Głównym kamieniem narodzin maja jest Szmaragd. Piękno klejnotu, a także jego śmiałość symbolizują osoby urodzone w piątym miesiącu roku „maj”, jeden z najrzadszych i najcenniejszych szmaragdów szlachetnych, znany ze swojego zadziwiającego piękna.

Należący do rodziny Beryl, ten zielony klejnot czerpie swój piękny kolor z chromu. Uważa się, że kamień ma wiele cudownych mocy, w tym ochronę użytkownika przed paniką, leczenie epilepsji, czerwonki, gorączki itp..

Najnowsze i korzystne kamienie majowe dla noworodków:

Oto najlepsze kamienie narodzin maja i wybierz ten najlepszy.

1. Majowy kamień narodzin w głębokim kolorze:

Głęboko kolorowe majowe narodziny

Kamień narodzin na maj występuje w różnych rodzajach i kolorach. Głęboko zielony szmaragd to piękno, za które warto zapłacić miliony. Zadziwiający wygląd i dotyk majowego koloru kamienia narodzin oraz efekt, jaki tworzy, jest naprawdę hipnotyzujący.

2. Jasno zabarwiony majowy kamień narodzin:

Jasny majowy kamień narodzin

Szmaragd występuje również w jaśniejszych kolorach, co jest bardziej kojące dla oczu. Piękno takich majowych kamieni narodzin jest również nienaganne. Jasnokolorowe szmaragdy z połączeniem głębokich kolorowych klejnotów były używane w cennych ornamentach i koronach dla rodzin królewskich na całym świecie. Występuje głównie w brazylijskich kopalniach.

3. Kamień narodzin gwiazdy maja:

Gwiazda Majowego Kamienia Narodzin

Szmaragd gwiazdowy odnosi się do szmaragdów trapichowych. Tego rodzaju kamienie szlachetne są bardzo rzadkie w przyrodzie i występują w nich asteryzm, który daje efekt poruszającej się gwiazdy wewnątrz kamienia, nadając kamieniowi niepowtarzalne wykończenie.

4. Trapiche Emeralds May Birthstone:

Trapiche Emeralds May Birthstone

Szmaragdy trapezowe są tak tajemniczo pięknym wytworem natury. Kamień szlachetny ma czarne zanieczyszczenia wewnątrz kamienia i tworzy wewnątrz sześciokątny kształt, naśladując efekt sześciowarstwowej gwiazdy. Znalezione w kopalniach Kolumbii szmaragdy mają niepowtarzalny urok i magiczny efekt.

5. Majowy kamień narodzin kociego oka:

Majowe narodziny kocie oko

Szmaragdy kocie oko to kolejny rodzaj zdumiewającego stworzenia Matki Natury. Kamień ma szeroką szczelinę wewnątrz klejnotu, która świeci jak źrenice w oczach kota. Efekt nazywa się Chatoyancy. Szmaragdy kocie oko są rzadką formą klejnotów puszka jest w większości w kolorze jasnozielonym.

6. Okrągły majowy kamień narodzin:

Okrągły majowy kamień narodzin

Okrągłe szmaragdy są piękne, majestatyczne i wszystko królewskie. Te rodzaje cięć są dość popularne w szmaragdzie i są szeroko stosowane w majowych pierścionkach z birthstone i majowych kolczykach z birthstone. Ozdoby można nosić z odpowiednim strojem na różne okazje. Jeśli potrafisz nosić urok i śmiałość klejnotu, to z kolei klejnot z pewnością sprawi, że poczujesz się wyjątkowo.

7. Kwadratowy majowy kamień narodzin:

Kwadratowy majowy kamień narodzin

Kwadratowe szmaragdy to kolejny pięknie oszlifowany szmaragdowy kształt, który można nosić w pierścionku, naszyjniku lub innych ozdobach. Kwadratowe cięcia są powszechnie noszone jako duże, pojedyncze, ukamienowane pierścienie, które emanują królewskim efektem. Wszelkie ozdoby noszone z kwadratowym szmaragdem mają w sobie szczególny urok.

8. Bransoletka May Birthstones:

Bransoletka z kamieniami narodzin w maju

Bransoletki wysadzane szmaragdami to wspaniała biżuteria z majowych kamieni narodzin. Bransoletki May birthstone można znaleźć w wąskich lub szerokich wzorach i nadają każdej sukience inny klimat, z którym jest noszony. Bransoletka jest często ozdobiona innymi drogocennymi klejnotami, takimi jak diamenty i rubin.

9. Wisiorek z kamienia narodzin maja:

Wisiorek z kamienia narodzin maja

Podobnie jak naszyjnik May Birthstone, efektowny szmaragdowy wisior nie tylko dobrze na tobie wygląda, ale także zapewnia ochronę, jaką ma zapewnić ci każdy kamień narodzin. Piękno wisiorków w różnych kształtach, takich jak serduszko, okrągłe, gwiazdki itp. sprawia, że ​​prawie każdy strój jest bajeczny i błyszczący.

Chociaż szmaragd jest uważany za główny kamień narodzin maja, wiele osób uważa również agat, chryzopraz, karneol, chalcedon i szafir itp. za alternatywne kamienie narodzin maja.