Uzyskaj korzyści z Surya Namaskar! Włączenie Surya Namaskar do codziennej rutyny może pomóc w Twoim życiu. Prawidłowo wykonany, zapewnia całkowitą rozgrzewkę ciała, wykraczającą poza świadomość mentalną. Procedura polega na wzięciu głębokich oddechów podczas wykonywania 12 asan, które są przydatne dla zdrowia.

zalety surya namaskar

Surya Namaskar lub pozdrowienie słońca to bardzo pomysłowa pozycja jogi. Powitanie nowego dnia z szacunkiem dla słońca jest korzystne. Jedną z głównych korzyści płynących z codziennego wykonywania Surya Namaskar jest zwiększenie poziomu energii. Najlepiej, gdy Surya Namaskar musi być wykonywana na zewnątrz, wygrzewając się w porannym słońcu. Pozwala to na pochłanianie światła słonecznego i wzrost poziomu melatoniny. Jest to zasadniczo hormon, który pomaga pozbyć się senności.

Top 9 zalet Surya Namaskar:

1. Złagodzić utratę wagi:

Typowa praktyka Surya Namaskar pomaga spalić dodatkowe kalorie. W rzeczywistości, ponieważ niektóre pozycje rozciągają mięśnie brzucha, może to być niezwykle skuteczne w zmniejszaniu dodatkowego tłuszczu na brzuchu i utrzymaniu gładkiego żołądka.

2. Odzyskaj trawienie:

Poprawia również system trawienny poprzez naprzemienne rozciąganie i solidność narządów jamy brzusznej. Osoby, które doświadczają zaparć i niestrawności, inaczej niestrawności, muszą ćwiczyć Surya Namaskar każdego ranka na gołym żołądku.

3. Utrzymuje zdrową skórę:

W stanie, który chcesz nadać swojej twarzy blasku i utrzymać promienną skórę oraz ponadczasową, zacznij działać Surya Namaskar. Jest to naturalne rozwiązanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek oraz utrzymujące skórę wolną od trądziku, wyprysków i innych problemów skórnych.

4. Popraw krążenie krwi:

Podczas gdy Powitanie Słońca wykorzystujesz każdą pojedynczą frakcję swojego ciała. Gwarantuje to postęp w krążeniu krwi, dzięki czemu będziesz żywszy przez cały dzień.

5. Pomóż zdobyć krzepkie kości:

Surya Namaskar ma zmysł duchowy i dlatego musi być gotowy na poranne słońce. Pomaga to wchłonąć witaminę D, dzięki czemu wapń może odkładać się w kościach.

6. Reguluj cykle menstruacyjne:

Wiele młodych kobiet w dzisiejszych czasach przechodzi nierówną miesiączkę. Codzienne wykonywanie Surya Namaskar pomaga kontrolować cykle menstruacyjne, a także ułatwia poród. Z pewnością zwiększa prawdopodobieństwo naturalnego porodu i równoważy kobiece hormony.

7. Ułatwiaj poprzez detoksykację:

Przez cały Surya Namaskar przechodzisz od początku do końca aktywny wdech plus proces wydechu. W ten sposób płuca są dokładnie wentylowane, a resztki krwi dotlenione. To dodatkowo ułatwia standardowy proces detoksykacji organizmu. Dobrze oczyszczone resztki organizmu zdrowe.

8. Uwolnij od stresu:

Stres może powodować skurcze każdego pojedynczego mięśnia w twoim ciele. Podczas wykonywania Surya Namaskar musisz wykonywać głębokie oddychanie, a to pomoże Ci rozładować wiele stresu. Uspokaja również umysł i pomaga radzić sobie z lękiem na co dzień.

9. Implikacja duchowa:

Joga to ćwiczenie zarówno dla rdzenia, jak i dla ciała. Surya Namaskar pomaga zrównoważyć 3 główne konstytucje ciała; Pitta, Vata i Kapha. Daje to wewnętrzną równowagę duchową, która unosi cię z boku na bok wszelkimi rodzajami stresu oraz poprawia twoją odporność.

Dodatkowe korzyści:

• Uelastycznia: Rozciąganie zawsze obciąża nasze mięśnie i jednocześnie je rozluźnia. Surya namaskar pomaga w budowaniu elastyczności ciała.

• Pomoc w zwiększeniu wzrostu: Przypuszcza się również, że wykonywanie surya namaskar we wczesnych dniach pomaga w podniesieniu wzrostu dziecka.

Źródło obrazu: 1