Najczęściej praktykowaną formą ćwiczeń na świecie jest joga. Wszystko zaczęło się w czasach przedwedyjskich w Indiach i od tego czasu zaszło tak daleko. W dzisiejszych czasach ludzie wolą jogę od forsownych ćwiczeń na siłowni, ponieważ joga nie tylko leczy wiele problemów związanych z naszym ciałem, ale także czyni cuda dla umysłu i ducha. Joga ma wiele różnych pozycji, a poziom trudności jest różny. Każdy początkujący powinien zacząć od bardzo podstawowych pozycji, ale ci, którzy odnieśli sukces w podstawach i spróbowali skomplikowanych, powinni wypróbować Tittibhasanę.

Tittibhasana

Tittibhasana to sanskrycki termin oznaczający postawę świetlika. To dość trudna postawa, która wymaga największej cierpliwości i troski. Wskazane jest, aby nie spieszyć się z wykonaniem tego perfekcyjnie za pierwszym razem. Porozmawiamy o tym, jak Tittibhasana nam pomaga, ale wcześniej nauczmy się krok po kroku wykonywać tę postawę.

Jak to zrobić:

Trzeba być konsekwentnym podczas praktykowania Tittibhasany, ponieważ wymaga to czasu. Ponieważ jest to zaawansowana postawa jogi, tylko osoby z doświadczeniem powinny próbować wykonywać tę postawę. Teraz przyjmij pozycję kucaną ze stopami w mniejszej odległości niż ramiona. Twoja miednica powinna przechylić się do przodu, a tułów powinien znajdować się między nogami. Trzymając tułów nisko, wyprostuj nogi, aby miednicę zrównać z wysokością kolan.

Następnie tuż nad kolanem i pod lewym udem spróbuj unieść ramię i lewe ramię. Z palcami skierowanymi do przodu, połóż dłonie na ziemi. Teraz powoli podnieś swoje ciało z podłogi. Powoli przenieś ciężar na ręce i z dala od stóp. Umieść wewnętrzne uda tak wysoko, jak to możliwe, wzdłuż ramion. Weź głęboki oddech i wyciągnij nogi na boki. Spróbuj zachować prostotę. Aby nogi były równoległe do podłoża, miednica powinna być wysoko.

Twoje duże palce powinny być przyciągnięte do tułowia. Wyprostuj ramiona i rozszerz łopatki. Teraz podnieś głowę do góry, aby patrzeć do przodu bez napinania szyi. Utrzymaj tę pozycję przez 15 sekund podczas wdechu. Opuść stopy na podłogę podczas wydechu.

Korzyści z Tittibhasany

Korzyści z Tittibhasany lub postawy Firefly są następujące.

1. Rozciąga ścięgna udowe, plecy tułowia i wewnętrzne pachwiny:

Ćwicz Tittibhasanę, a rozciągnie i wzmocni twoje ścięgna podkolanowe, plecy tułowia i wewnętrzne pachwiny.

2. Przynosi podstawowe poczucie równowagi:

Tittibhasana pomaga w uzyskaniu podstawowego poczucia równowagi w twoim ciele. Ponieważ jest to złożona postawa, równowaga jest bardzo integralna. Poprawia również wytrzymałość rdzenia.

3. Uspokajanie umysłu:

Postawa świetlika ma najbardziej potrzebny wpływ na umysł. Uspokaja i kontroluje to. Wraz z nim pomaga również w łagodzeniu niepokoju, stresu i napięcia.

4. Wzmacnia nadgarstki, ramiona i wewnętrzne uda

Ponieważ na nadgarstki wywierany jest duży nacisk, postawa Firefly pomaga je wzmocnić. Wraz z nim nacisk wywierany na ramiona pomaga również we wzmocnieniu mięśni ramion i wewnętrznej strony ud.

5. Tonuje twój brzuch i brzuch:

Nie bój się już, jeśli masz wystający brzuch lub po prostu chcesz, aby twój brzuch i brzuch były w dobrej formie. Dla tych, którzy chcą ujędrnić obszar brzucha, powinni ćwiczyć postawę Firefly, ponieważ wzmacnia i napina obszar wokół brzucha. Oprócz tego tonizuje również mięśnie brzucha.