kiedyś czas, kiedy mędrcy odwzajemnialiby swoją pozytywność i sprawność za pomocą czystych środków jogi i jest to nagła fala, która szturmem zawładnęła współczesnym narodem. Nagłe szaleństwo jogi sprawiło, że coraz bardziej brniemy w świat jogi i wychodząc stamtąd jest jedna z takich jogi, o której omówimy dzisiaj w naszym artykule. Ta joga nazywa się Suptabaddhakosana.

Jak to zrobić?

Nie daj się przestraszyć, ponieważ jest to jedna z najłatwiejszych pozycji jogi, która wymaga trochę rozciągania tu i tam, a wraz z tym miękkiego kontrolowanego oddychania. Angielskim słowem na to jest pozycja leżąca pod kątem. Prosi głównie o położenie się na plecach, składając kończyny tak, jak to robisz.

Główny nacisk kładziony jest na rozciąganie z naturalnym oddychaniem i często jest to dobre odświeżenie po męczącym dniu z szefem. Aby zacząć, rozłóż matę do jogi i usiądź na niej. Twoje nogi mogą być skrzyżowane jedna na drugiej lub zgięte w kolanach, gdy je wyciągasz, a pięty spotykają się na końcu.

Podstawową pozą jest pozycja Padmasana lub lotosu, w której siedzisz z wyprostowanym kręgosłupem i skrzyżowanymi nogami. Przed przyjęciem tej postawy możesz zdecydować się na oparcie pleców, stos poduszek lub kołder, wszystko, co jest miękkie i wygodne. Dla profesjonalnego jogika oparcie pleców nie jest koniecznością.

Teraz oprzyj się w połowie na podparciu pleców, rozciągając nogi, zginając je w kolanie i sprawiając, że spotykają się przy podeszwach. Utrzymując tę ​​samą pozycję dolnej części ciała, oprzyj się teraz do samej kołdry w taki sposób, aby kołdra dopasowywała się do zgięcia kręgosłupa. Oparcie pleców, powiedzmy, że twoja kołdra kończy się tuż pod ramieniem.

Jednak idź całą drogę, aż twoja głowa spocznie na podporze, a teraz wyciągnij ręce nad głowę i złap ją. Nie jest to jednak konieczny krok i można go pominąć, kładąc ręce na boku, odpoczywając i swobodnie. Kiedy kładziesz się w tej pozycji, uświadom sobie swój naturalny oddech, a następnie przejdź do głębokich oddechów.

Jak nam to pomaga?

To skuteczna joga dla wszystkich biednych dusz, które każdego ranka cierpią na ból pleców. Gdy zginasz szpik do samego dołu, węzły napinające w stawach kręgosłupa uwalniają się, tworząc satysfakcjonujący odcień przyjemności pełny ból kręgosłupa.

To także dobry sposób na zwiększenie elastyczności twojego ciała. Gdy zginasz nogi i skręcasz kręgosłup, aby osiągnąć tę pozycję, sztywność mięśni powoli się zwiększa i w ciągu kilku dni poczujesz lekkie naciągnięcie spowodowane wcześniejszym zanikiem.

Dobre trawienie to kolejna zaleta tej jogi, która wynika głównie z rozciągania, które obejmuje mięśnie brzucha i żołądka, które ułatwiają proces trawienia, lecząc cię z możliwej kwasowości lub gazu.