Joga to praktyka, która służy oczyszczeniu duszy i wzmocnieniu ciała. Różne pozycje jogi lub asany mają na celu osiągnięcie określonych celów. Prawidłowo ćwiczony okazuje się bardzo korzystny. Aerial joga lub Unnata to nowy styl jogi, który został niedawno opracowany. Wykorzystuje różne rekwizyty, aby pomóc praktykującemu osiągnąć większą dokładność w niektórych trudnych tradycyjnych pozycjach jogi. „Unnata” to sanskryckie słowo, które oznacza wzniosły. Tutaj wzniesienie odnosi się zarówno do ciała, jak i ducha.

Aerial joga to praktyka, która rozpoczęła się około 14 lat temu, kiedy jej założycielka Michelle po raz pierwszy uzyskała certyfikat nauczania jogi w 1998 roku. Po wprowadzeniu aerial jogi na świat nabrała ona własnego tempa.

Techniki aerial jogi

Aerial joga, jak sama nazwa wskazuje, polega na ćwiczeniu takich pozycji jogi, które sprawiają, że unosisz część lub całe ciało w powietrze. Zasadniczo wykorzystuje hamak cyrkowy jako rekwizyt do osiągnięcia niemożliwych w inny sposób pozycji jogi. Te zaawansowane pozycje jogi są trudne i na ogół opanowanie ich zajmuje kilka lat. Aerial joga zapewnia łatwiejszą i szybszą metodę nauki wykonywania tych właśnie pozycji.

Unnata lub aerial joga pomaga uczniom poprawić elastyczność, siłę i wyrównanie. Sprawia również, że ćwiczą inne niż aerial pozycje jogi. Zasadniczo praktyka każdego rodzaju jogi skupia się na odpuszczaniu stresujących myśli, abyśmy mogli przestać patrzeć na świat poprzez strach, złość, smutek lub pożądanie. Kiedy już pozbędziemy się tych negatywnych emocji, które psują nam humor i zabarwiają otaczający nas świat w niezbyt pochlebnych tonach, automatycznie czujemy się znacznie lepiej.

Nauczyciele z Unnata projektują proste i łatwe w obsłudze ćwiczenia. Ćwiczenia te pomagają uczniom lepiej zrozumieć skomplikowane pozycje jogi, a tym samym ułatwiają im osiągnięcie tych pozycji. Ćwiczenie innych aktywności fizycznych, które są zawarte w sesjach Unnata, pomagają poprawić siłę mięśni ciała. Techniki unnata to nie tylko proste ćwiczenia rozciągające. Idą trochę głębiej. Praktyka ćwiczeń oddechowych wzmacnia spokojną i pogodną postawę, co z kolei zwiększa naszą elastyczność umysłową, a ponieważ Unnata zajmuje się zarówno fizycznym, jak i duchowym wznoszeniem, stają się one również ważną częścią rutyny!

Podstawowym zastosowaniem hamaka jest uwolnienie napięcia z niektórych części ciała. Za pomocą kilku umiejętnie zaprojektowanych ćwiczeń nauczyciele unnata identyfikują obszary chronicznego napięcia w twoim ciele, a następnie wykorzystują hamak, aby uwolnić to napięcie, poprawiając w ten sposób twoją elastyczność. Uwolnienie tego chronicznego napięcia pomaga również zmniejszyć presję psychiczną.

Choć może wydawać się to trudne, unnata joga jest dość prosta i zaprojektowana w taki sposób, że mogą ją uprawiać wszyscy, nawet ci, którzy nie mają żadnego doświadczenia w sporcie, jodze czy jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej. Nie mogą go jednak praktykować kobiety w ciąży lub osoby z wysokim ciśnieniem krwi.

Dzięki unnata hamak do jogi stał się jednym z najczęściej kupowanych przedmiotów do jogi. Jest dość mocny i może utrzymać ciężar także ciężkich ludzi. Jak wspomniano powyżej, aerial joga lub unnata jest nie tylko dla nielicznych, ale dla całej populacji! Przed rozpoczęciem zajęć należy przestrzegać pewnych zasad dla własnych korzyści. Należą do nich zdejmowanie wszystkich elementów biżuterii, niespożywanie jedzenia tuż przed rozpoczęciem zajęć, znowu nie można być głodnym podczas zajęć. Jedz swoje jedzenie w takim czasie, aby zostało całkowicie strawione, gdy dojdziesz do klasy. Oprócz tych środków ostrożności nie ma wielu innych, których musisz przestrzegać.

Aerial joga to zabawny i inteligentny sposób nauki jogi, który szybko zyskuje na popularności! Podsumowując, jeśli jesteś fanatykiem jogi, warto spróbować.

Źródło treści: Joga powietrzna