Przemierzając historię, kamienie szlachetne odegrały również istotną rolę w rytuałach i mitach. Różne kamienie mają swój niepowtarzalny kolor i znaczenie. Mają własną moc, miejsce urodzenia i znaczenie w życiu. W historii odkryto kilka kamieni szlachetnych, a niektóre zostały niedawno wprowadzone do świata przez archeologów.

Rodzaje kamieni szlachetnych

Lista rodzajów kamieni szlachetnych w języku angielskim:

Rzućmy okiem na różne rodzaje kamieni szlachetnych dostępnych na rynku.

1. Aleksandryt lub czerwcowy kamień szlachetny:

Aleksandryt lub kamień narodzin w czerwcu

Jest to również znany jako magiczny kamień szlachetny, ponieważ zmienia kolor w zależności od czasu, w którym jest widziany. W ciągu dnia ma kolor niebieski z efektem omszałej zieleni. W nocy w świetle lampy staje się czerwona z domieszką malinowego koloru. Został odkryty w Iraku Mountain w 1930 roku i jest również dostępny w Brazylii, Sri Lance i Afryce Wschodniej.

 • Znaczenie: Wzmacnia intuicję i wyobraźnię. Pomaga również w tworzeniu kreatywności.

2. Ametyst lub lutowy klejnot:

Ametyst lub lutowy klejnot

Szeroko dostępny i piękny kolorowy kamień można uzyskać w kilku kształtach. Cudowny kolor klejnotu jest tak atrakcyjny, że pasuje zarówno do złota, jak i srebra. Naprawdę niesamowitym kamieniem, który warto mieć w swojej szafie, jest kamień lutowy. Biżuteria z kamieniami szlachetnymi z tym kamieniem nadaje oszałamiający wygląd Twojej osobowości.

 • Znaczenie: Obecna wiara społeczności greckiej i rzymskiej zmniejsza moc Bachusa i pomaga użytkownikowi myśleć o lepszym sposobie na rozwiązania.

3. Akwamaryn/marcowy kamień narodzin:

Akwamaryn / Kamień urodzenia marca

Sama nazwa informuje, że kamień ma kolor morski. Kamień jest bardzo korzystny dla osób urodzonych w marcu. To także klejnot, który wygładza relację między dwojgiem i dlatego jest idealnym prezentem dla nowożeńców.

 • Znaczenie: Ten piękny klejnot symbolizuje nadzieję, zdrowie, bogactwo i wierność. Kolor klejnotu symbolizuje także życie po śmierci, czyli wieczne.

4. Cytrynowy kamień szlachetny:

Kamień Cytrynowy

Kamień w kolorze cytrynowożółtym do pomarańczowo-brązowego jest również dostępny w różnych atrakcyjnych kształtach. Jest również łatwo dostępny w przystępnej cenie. Blask kamienia daje spojrzenie na słońce, dlatego uważa się, że jest to jego dar. Kolor sprawia, że ​​ozdobi się złotą biżuterią.

 • Znaczenie: Uważa się, że kamień cytrynowy był niesiony w celu ochrony przed jadem węży i ​​zła. Symbolizuje również sukces i dobrobyt.

5. Diament lub kwietniowy kamień urodzenia:

Diament lub kwietniowy kamień narodzin

Wśród kilku rodzajów klejnotów najtwardsze są diamenty. Podziwiane na całym świecie są bardzo atrakcyjne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet wysadzanych złotem, srebrem lub platyną. Dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach; podobno powstały, gdy piorun uderzył w skały i stwardniał w głębinach ziemi”..

 • Znaczenie: Jest najbardziej podziwianym prezentem dla par, ponieważ symbolizuje wieczną miłość i pożądanie.

6. Szmaragdowy lub majowy kamień narodzin:

Szmaragdowy lub majowy kamień narodzin

Szmaragd jest jednym z najrzadszych znalezionych kamieni szlachetnych. Zielony kolor kamienia szlachetnego jest ciemnozielony z niebieskawym odcieniem. Zawsze zawierają w sobie intuicję, co oznacza znamię. Uważa się również, że starożytne mumie były wykonane ze szmaragdem przy szyi, co oznacza wieczną młodość.

 • Znaczenie: Szmaragd to źródło i kamień Wenus. To symbolizuje miłość, odrodzenie i płodność.

7. Błyszczący Cytrynowy Żółty Kamień:

Błyszczący Cytrynowy Żółty Kamień

Zainspirowane naturą, diamenty te znane są również jako diamenty o fantazyjnym kolorze. Są rzadkie i dostępne w fajnych kolorach, takich jak jasnożółty, jasnoróżowy, błękitny, pomarańczowy, brązowy, koniakowy itp. Dają fantazyjny wygląd nad srebrną biżuterią z ubraniami od projektantów.

 • Znaczenie: Kamień symbolizuje ogień, blask, moc i siłę.

8. Granat lub kamień styczniowy:

Granat lub kamień narodzin stycznia

Ten wyjątkowy kamień na liście kamieni szlachetnych jest dostępny w różnych kolorach i dlatego nazywany jest również kamieniem tęczy. Jest dostępny w Rosji, Afryce, Sri Lance, Namibii i rododendronach w kolorach takich jak czerwony, zielony, pomarańczowy, różowy i fioletowy. Z tego powodu jest szeroko stosowany jako kamień do prezentów.

 • Znaczenie: Symbolizuje ochronę, ponieważ pomaga odpędzić koszmary i wypadki podczas podróży.

9. Jadeit:

Jadeit

Mówi się, że jadeit jest kamieniem królewskim, ponieważ w starożytności umieszczano go w koronach wielkich cesarzy. Biżuteria z kamieni szlachetnych z jadeitem jest również dobrze znana w społeczności, takich jak Darbar i Maharajas w obecnych czasach. Jest to gładki i lśniący kamień dostępny również w kolorze różowym, lawendowym i białym.

 • Znaczenie: Mówi się, że jadeit jest symbolem ochrony, płodności i dobrobytu.

10. Kamień Lapis Lazuli:

Kamień Lapis Lazuli

Samo słowo lapis lazuli opisuje kolor kamienia. To znaczy niebieski kamień. Kamień ten jest również znany jako kamień królewski, ponieważ był ceniony w starożytności przez królów i królowe. Dostępne w dwóch odcieniach, błękitnym i morskim, przyciągają Cię w jednym spojrzeniu.

 • Znaczenie: Klejnot jest ważny, aby zachować zdrowe kończyny i chronić duszę przed strachem i zazdrością.

11. Kamień Księżycowy Kamień:

Kamień Księżycowy

Uważa się, że kryształowy kamień na liście kamieni szlachetnych powstał z zimnego wiatru księżyca. Wśród różnych kolorów kamień księżycowy o niebieskim połysku jest idealnym kamieniem o najwyższej wyrazistości. Jest łatwo dostępny w Indiach i Madagaskarze.

 • Znaczenie: Zgodnie z kolorem symbolizuje pokój, bogactwo i wierność.

12. Kamień szlachetny morganitu:

Kamień szlachetny Morganitu

Kamień, który jest ulubieńcem prawie wszystkich kobiet na ziemi, to morganatyk. Jest dostępny w kolorach różowym i brzoskwiniowym, które dodają chłodu Twojemu spojrzeniu. Ponieważ nadaje się zarówno do srebra, jak i złota, jest dominującym kamieniem w branży jubilerskiej.

 • Znaczenie: Kamień ze względu na swoje kojące działanie symbolizuje boskość, miłość, dobrobyt i urok.

13. Kamień Onyksowy:

Kamień Onyksu

Myślałeś kiedyś, że nosisz czarny kamień! Tutaj idziesz z czarnym, ale modnym onyksem z kamieni szlachetnych. To nigdy nie wychodzi z mody, a zatem jest bardzo poszukiwane. Nadaje noszącemu elegancki wygląd. Dostępny również w kolorach takich jak brązowy, czerwony i biały, ale jest bardzo preferowany w kolorze czarnym.

 • Znaczenie: Onyks jest kamieniem chroniącym przed złymi i śmiercionośnymi klaczami dla noszącego.

14. Opal:

Opal

Znany również jako królowa klejnotów, opal jest najpiękniejszym klejnotem wśród różnych kamieni szlachetnych. Dostępne są odcienie tęczy, które mają kolory niebieski i zielony razem, czerwone i żółte błyski itp. Z dowolnym odcieniem daje realistyczny wygląd. Czarny opal, który jest rzadkością, jest również delikatnym kamieniem, który jest najbardziej preferowany.

 • Znaczenie: Kamień narodzin na październik to najlepszy prezent ślubny i symbolizuje nadzieję, niewinność, czystość, wierność, lojalność i zaufanie.

15. Turmalin Paraiba:

Turmalin Paraiba

Wśród różnych kamieni szlachetnych, Turmalin Paraiba jest najcenniejszym i najdroższym kamieniem szlachetnym. Oceany Paraiby to jedyne miejsce, w którym można znaleźć te kamienie. Daje połączenie kolorów morskiego błękitu i zieleni.

 • Znaczenie: Kamień symbolizuje piękno, stabilność, duchowość, kreatywność i boską miłość.

16. Kamień perłowy lub czerwcowy:

Kamień narodzin perły lub czerwca

Uważa się, że perła to łza Bogów. To jedyny kamień szlachetny, który jest dostępny w żywym stworzeniu – muszlach morskich. Jest to najbardziej uroczy i najdroższy kamień szlachetny. Oryginalne perły są trudne do zdobycia, dlatego też sztuczne perły dostępne są w różnych kolorach. Nadają klasyczny wygląd biżuterii z kamieni szlachetnych.

 • Znaczenie: Tak jak perła symbolizuje czystość, duchowość, mądrość, uczciwość, kobiecość itp.

17. Perydot lub Sierpień Birthstone:

Perydot lub Sierpień Birthstone

Peridot to jeden z nielicznych kamieni dostępnych w jednym kolorze, limonkowej zieleni. Jest dostępny w Pakistanie, Chinach, Birmie i Arizonie. Dostępna w różnych kształtach, przenosi Twoją kolekcję biżuterii na nowy poziom. Jest również niedrogi i łatwo dostępny.

 • Znaczenie: Uważa się, że osoba nosząca ten klejnot zyskuje moc uzdrawiania i jest chroniona przed koszmarami.

18. Kamień rubelitu:

Kamień rubelitu

Inną nazwą nadaną temu niesamowitemu kamieniowi jest czerwony turmalin. Kolor kamienia to połączenie różowego i czerwonego rubinu. Kamień świeci podobnie zarówno w świetle dziennym, jak i w świetle lamp. Uważa się, że stymuluje czakrę serca i czakrę korzenia człowieka, ponieważ jest związana z ziemią i sercem.

 • Znaczenie: Kamień symbolizuje doskonałość, pasję, życie i energię. Zapewnia również spokój i równowagę emocjonalną w życiu użytkownika.

19. Kamień urodzenia rubinu/lipca:

Rubinowy/lipcowy kamień narodzin

Rubin, król klejnotów, zawsze był ulubieńcem królów i królowych w starożytności. Główną atrakcją tego kamienia jest różnorodność kolorów, które niesie. Wysoce dostępny w dolinach Birmy, Birmy i Tanzanii, jest szeroko stosowany do wyrobu biżuterii z kamieni szlachetnych o różnych kształtach.

 • Znaczenie: Sam kolor rubinu pokazuje, że symbolizuje on pasję, miłość, boskość, odwagę i emocje. Obdarowany przynosi szczęście i fortunę obdarowanemu.

20. Szafir lub wrześniowy kamień narodzin:

Szafir lub wrześniowy kamień narodzin

Słowo szafir wskazuje na kolor kamienia, fioletowo-niebieski. Są one dostępne w wielu miejscach na świecie, ale te kosztowne można znaleźć w Birmie, Kaszmirze i Sri Lance. Są dostępne w różnych kolorach i kształtach i są jedną z niewielu kosztownych perełek. Dają elegancki wygląd, gdy są wysadzane wzorami biżuterii.

 • Znaczenie: Szafir reprezentuje uczciwość, czystość, zaufanie i lojalność. Dzięki temu może być najlepszym prezentem na zaręczyny z Twoją miłością.

21. Spinel/sierpień Kamień urodzenia:

Spinel/sierpniowy kamień urodzenia

Spinele mają podobny kolor do rubinu, dlatego są również znane jako córka rubinu. Rzadko dostępne, występują również w różnych kolorach i fakturach. Kiedy są wysadzane biżuterią, nadają noszącemu królewski wygląd.

 • Znaczenie: Jest to silne przekonanie, że osoba nosząca spinel jest chroniona przed krzywdą, smutkiem i może różnić się w relacjach.

22. Tanzanit lub grudniowy kamień narodzin:

Tanzanit lub grudniowe Birthston

To jedyny kamień na liście kamieni szlachetnych, dostępny w niebieskim, aksamitnym kolorze z fioletowymi odcieniami. Jest również dostępny tylko w jednym miejscu, czyli na Kilimandżaro w Kenii. Kamień dostępny jest w różnych kształtach i kolorach, co sprzyja projektowaniu biżuterii.

 • Znaczenie: Magiczny kamień jest bardzo skuteczny dla stabilności psychicznej. Zapewnia energię pocztową do walki z negatywami. Pomaga również odkryć siebie.

23. Topaz lub listopadowy kamień narodzin:

Topaz lub listopadowy kamień narodzin

Kamieniem szlachetnym dostępnym w różnych fajnych kolorach jest topaz. Imperial Topaz, który występuje w kombinacji kolorów pomarańczowego i różowego, jest najdroższym kamieniem topazowym. Kamień wygląda niesamowicie, nadając perfekcji wygląd biżuterii wykonanej ze złota i srebra.

 • Znaczenie: Starożytni wierzyli, że topaz ma zdolność uzdrawiania i ochrony. To magiczny kamień, jak na niego spojrzeć; zostajesz tym oczarowany.

24. Turkus/grudniowy kamień urodzenia:

Kamień narodzin turkusu/grudnia

Mówi się, że turkus jest jajem rudzika. Jest krystalicznie czysty, przezroczysty i dostępny w chłodnych i spokojnych kolorach. Są również znane jako matryca, ponieważ dają wzór podobny do pajęczej sieci. Jest to najstarszy kamień, który najwybitniejsi królowie i królowe nosili na koronach i sukniach.

 • Znaczenie: Mówi się, że niebieski turkus ma moc uzdrawiania i przynoszenia dobrobytu, szczęścia i bogactwa użytkownikowi oraz chroni go przed złymi oczami.

25. Cyrkon / grudniowy kamień narodzin:

Cyrkon / grudniowy kamień narodzin

Kamień jest dostępny w kolorach morskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym itp. Kamień jest rzadki, a także niedrogi, dlatego jest bardzo popularny w biżuterii z kamieni szlachetnych. Jest to najstarszy klejnot na ziemi i znajduje się głównie w skorupie. Ciało ludzi nosi niebieską cyrkonię w grudniu.

 • Znaczenie: Pomaga właścicielowi rozstać się z koszmarami i spać w ciszy. Przynosi również dobrobyt, honor, szacunek do samego siebie, mądrość i zwiększa uczucie kochania Cię.

Uważa się, że kiedy nosisz odpowiedni kamień szlachetny, który jest ci zalecany, odnosisz korzyści z kilku problemów życiowych. Istnieją również kamienie szlachetne, takie jak larimer, waryscyt, jaspis, eolity itp., które również są do pewnego stopnia pomocne w twoim życiu. Znajdź więc swój idealny kamień szlachetny i wygładzaj swoje życie.