W dzisiejszych czasach często czujemy się zmęczeni, zestresowani, niespokojni i z górki, a jest wiele różnych powodów, aby tak się czuć. Rymarzenie życia odcisnęło na nas piętno i chociaż technologia odegrała ogromną rolę w ułatwieniu nam wszystkim życia, jako ludzie musimy jeszcze przejść długą drogę w poszanowaniu naszego umysłu, ciała i duszy.

Przyjmujemy za pewnik, że technologia zrobi wszystko za nas. Od porannej kawy do późnej drzemki jest tam maszyna lub urządzenie, które robi za nas prawie wszystko. Zależność to nazwa gry, a bez maszyn, urządzeń i współczesnych aplikacji czujemy się rozebrani lub nadzy. To właśnie z powodu zależności ignorujemy najważniejszą część naszej egzystencji, nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Właśnie dlatego eksperci twierdzą, że nawet jeśli nie masz godziny na bieganie, bieganie, prasowanie lub dbanie o kondycję, upewnij się, że masz co najmniej kilometr, aby uzyskać elastyczność ciała i ruch. To pozwoliłoby nam omijać siedzący tryb życia, z powodu którego moglibyśmy atakować nas wieloma dolegliwościami. Chcemy, abyś był szczęśliwy, zdrowy i dostatni. Jednak w tym celu musiałbyś zrobić trochę od swojego końca.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem chodzenia na siłownię lub pompowania żelaza, nie będziemy Cię prosić o zmuszanie się do tego. Starożytna sztuka i nauka jogi mogą ci pomóc na więcej niż jeden sposób. Dzisiaj chcielibyśmy szczegółowo porozmawiać o jodze Tadasana i o tym, jak może ci pomóc, więc czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym

Tadasana Joga lub pozycja górska:

Tadasana Yoga (pozycja górska) Jak to zrobić i korzyści

Tadasana jest jedną z najbardziej podstawowych pozycji spośród wszystkich pozycji jogi. Tadasana jest również znana jako góra lub Samasthiti. Początkujący mogą z łatwością wykonywać tę pozę. Większość trenerów jogi i centrów fitness zwykle woli najpierw uczyć tej yogasany. Jest to również podstawa niektórych innych asan. W zależności od linii jogi ta asana może się nieznacznie różnić. Dlatego poniżej znajduje się najbardziej podstawowa forma jogi Tadasana. Tadasana odbywa się w pozycji stojącej.

Jak wykonać kroki Tadasana Yoga, korzyści, modyfikacje, środki ostrożności i wskazówki:

Tadasana Yoga Steps lub Mountain Pose Steps:

Tadasana joga 1

Poniżej podaliśmy instrukcje krok po kroku dotyczące tadasana jogi lub pozycji górskiej lub samasthiti.

 • Zacznij od stania prosto ze stopami płasko na ziemi i lekko rozstawionymi piętami. Ale upewnij się, że podstawa twoich dużych palców u nóg styka się ze sobą.
 • Teraz rozłóż wagę równomiernie na każdą ze stóp. Można to osiągnąć, rozkładając palce u nóg i podnosząc je. Kontynuuj to, aż poczujesz, że ciężar został równomiernie rozłożony na obie nogi i poczujesz się całkowicie zrównoważony.
 • Nie twardniejąc brzucha, utrzymuj jędrne mięśnie ud.
 • Teraz delikatnie podnieś wnętrze kostek, aby wydawało się, że stopy są zaokrąglone.
 • Obróć górną część ud i podnieś mięśnie miednicy w kierunku pępka, jednocześnie rozciągając kość ogonową.
 • Używając mentalnie wyimaginowanej linii energetycznej, spróbuj połączyć pachwinę z wewnętrzną stroną ud i tułowia. Pomogłoby to w utrzymaniu równowagi podczas rozciągania.
 • Rozciągnij łopatki i wygnij je w kierunku pleców. Trzymaj łopatki rozciągnięte i powoli je puszczaj. Nie wypychaj żeber do przodu.
 • Unieś mostek i przyłóż ręce do tyłu tułowia.
 • W tej pozycji środek głowy musi znajdować się w jednej linii ze środkiem miednicy. Broda musi być równoległa do podłogi. Zachowaj miękkie gardło i oczy.
 • Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund, oddychając tak łatwo, jak to możliwe. Jeśli możesz dłużej utrzymać równowagę, przedłuż ją do minuty lub dłużej.

Korzyści z Tadasany lub pozycji górskiej:

Korzyści fizyczne:

 • Tadasana ma na celu wzmocnienie ud, kolan i kostek.
 • Pomaga ujędrnić brzuch i pośladki.
 • Pomaga rozwijać dobrą postawę.
 • Pomaga również oczyścić umysł i uspokaja układ nerwowy, poprawiając w ten sposób koncentrację i zwiększając czujność.
 • Poza pomaga wzmocnić dolną część ciała, a także stawy nośne.

Korzyści terapeutyczne:

 • Tadasana może pomóc w leczeniu rwy kulszowej.
 • Pomaga zmniejszyć problemy z płaskostopiem.

Modyfikacje jogi Tadasana lub pozycji górskiej:

 • Jeśli chcesz sprawdzić wyrównanie swojej pozy, możesz stanąć przy ścianie tak, aby pięty, kości krzyżowe i łopatki dotykały ściany. Upewnij się, że tył włosów nie dotyka ściany.
 • Możesz także poszerzyć stopy o kilka cali, z środkowym i drugim palcem skierowanym do przodu, jeśli masz trudności z utrzymaniem równowagi.
 • Aby pozycja była jeszcze trudniejsza, wyciągnij ręce do góry. Trzymaj ręce prostopadle do podłogi. Muszą być do siebie równoległe, a dłonie skierowane do wewnątrz. Aby jeszcze bardziej pogłębić pozę, spleć palce i wyciągnij je przed tułów.

Środki ostrożności dotyczące jogi Tadasana lub pozycji górskiej:

1. Jeśli masz problemy, takie jak ból głowy, bezsenność i niskie ciśnienie krwi, nie możesz wykonywać tej asany.

2. Nie jest to również odpowiednie dla osób, które mają schorzenia wpływające na równowagę.

Pozycje przygotowawcze i uzupełniające:

Pozy przygotowawcze do Tadasany to adho mukha svanasana i uttanasana.

Większość asan może być kontynuowana przez Tadasana. Możesz zrobić prawie każdą pozycję stojącą jako kontynuację tadasany.

Kilka dodatkowych ostrzeżeń dla ciebie:

Jak wspomniano wcześniej, osoby z chorobami nie powinny w ogóle praktykować postawy jogi tadasana. Również jeśli masz problem z zawrotami głowy lub oszołomieniem, powinieneś trzymać się od tego z daleka. Nie rozciągaj się również poza granice, gdy uprawiasz jogę. Bardzo ważne jest, aby twoje ciało i kończyny były zrelaksowane podczas ćwiczeń jogi. W przeciwnym razie cała sesja idzie na marne. Ważne jest również, aby przed podjęciem poważnej medytacji zaawansowanej jogi skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest on najlepszą osobą, która będzie w stanie opowiedzieć Ci o wszystkich Twoich problemach io tym, czego powinieneś unikać. Joga jest ważna dla organizmu, ale praktykowanie jej w niewłaściwy sposób lub w złych warunkach może mieć dla Ciebie wiele negatywnych skutków.

Wskazówki dla początkujących:

Aby poprawić równowagę podczas wykonywania tej pozy, możesz stać z nogami rozstawionymi na kilka cali, w dowolnym miejscu od 3 do 5 cali.

Wariacje w jodze Tadasana lub pozycji górskiej:

Może istnieć wiele modyfikacji i wariacji w sposobie wykonywania tadasany i jak już przedstawiliśmy szczegóły dotyczące modyfikacji, przyjrzyjmy się teraz również pewnym odmianom.

1. Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że tadasana polega na zbalansowaniu i uzyskanie idealnej równowagi może zająć trochę czasu. W tym przypadku bardzo ważne jest również wyrównanie twojego ciała i w tym celu musisz wypróbować część równoważącą ścianę, aby ułatwić ci pracę.

2. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tadasany, powinieneś ćwiczyć ją we właściwy sposób. Nie oznacza to, że musisz być ekspertem od pierwszego dnia. To, co możesz zrobić, to początkowo stać w odległości bioder, a następnie zacząć od zbliżania nóg, wkrótce zaczniesz uzyskiwać równowagę w ciele.

3. Dla kobiet w ciąży istnieje wiele korzyści płynących z tadasany, które można uzyskać, ale upewnij się, że już odwiedziłaś lekarza, a następnie ją ćwiczyłaś. Ponieważ waga twojego ciała jest teraz większa i jest w nim brak równowagi z powodu części brzusznej, to bardzo normalne, że możesz napotkać problemy z równowagą. Dla Ciebie możesz rozłożyć nogi, aż będzie to dla Ciebie wygodne, ale upewnij się, że wykonasz nit trip, aby uzyskać idealną pozę w tym czasie.

4. Jeśli chcesz, aby cała sesja była jeszcze trudniejsza, możesz równie dobrze zamknąć oczy, ćwicząc tę ​​postawę, a wkrótce będziesz w stanie doskonale zrozumieć, jak wykonywać tadasanę.

Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi jogi Tadasana:

 • Najlepszą wskazówką, aby ustawić idealne wyrównanie, jest ćwiczenie od dolnej części ciała, a następnie ruch w górę. Oznacza to, że musisz zacząć od palców stóp, a następnie przesuwać się wzdłuż kostek, a następnie łydek, ud, talii, a następnie górnej części ciała.
 • Aby znaleźć dobre trzymanie i równowagę swojej wagi i ciała, możesz wyrównać się, pochylając się do przodu, a następnie zginając do tyłu, a następnie poruszając się w prawo i w lewo. Pomaga to również znaleźć środek równowagi między stopami.
 • Spróbuj poprawić wyrównanie za każdym razem, gdy zaczniesz trzymać pozę po powrocie do pozycji wyjściowej.