Joga to starożytna technika uzdrawiania i fitnessu, która jest obecnie stosowana przez wielu, która zawładnęła światem dzięki swojej obiecującej naturze. Za dużo jogi jest tylko poszukiwaczem sprawności, ale prawdziwa prawda o niesamowitych korzyściach jest często ukryta i ukryta. Zanim joga stała się sensacją, siłownie i tabletki dietetyczne robiły swoje rundy.

Vatayanasana (pozycja konia) Jak to zrobić i korzyści

Ale teraz mamy miękkie rozwiązanie, aby leczyć się bez konieczności przechodzenia przez forsowną rejestrację na siłownię lub dietę pigułkową. Joga ma ogromny katalog, w którym mieszczą się różne rodzaje treningów, z których jeden jest naszym gorącym tematem na dziś. Nazwa tej postawy lub pozy nazywa się Vatayanasana.

Vatayanasana: Wskazówki dla początkujących:

Zanim zaczniesz to wypróbowywać, oto kilka wskazówek, które jako początkujący powinien znać.

 1. Nie próbuj tej pozy bez nadzoru. Poza wymaga dużej elastyczności.
 2. Przygotuj biodra na maksymalną elastyczność. Rozgrzej się trochę, zanim zaczniesz to robić. Możesz wykonać pozy przygotowawcze, takie jak Ardha Baddha Padmottasana lub pozy Half Bound Lotus. Elastyczność przyjdzie z czasem. Bądź cierpliwy i próbuj krok po kroku każdego dnia.
 3. Popołudnia to najlepszy czas na rozpoczęcie. Twoje ciało potrzebuje odpowiedniej energii i elastyczności do rotacji bioder.
 4. Jeśli w dowolnym momencie poczujesz szczypanie lub dyskomfort, natychmiast przestań.

Jak zrobić pozycję konia?

Jak każda joga, ta również ma angielską nazwę, ta nazywa się Horse Pose lub jak nazywamy to Vatayanasana. W przeciwieństwie do większości łatwych postaw, ta dla początkującego jest jednak nieco surowa. Dzięki skomplikowanemu skręceniu i rozciągnięciu uzyskuje się ostateczną postawę w tej postawie. Jednak zawsze dobrze jest wiedzieć, że przy odpowiedniej praktyce i poświęceniu możesz łatwo ją opanować.

Ponadto, zanim zaczniesz od wskazówek dotyczących wykonywania kroków, możesz poprosić o dodatkową parę rąk, które będą przydatne na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy w pozie. Dobre wsparcie tylnej ściany również powinno załatwić sprawę. Teraz, gdy wszyscy jesteśmy na tej samej stronie, zacznijmy mękę.

 1. Stojąc na macie do jogi weź głęboki oddech.
 2. Twój kręgosłup jest prosto wyrównany z szyją i dolnymi kończynami równolegle do siebie. Teraz zacznij postawę od zgięcia jednej nogi, powiedzmy lewej, od kolan i dłonią unieś ją do góry, tzn. stopa powinna sięgać do pachwiny, gdzie będzie się przytulać do końca postawy.
 3. W tym momencie dodatkowa para rąk może zapewnić miękkie podparcie pleców, gdy doskonalisz lub równoważysz swoją postawę, wracając do wyprostowanego szpiku, twoje nogi wciąż są zgięte i utkwione w pachwinie.
 4. Teraz zegnij prawą nogę w dół, aż prawe udo będzie równoległe do ziemi. W tym momencie poczujesz, że lewe kolano również dotyka ziemi, co ułatwia balansowanie.
 5. Mając nadal wyprostowany szpik, podnieś teraz ramiona i spleć je ze sobą tak, aby utworzyły kształt skręconej wstążki. Oznacza to, że łokcie powinny kończyć się na wysokości klatki piersiowej, a ramiona powinny być powyżej.
 6. Odchyl nieco głowę do tyłu, aby uzyskać wsparcie i zablokuj w tej pozycji na dobre 60 sekund. Z praktyką możesz doprowadzić to do dobrej minuty, zanim powoli rozplączesz się do pozycji bazowej.
 7. Następnie powtórz pozę po przeciwnej stronie.
 8. To jest jeden kompletny zestaw. Powtarzaj zestaw dwa razy dziennie.

Jakie są korzyści?

Więc jakie są korzyści z vatayanasany? Oto jego wpływ na nasz organizm.

 1. Jest to dobre ćwiczenie wzmacniające kości, w którym eksperci twierdzą nawet, że w tej postawie można wyleczyć drobne deformacje bioder lub kończyn dolnych. Oprócz deformacji możesz użyć tego ćwiczenia, aby wzmocnić dolne kości ciała, czyniąc je bardziej elastycznymi.
 2. To samo dotyczy mięśni, mięśni całego ciała, które teraz splątałyby się, rozwiązując węzły napięciowe, które powstrzymywałyby je przed elastycznością. Dlatego na początkowych etapach może pojawić się pewien ból mięśni, ale przy odpowiedniej praktyce może to złagodzić.
 3. Ta joga znana jest głównie z prawidłowego krążenia krwi, które odbywa się w całym ciele, gdy wybierasz tę jogę. Skręty i rozciąganie są po prostu ułatwieniem.
 4. Jeśli cierpisz na zapalenie stawów, ta pozycja pomoże zmniejszyć sztywność i ból z tym związany.
 5. Okazał się pomocny w przypadkach przepukliny pachwinowej i udowej.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Zwróć uwagę na to, zanim zaczniesz traktować je poważnie.

 • Upewnij się, że masz eksperta, który zaoferuje ci pomocne dłonie. Nigdy nie próbuj tego na własną rękę jako początkujący.
 • Jeśli masz problem z kolanami, trzymaj się z dala od jogi w pozycji konia.
 • Przygotuj się na dużą elastyczność i przygotuj się na spocenie.

Przeciwwskazania:

Istniejące kontuzje biodra, kolana lub kostki są częstym przeciwwskazaniem.

Szanse na kontuzję zwykle skupiają się wokół bioder, kolan i kostki. Możliwa jest również utrata równowagi. Stąd mocnym słowem przestrogi jest praktykowanie pod nadzorem. Chociaż może to być do zrobienia, joga jest jednak bardzo satysfakcjonująca dla ciała. Ta pośrednia praktyka asan jogi będzie wymagała głębokiego poczucia skupienia. Utrzymuj wytrzymałość!

Źródło obrazu: Shutterstock