Niewytłumaczalnie dobre rozwiązanie większości Twoich problemów nigdy nie zostanie zapakowane w jedno pudełko. Pigułka dietetyczna nigdy tak naprawdę nie zapewni ci szczęścia, a przynajmniej nie, dopóki nie pojawią się wyniki. Sesja na siłowni też nigdy nie da ci spokoju, którego tak bardzo pragnie.

Virabhadrasana (pozycja wojownika) Jak to zrobić i korzyści

Dlatego każda osoba powinna włączyć jogę do swojego życia, formę fitness obejmującą miękkie rozciąganie i skręty, które nie tylko zapewnią ci niesamowitą bezpłatną opiekę zdrowotną, ale także zadbają o zrzucanie tłuszczu i spokój umysłu. Teraz joga ma ogromną broszurę zawierającą wszystkie rodzaje i podziały. Spośród nich omówimy jedną, zwaną Virabhadrasana.

Jak to zrobić?

Joga jest jedną z najspokojniejszych, jak dotąd, technik fitness, polegającą głównie na rozciąganiu i skrętach, które towarzyszą kontrolowanemu, naturalnemu oddychaniu. Podczas gdy niektóre są łatwe, większość z nich zaplącze cię w węzły, próbując skręcić i uformować twoje ciało w ogromną elastyczność.

Na szczęście dla początkujących dusz, Virabhadrasana lub lepiej znana jako pozycja wojownika byłaby całkiem łatwym osiągnięciem. Na początek przygotujmy matę do jogi. Gdy stoisz na macie do jogi, twoje kończyny, dolne powinny być rozciągnięte na zewnątrz, tworząc szczelinę między dwiema stopami.

Rozciąg powinien być wystarczająco szeroki, aby stworzyć miękki odcinek, ale wystarczająco miękki, aby zapewnić wygodę. Teraz podnieś ręce do góry, równolegle do podłoża, tak aby tworzyły prostopadle do ciała. W tej chwili trzymaj je prosto, zginając jedno kolano, powiedz właściwe.

wojownik jogiczny poza

Twoje ciało skręcałoby się teraz w prawą stronę, gdy bardziej zginasz kolano, sprawiając, że prawe udo jest równoległe do podłoża. Ponieważ jest to dość łatwa postawa, dlaczego nie utrzymać jej przez dobre trzy do czterech minut? Kiedy to robisz, upewnij się, że oddychasz głęboko, ale kontrolowany.

Po kilku minutach zwolnij pozycję, a następnie powtórz cykl tym razem z lewą nogą w centrum uwagi. Aby ułatwić Ci pracę, oto kilka wskazówek dotyczących wykonywania ćwiczenia. Podczas wyciągania ramion upewnij się, że znajdują się powyżej lub bezpośrednio na poziomie klatki piersiowej, aby uzyskać lekkie rozciągnięcie w okolicy klatki piersiowej.

Odwróć także szyję w stronę, którą zginasz, aby ci to ułatwić. W ten sposób nie musisz się martwić skręceniem karku.

Jak nam to pomaga?

Pierwsza korzyść dotyczy kobiet, które dopiero wkraczają w macierzyństwo, wciąż nosząc w sobie podopieczny. Jest to dobre ćwiczenie, aby wzmocnić ściany jajników i wzmocnić je, co byłoby błogosławieństwem podczas naturalnego porodu. Pomaga to również radzić sobie z niepotrzebnymi bólami skurczowymi.

Dla pań, które po prostu mają nieregularny cykl menstruacyjny i skurcze w środku nocy, jest to również dla nich dobra ucieczka. Niezależnie od tego wzmacniasz ściany jajników i jako dobrodziejstwo pomogłoby Ci to również poradzić sobie z bólem.

Wzmocnione zostają mięśnie dolnych partii ciała, co z czasem pozwoli Ci ujędrnić uda, a nawet pośladki. To samo dotyczy górnej części ciała, gdzie lekkie rozciągnięcie w okolicy klatki piersiowej pomoże Ci ujędrnić gruczoły sutkowe. Pomaga to również ujędrnić mięśnie klatki piersiowej, czyniąc je silniejszymi.

Ta joga w przeszłości wiązała się z ponownym odkrywaniem równowagi ciała podczas pracy nad łagodzeniem stresu, co pozwoliłoby ci uciec od niepotrzebnych depresji lub napięć.