Ludzie zwykle postrzegają jogę jako kolejny sposób na pozbycie się wiotki ciała. Trochę oddychania i dużo rozciągania, wcześnie na tle wschodzącego słońca, to dla nich koniec jogi. Jednak joga to coś więcej niż zwykłe urządzenie do usuwania flab. Joga dla niektórych to mantra fitness, a dla innych po prostu spokojna ucieczka do wolności umysłu, spokojna chwila, którą tak chętnie chcesz osiągnąć po męczącym, burzliwym dniu.

Suptavajrasana

Joga, po umieszczeniu w katalogu, może zawierać kilka stron pracy demonstracyjnej, które łączą się ze sobą, aby pomóc Ci być dumnym posiadaczem zdrowego ciała i umysłu. W tym dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednej z takich jogi, zwanej Suptavajrsana.

Jak to zrobić?

Joga dla wszystkich to nie bułka z masłem. Podczas gdy niektóre pozy są rzeczywiście trudne do pokonania, zwykle to korzyści sprawiają, że koncentrujemy się na krokach. Jest to jednak jedna ze szczęśliwych, łatwych postaw, która koncentruje się głównie na powolnym oddychaniu wraz z niektórymi rozciąganiami w ruchu. Zanim przejdziemy do korzyści, przyjrzyjmy się wskazówkom jego wykonania.

Przed ćwiczeniem postawy początkujący mogą potrzebować miękkiego podparcia pleców, prawdopodobnie poduszki lub kołdry. Zacznij od rozłożenia maty do jogi, aby rozpocząć procedurę. Postawa, która powinna stać się twoją podstawową pozą, nazywa się Wadżrasana. Klęcząc na kolanach, biodra powinny opierać się o piętę, gdy kładziesz ręce po obu stronach.

Teraz twój kręgosłup powinien być wyprostowany, wyrównany z szyją. Weź głęboki oddech i zacznij pochylać się do tyłu. To wtedy oparcie pleców powinno być przyłożone do talii, gdy schodzisz w dół, aż głowa dotknie podłogi. Jednocześnie musisz uważać, aby zgięte kolana nie uniosły się z ziemi.

Poproś oddzielną parę rąk o przytrzymanie kolan podczas odchylania się do tyłu. Na początkowych etapach może to wyglądać na ciężką pracę, a w trakcie należy uważać, aby niepotrzebnie się nie przemęczać. Dla początkujących, odchylanie się do tyłu powinno być ściśle wspierane przez oparcie pleców, ponieważ mały zły ruch może spowodować poważne skręcenie. Leżąc, weź kilka głębokich oddechów, zanim wrócisz do pozycji podstawowej.

Jak nam to pomaga?

  • Odchylanie się do tyłu pomaga nam przezwyciężyć sztywność szpiku, która staje się źródłem wielu nieprzyjemnych bólów pleców. Kiedy zginasz kręgosłup aż do ziemi, małe rozciągnięcia, które odczuwasz po drodze, są w rzeczywistości stawami szpikowymi i otaczającymi go mięśniami, które stają się bardziej elastyczne.
  • Jest to podobne do twoich porannych przysiadów, podczas których mięśnie dolnych partii ciała są napinane i ujędrniane podczas odchylania się do tyłu, zachowując nienaruszone kończyny dolne.
  • Niektórzy twierdzą, że ta postawa jest ostateczną postawą wypuszczania z ciała negatywności i pesymizmu. Mimo że jest to ludowa tradycja, często możesz użyć odmiany rąk, umieszczając je nad głową, obejmując je, co jest oznaką zamknięcia w pozytywności, podczas gdy negatywność w sobie wypuszczasz przez kolana.
  • W bardziej logicznym rozwiązaniu obszar brzucha jest lekko naciągany, gdy się rozciągasz. Mówi się, że jest to dobre dla twoich jelit, gdzie ta joga pomaga je wzmocnić, aby uzyskać lepsze trawienie i odporność.