Trikonasana to popularna asana lub pozycja jogi, która skutecznie zmniejsza wiele wewnętrznych bólów ciała i mięśni. Ta słynna asana jest praktykowana od wieków i jest w rzeczywistości jedną z najskuteczniejszych pozycji poprawiających wewnętrzną procedurę oddychania. Nazwa pochodzi od dwóch sanskryckich słów, gdzie „Trikona” oznacza „trójkąt”, a „asana” oznacza „postawę” lub „siedzenie”.

Ta asana może być wykonywana w różnych pozycjach, zwróconych w lewo lub w prawo itp. Trójkątna postawa nie przypomina żadnej innej pozycji jogi, ponieważ będziesz musiał mieć otwarte oczy, aby utrzymać postawę ciała. Aby prawidłowo wykonać tę asanę, musisz wziąć pod uwagę następujące kroki.

Jak zrobić trójkątną pozę:

Aby wykonać trójkątną postawę jogi, najpierw stań prosto i szeroko rozstaw stopy, aż poczujesz się nieswojo. Równowaga jest jedną z najważniejszych rzeczy w tej asanie. Nie zapomnij więc wywierać równego nacisku na obie nogi. Teraz wykręć prawą stopę tak, aby tworzyła kąt 90 stopni, a także wykręć lewą stopę, aby utworzyć odpowiedni kąt 15 stopni. Aby ta postawa była skuteczna, konieczne będzie prawidłowe wdech i wydech. Teraz umieść środek prawej stopy w odpowiedniej linii ze środkiem łuku. Musisz upewnić się, że obie stopy równomiernie naciskają na podłoże, a ciało jest zrównoważone.

Teraz weź głęboki oddech i zegnij ciało w prawo, utrzymując talię prosto, pozwalając lewej ręce unieść się tak, aby ręka opadła w kierunku podłogi. Pamiętaj, aby trzymać ręce prosto podczas wykonywania tej asany. Ręce powinny spoczywać na kostce, podłodze lub goleniu, a talia nie powinna naruszać postawy. Nie zamykaj głowy. Utrzymuj go w neutralnej pozycji, aby móc go obracać w razie potrzeby. Miej oczy otwarte i patrz na swoją dłoń, aby utrzymać wymaganą postawę ciała.

Musisz również upewnić się, że twoje ciało jest zgięte na boki, a nie do przodu ani do tyłu. Upewnij się również, że miednica i talia są szeroko otwarte. Rozciągnij się tak bardzo, jak to możliwe, ale jednocześnie utrzymuj równowagę i kontynuuj energiczny wdech i wydech. Teraz podnieś ręce do boków podczas wdechu i wyprostuj nogi i stopy.

Porady – Bądź z ciałem. Poczuj ruch. Nie nienawidź tego, ciesz się rozciąganiem. Ten sposób myślenia pozwoli ci dokładnie wykonać tę asanę.

Korzyści z Trikonasany:

Pozycja trójkąta wyprostuje nogi, ramiona, biodra, klatkę piersiową, kostki itp. Uelastyczni łydki, ścięgna podkolanowe, klatkę piersiową i kręgosłup. Wzrośnie twoja mentalna i fizyczna równowaga oraz kontrola nad ciałem. Jeśli chcesz usunąć niestrawność i rozstrój żołądka, wykonuj tę asanę każdego ranka. Ta postawa jogi może również skutecznie zmniejszyć lęk, a także pomaga w bólu pleców rwa kulszowa.

Wielu księży i ​​starożytnych guru twierdziło, że ta trójkątna postawa jogi może stymulować układ nerwowy i usuwać depresję nerwową. Wzmocni obszar miednicy i uelastyczni ją. Wraz z tym ta postawa będzie tonować narządy rozrodcze. Uprawianie tej jogi może również uwolnić Cię od wielu poważnych chorób.