Kamienie narodzin lub kamienie Natal są uważane za potężny i duchowy klejnot, który należy nosić po gruntownej wiedzy i konsultacji z dyplomowanym gemmologiem i astrologem. Gwiazda i miesiąc urodzin mają decydujące znaczenie w decydowaniu o kolorze i rodzaju kamienia. Aby dowiedzieć się więcej na temat 15 najlepszych rodzajów kamieni narodzin, koloru i miesiąca związanego z wyborem kamienia, znajduje się w tym artykule w szczegółowy sposób.

Różne rodzaje kamieni narodzin:

Kamienie narodzin można sklasyfikować jako nowoczesne, mistyczne i ajurwedyjskie kamienie narodzin. Tutaj spójrz na naszą listę 15 najlepszych birthstones w najnowszych projektach.

1. Pierścień z granatem Birthstone:

Pierścionek z kamieniem z granatem

To birthstone dla osób urodzonych w styczniu. Według średniowiecznych granatów, kolor granatu, który jest w kolorze czerwonym, pomaga w leczeniu zaburzeń krwi i zatrzymuje krwawienie. Kolor granatu może być inny niż czerwony, są one ciemnoczerwone, zielone, jasnożółte, a także w kolorze fioletowym. Brakuje tylko koloru niebieskiego. Z tego kamienia można zrobić srebrny pierścionek, który zawsze dotyka skóry.

2. Ametystowy łańcuch kamieni narodzin:

Ametystowy łańcuch z kamienia narodzin

Jest to kamień urodzenia dla osób urodzonych w lutym. Ametyst to kolor purpury, który jest szeroko spotykany w Brazylii i innych krajach afrykańskich. Koraliki ametystu mogą być używane do tworzenia różnych biżuterii, takich jak łańcuszki i bransoletki. Mały ametystowy kamień wraz ze srebrnym wisiorkiem w kształcie serca to najlepsza kombinacja.

3. Jadeitowy kolczyk z kamienia:

Jadeitowy kolczyk z kamienia

Jest to mistyczny kamień w kolorze zielonym, który jest zalecany dla osób urodzonych w marcu, a także ze znakiem zodiaku Panna. Dzieli symbol czystej i cnotliwej miłości, a także chroni przed złem.

4. Diamentowy naszyjnik w kształcie serca z sercem:

Diamentowy naszyjnik z wisiorkiem w kształcie serca

Jest to najcenniejszy kamień sugerowany dla osób urodzonych w kwietniu. Jest to kamień narodzin ajurwedy. Diament może być nieoszlifowany lub polerowany, co zależy od porady astrologa wraz z sugestią Gemologa.

5. Wisiorek ze szmaragdu:

Szmaragdowy wisior z kamienia

To zielony kamień szlachetny, który jest kamieniem narodzin w maju. Jest to również kamień szlachetny dla znaków zodiaku Byk, a także raka. Ten kamień jest jednym ze starożytnych kamieni szlachetnych, słowo szmaragd oznacza zielony kamień zgodnie z greckim pismem. Aby leczyć każdy problem ze wzrokiem.

6. Perłowy łańcuch narodzin:

Łańcuch z perłowego kamienia

To birthstone na miesiąc czerwiec, jest to również zmodernizowany birthstone. Komplet pereł można podarować w pierwszą rocznicę ślubu, biżuterię z pereł należy zebrać ze słodkiej wody. Najpopularniejszym rodzajem biżuterii jest łańcuszek, wielkość perły może być zróżnicowana.

7. Rubinowy pierścionek z kamieniem narodzin:

Pierścionek z Rubinowym Kamieniem Narodzin

To jest kamień urodzenia i koloru na miesiąc lipiec. Rubin emanuje jaskrawoczerwonym kolorem, co sprawia, że ​​wygląda bardziej szlachetnie i jest uważany za kolejny najcenniejszy kamień po szmaragdzie i brylantach. Dla pań rubin z diamentowym naszyjnikiem jest słynnym klejnotem używanym podczas ślubu. Dla Panów najlepszym polecanym dodatkiem jest fasetowany pierścionek z rubinem..

8. Perydot  Pierścień z kamieniem narodzin:

Perydot  Pierścień z kamieniem narodzin

To kamień narodzin na miesiąc sierpień. Kolor tego kamienia jest podobny do szmaragdu. Ale różnica może wynikać z lekkiego żółtawego odcienia. Uważa się, że kamień ten jest napierśnikiem Aarona, zgodnie z Biblią wyjaśnioną w rozdziale Wyjścia. Napierśnik jest szatą używaną podczas uroczystości religijnej, która ma dwanaście kamieni szlachetnych przypominających dwanaście plemion Izraela, dwanaście znaków zodiaku, dwanaście miesięcy w roku.

9. Naszyjnik z wisiorkiem z szafirowego kamienia:

Naszyjnik z wisiorkiem z szafirowym kamieniem

Sapphire narodziny są klasyfikowane w Modernized birthstone na miesiąc wrzesień. To najlepszy prezent na 23 lub 45 rocznicę ślubu. Aby uczynić go wyjątkowym, kamień ten można wyrzeźbić w kolorowy wisiorek w kolorze tęczy z wyjątkiem czerwonego koloru, który jest kolorem kamienia Rubinowego.

10. Wisiorek z kamienia z głazu z opalem:

Głaz Opal Birthstone Wisiorek

Jest to jeden z rodzajów kamieni narodzin Opal, Opal jest klasyfikowany jako cenny opal, w którym kompozycja krzemionkowa jest regularnie pakowana. Ten kamień narodzin dotyczy miesiąca października. Kamień składa się z kamienia żelaznego z nieregularnie uformowanym kamieniem Opal. Promieniowanie kolorów jest nazywane ogniem z powodu rozszczepienia się koloru z zielonego na czerwono-żółty z powodu cząstek krzemionki, ziemskich cząstek skał wraz z wodą.

11. Kolczyk z żółtego topazowego kamienia narodzin:

Kolczyk z żółtego topazowego kamienia

Ten nowoczesny i ajurwedyjski kamień narodzin, zwany również Topazem Złotego Koloru, jest przeznaczony na listopad. Jest to również znak zodiaku Skorpion i Lew. Ten kamień może być użyty jako prezent na rocznicę ślubu, szczególnie na 23-tą. Ten kamień można zobaczyć w Rosji, USA i Brazylii. To wpaja wiarę i zaufanie w twoje życie.

12. Naszyjnik z kamienia z onyksu:

Onyksowy naszyjnik z kamienia narodzin

Jest to jeden z kamieni narodzin miesiąca grudzień, a także znak zodiaku Lew. Kamień ten można znaleźć w Indiach, Brazylii, USA. Ten ton jest w kolorze czarnym z gładką teksturą. Mówi się, że ten kamień leczy choroby serca, zaburzenia neurologiczne, problemy z nerkami i bezdech senny. Koraliki z czarnego kamienia ONYX są zaprojektowane w naszyjnik ze srebrnym wisiorkiem pośrodku.

13. Wyczyść pierścień z kamienia księżycowego:

Wyczyść pierścień z kamienia księżycowego

To jest zmodernizowany Birthstone dla miesiąca czerwca, który jest klasyfikowany jako kamień koloru dla miesiąca lipca. Odcień koloru pokazuje ważną cechę kamienia szlachetnego zwaną okresem dojrzewania, uderzającą, promieniującą jakość koloru tego kamienia. Według mitologii hinduskiej jest uważany za święty kamień. Kamień ten pomaga w walce z problemami trawiennymi, bólami głowy.

14. Wisiorek z turmalinowym zielonym kocie oko Birthstone:

Turmalin Zielony kocie oko Birthstone Wisiorek

To jest kamień koloru dla miesiąca lipca, a także kamień urodzenia dla miesiąca października. Ten kamień występuje w innym kolorze, z czego zielony z kocim okiem. Kolor jest spowodowany składnikiem mineralnym Wanad. Światło rozpraszające się ze środka części przypomina kocie oko. Krój tego typu nieprzezroczystych kamieni szlachetnych jest kaboszonowy, który ma zaokrąglony kształt niż fasetowany krój, który jest zwykle płaski i wykonany dla półprzezroczystych kamieni szlachetnych.

15. Bransoletka z krwawego kamienia:

Bransoleta z Krwawego Kamienia

Chalcedon jest kamieniem koloru na miesiąc marsz. Kamień krwi należy do odmiany kamienia Chalcedon. Ten kamień składa się z kryształowych cząstek kwarcu. Kamień krwi ma ogromne właściwości lecznicze.

Należy wybrać odpowiednie kamienie narodzin według miesiąca, który odpowiada kolorem i rodzajem kamienia zgodnie ze znakiem zodiaku. Astrolog zasugeruje wybór kolorowego birthstone lub birthstone związane ze znakiem zodiaku. Ze względu na różne korzyści, warto poświęcić czas na dokładne zbadanie odpowiedniego rodzaju biżuterii Birthstone i wykorzystanie ich, aby mieć pozytywne wibracje wokół siebie.