Tri Yoga, jak sama nazwa wskazuje, składa się z trzech elementów jogi, którymi są asana, pranajama i mudra. Triyoga to kompletna forma hatha jogi, która została założona przez Kali Ray wiele lat temu. Ta praktyka z natury jest transformująca i bardzo podnosząca na duchu. Koncentruje się na asanach jogi, pranajamie, mudrach, kontroli oddechu, medytacji i ćwiczeniach. Jest to kompletny system rewolucyjny, którego korzenie sięgają starożytnej jogi. Jest to najlepsza forma jogi, która łączy oddech z mudrą wraz z sekwencyjnym przepływem asan. W tym artykule zapewnimy dogłębne zrozumienie czym jest trijoga i jej niesamowite korzyści.

Zasady i zalety triyogi

Czym jest Triyoga i jak powstała??

Triyoga to sztuka łączenia trzech technik jogi, którymi są asana, pranajama i mudra. Została założona przez Yogini Kaliji, popularnie znaną jako Kali Ray. Praktykujący jogę z ponad 40 krajów przyjęli tę formę jogi i odnieśli niesamowite korzyści. Pomaga zsynchronizować oddech z mudrami i asanami, aby stworzyć rytmiczny przepływ w ciele.

Zasady Triyogi:

Tri Yoga ma 3 główne zasady:

 • Pozycje lub asany
 • pranajama
 • mudry

Omówmy szczegółowo każdy z nich:

1. Pozycje jogi:

Pierwszym podstawowym i najcenniejszym aspektem Tri jogi są postawy jogi. Są to pozycje ciała, które mają wiele korzyści zdrowotnych i duchowych. Mają ogromną kolekcję zaawansowanych pozycji siedzących i stojących, skrętów i rozciągań, które są dobre dla twojego serca, duszy, ciała i umysłu. Założyciel Triyoga Kali Ray upewnił się, że postawy Triyogi będą tak dynamiczne, że nie będzie czuć, że nie nauczyli się zbyt wiele pod koniec sesji.

2. Pranajama:

pranajamaPranayama lub rytmiczny oddech to drugi aspekt triyogi. Jest to starożytna praktyka, która została włączona do tej dziedziny jogi ze względu na energię i entuzjazm, jakie ci daje. Uczy panowania nad emocjami; szczególnie twój oddech.

3. Mudra:

mudra

Trzecim aspektem jogi jest mudra czyli skupienie. Jest to gest duchowy, który był i jest nadal używany w hinduizmie i buddyzmie. Chociaż wymaga całego ciała, większość z nich wykonuje się za pomocą dłoni i palców. Istnieje ogromna kolekcja mudr, które są praktykowane i wiele z nich jest używanych do Triyogi.

Jak Triyoga?

 • Technika:

Triyoga obejmuje kontrolę oddechu, elastyczność, budowanie siły i znajomość postaw. Posiada różne ruchy i techniki, które zostały również zmodyfikowane dla tych, którzy nie czują się komfortowo na profesjonalnym poziomie. Ma około 1000 gestów rąk lub mudr, które pomagają zrozumieć przepływ pozycji.

 • Wybór swojego poziomu:

W Triyodze jest siedem poziomów. Każdy poziom ma około pięciu serii. Odpowiadają one słynnym pięciu żywiołom, a mianowicie ziemi, wodzie, ogniu, powietrzu, przestrzeni i czakram. Poziom podstawowy zawiera około 108 pozycji, poziom drugi 350, a poziom trzeci około 450.

 • Szkolenie:

Zanim instruktor zacznie uczyć swoich uczniów Triyogi, musi poświęcić około 150 do 200 godzin treningu. Programy szkoleniowe obejmują praktyczną anatomię, naturalne wyrównanie oraz różne rodzaje postaw, wiedzę i korzyści z nich płynące. Ci, którzy chcą uczyć się jogi z Kali Rayem, muszą mieć średnio dwanaście lat doświadczenia.

 • Sztuka balansowania:

Triyoga ma kilka podstawowych ćwiczeń, a jednym z nich jest balansowanie. Te pozycje na jednej nodze lub po prostu balansowanie rękami pomogą Ci zwiększyć siłę i elastyczność ciała. Zbudują Twój potencjał i zachęcą Cię do lepszego działania.

 • Inwersje:

Kolejną cenną rzeczą, której nauczysz się w Triyodze, są inwersje. Obejmuje stojaki na głowę, stojaki na ręce, stojaki na przedramiona i ramiona. Równomierne nogi na ścianie i fałdy stojące do przodu zostały uwzględnione w inwersjach. Poprawia stan serca, urazy szyi, epilepsję i pomaga żyć lepiej i dostatniej.

Korzyści z Triyogi:

 • Tri Yoga zwiększa Twoją wiedzę na każdym poziomie.
 • Buduje Twoją wytrzymałość, elastyczność, kontrolę oddechu i płynność pozycji.
 • Daje jasność umysłu, a także sprawia, że ​​jesteś zdrowszą i sprawniejszą osobą.
 • Robienie tego codziennie z pewnością przyniesie Ci wspaniałe rezultaty.
 • Pomaga w lepszej równowadze ciała i kontroli postawy

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

 • Przestrzeganie pewnych środków ostrożności może pomóc w zapobieganiu niepotrzebnym problemom:
 • Tri Yoga musi być wykonywana pod okiem przeszkolonego instruktora
 • Jedzenie należy spożyć co najmniej 2 godziny przed sesją jogi
 • Niektóre pozy są bardzo trudne do osiągnięcia. Zanim spróbujesz, musisz znać swój poziom i wiedzę specjalistyczną.
 • Pamiętaj, aby zaczynać powoli i zwiększać swoje poziomy z praktyką

W przeciwieństwie do Bikram Yoga, która obejmuje asany, oddech lub mudrę, Tri Yoga obejmuje wszystkie aspekty. Ważne jest, aby uzyskać odpowiednie wskazówki od certyfikowanego instruktora jogi, aby zapewnić sobie osiągnięcie perfekcji. Tri Yoga to piękne doświadczenie, które sprawia, że ​​Twoje wewnętrzne ja tańczy z radości i osiąga ostateczny punkt relaksu. IT reprezentuje zjednoczenie ludzkiego ciała ze wszechświatem. Tri Yoga pomaga poszerzyć Twoją wewnętrzną świadomość i pomaga zachować koncentrację przez cały czas.