Wadżrasana:

Czy próbowałeś wadżrasany? Czy chcesz spróbować ćwiczyć vajrasana jogę? Pozycja diamentowa lub pozycja Vajrasana w jodze jest mierzona jako najlepsze ruchy do oddychania i medytacji. Jest to jedna z prostych asan, które można ćwiczyć nawet po obiedzie lub kolacji, po regularnej praktyce tego ćwiczenia oddechowego, takiego jak pranayama, kapalbhati, anulom vilom przez siedzenie w tej pozie, skomponuje ciało twarde jak diament Vajrasana to sanskryckie słowo, które jest połączenie dwóch słów – „wadżra” również „asana”. Vajra oznacza “Diament”, również asana oznacza Pozę, stąd nazwa Diamentowa Pose.

Vajrasana Yoga (diamentowa pozycja) Jak to zrobić i korzyści

Diamentowa pozycja lub vajrasana to siedząca pozycja jogi i jest wykorzystywana do refleksji, wzrostu pewności siebie i ćwiczeń inhalacyjnych, a także jako środek łagodzący stres. Największą częścią Diamond Pose jest to, że ta asana może być wykonywana bez obciążania jakiejkolwiek części ciała. Diamond Pose jest znana z promieniującej mocy. Później niż asana twoje ciało sprawia, że ​​czujesz się pozytywnie również żywy.

Jak wykonać Vajrasana Yoga (Diamentowa pozycja) Kroki i korzyści:

Dziś jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić instrukcje krok po kroku, jak wykonywać vajrasana jogę i ich zalety, a także wskazówki dotyczące środków ostrożności dla początkujących dla lepszego zdrowia.

Kroki dla pozycji diamentu Vajrasana:

Wadżraasana 2

 • Złóż nogi do tyłu i usiądź przy pomocy kolan.
 • Twój kręgosłup, szyja, głowa muszą być proste, ponadto uszczelnij oczy.
 • Dokładna dłoń do utrzymania na prawym kolanie ponadto lewa dłoń do zarezerwowania na lewym kolanie plus łokcie w linii prostej.
 • Spójrz do przodu i ogólnie wdychaj.
 • Podczas gdy uwalniasz oddech, uwierz, że możesz wyeliminować wszystkie zaburzenia wychodzące z nosa.
 • Pozostaw te kroki na 5 do 7 minut, a ponadto zrób sobie przerwę. Możesz zwiększyć czas o 15 – 20 minut.

Korzyści z Vajrasany lub diamentowej pozycji:

Wadżraasana 1

Istnieje pewna korzyść dotycząca kolan podczas tej wadżrasany jogi. Ta postawa wzmacnia różne mięśnie związane z kolanami i może być stosowana jako program wzmacniający kolana. Mięśnie pleców są mocno rozciągnięte i jest to jeden z najlepszych faktów na temat vajrasana jogi. Wśród wielu zalet wadżrasany, ta jest jednocześnie bardzo użyteczna i popularna.

Wykonanie tej asany uwolni cię również od problemów z wrzodami żołądka. Udowodniono, że Vajrasana lub diamentowa poza usuwają również problemy z kwasowością. Może pomóc w łatwym strawieniu pełnego posiłku.

Postawa jest również wysoce zalecaną i preferowaną pozą medytacyjną. Aby czerpać korzyści z tej medytacyjnej postawy, podczas wykonywania wadżrasany należy ćwiczyć prawidłowe oddychanie. Powolny i rytmiczny oddech będzie dla Ciebie niezwykle korzystny. Udowodniono, że postawa jest również korzystna w usuwaniu problemów z dolnym kręgosłupem.

 • Daje wyładowanie z bólu kulszowego.
 • Diamond Pose przez 5-7 minut jest w stanie chodzić poćwiczyć.
 • Diamentowe pozy pomagają zmniejszyć trudność z gazem, jeśli ta asana zostanie ułożona bezpośrednio obok posiłku.
 • Cała trudność trawienia, jeśli leczy oraz zwiększa siłę trawienia.
 • Oddzielone blokady krwi dodatkowo poprawiają krążenie krwi.
 • Wspieraj mięśnie nóg.
 • Diamonds Pose ułatwia złagodzenie stresu oraz zapewnia spokój psychiczny.
 • W Diamentowej Pozycji energia jest popychana w kierunku górnej części ciała i sprawia, że ​​czujemy się odmładzająco i energicznie.
 • Diamond Pose promieniuje ukrwieniem i pomaga organizmowi walczyć z chorobami poprzez stymulację układu odpornościowego.
 • Normalna praktyka Diamentowej Pozycji pomaga powstrzymać ból pleców w talii, a także ból pleców.
 • Diamond Pose jest aprobowana dla kobiet, a jednocześnie nie powoduje nadwyrężenia miednicy, uczucia pieczenia i bólu talii przez cały okres menstruacyjny.
 • Diamond Pose pomaga kobietom w zaburzeniach miesiączkowania lub problemach związanych z aborcją.
 • Ta pozycja diamentu pozbędzie się całego problemu z zaparciami. Tłusty brzuch i żołądek zostaną podsumowane przez częste ćwiczenie tej asany.
 • Diamentowe pozy pomagają zmniejszyć trudność z gazem, jeśli ta asana zostanie ułożona bezpośrednio obok posiłku.
 • Ta pozycja jest również uważana za skuteczną pozycję jogi, która wzmacnia mięśnie łydek i ud.
 • Pomocne jest również dla kobiet w ciąży, aby zapewnić normalny poród.
 • Ponadto pomaga odzyskać pracę śledziony, nerek i jelit, a także narządów płciowych.

Środki ostrożności dotyczące pozycji Vajrasana lub diamentu:

Należy pamiętać o pewnych rzeczach przed wykonaniem tej wadżrasany yogi.

Według niektórych specjalistów od kości, osoby z problemami z kolanem powinny unikać tej konkretnej asany jogi. Może to powodować więcej zaburzeń w kolanach i może pogorszyć stan kolana. To, jeśli doświadczasz bólu kolana, zaleca się najpierw naprawić to przed skokiem do tej pozycji jogi. Na podstawie badań dotyczących jogi vajrasana można powiedzieć, że ta postawa może powodować opadanie stopy, co jest w zasadzie uszkodzeniem wspólnego nerwu strzałkowego. Stopa będzie ciągnąć rannego z powodu tej jogi. Utrudni zgięcie grzbietowe stopy i może być przyczyną nadmiernego bólu.

Vajrasana była przyczyną głównych kontuzji palców palców w tym roku. Jeśli doznasz takiego urazu, warto jak najszybciej udać się do lekarza lub specjalisty w tej dziedzinie, ponieważ może to okazać się znacznie bardziej szkodliwe. Podczas chodzenia osoba może odczuwać ogromny ból w palcach u nóg, który może być spowodowany szkodliwym działaniem tej konkretnej asany.

Nastąpi utrata czucia w części grzbietowej stopy i nic tam nie poczujesz. Taka utrata czucia może również wystąpić zarówno w przedniej, jak i w dolnej, bocznej części nogi. Ta ciemna strona wadżrasany jest również znana jako „opadająca stopa jogi”.

Wskazówki dla początkujących dotyczące pozycji Vajrasany lub diamentu:

 • Najmniejszy czas na ćwiczenie pozycji diamentowej to trzy minuty.
 • W przypadku Diamentowej Pozy nie ma limitu czasowego i możesz to robić, dopóki uważasz, że jesteś zadowolony.
 • Wspanialsze jest wykonywanie Diamentowej Pozy w ciszy i otwartym miejscu, tak aby umysł był spokojny i miał świeże powietrze do ćwiczenia oddechowego związanego z Diamentową Pozą.
 • Nie ma określonego harmonogramu dla Diamentowej Pozy i można wykonywać tę asanę nawet tuż po posiłku.

Ważne fakty dotyczące postawy jogi Vajrasana:

Vajrasana to słowo sanskryckie. „Vajra” oznacza „piorun”, co oznacza również diament. Dlatego ta asana nazywa się diamentową postawą jogi. „Asana” oznacza „siedzisko”. Oznacza to również postawę. Asany są zwykle wykonywane na pusty żołądek, ponieważ podczas wykonywania jakiejkolwiek pozycji jogi na brzuch jest wystarczający nacisk. Ale Wadżrasana może być wykonywana w dowolnym momencie. Tę asanę można wykonać zaraz po posiłku. Jednym z najważniejszych faktów na temat tej asany jest to, że wspomaga ona trawienie (omówione wcześniej). W tym celu wielu praktykujących jogę wykonuje tę postawę z pełnym żołądkiem lub tuż po posiłku. Bardziej skuteczne jest wykonywanie tej jogi po posiłku, ponieważ uwolni Cię od problemów z trawieniem.

Innym ważnym faktem dotyczącym wadżrasany jogi jest to, że istnieje niezwykle użyteczna i popularna wersja tej pozycji jogi zwana pozą Supta Vajrasana. Jest to leżąca wersja jogi wadżrasany, w której ręce spoczywają na podłodze po bokach pośladków lub tułowia. Dłonie powinny być skierowane do góry. Ta postawa jest również nazywana Pozycją Leżącego Bohatera lub postawą jogi.