Jak wskazuje mitologia hinduska, słowo szmaragd zostało zaczerpnięte z sanskryckiego słowa marakata, co oznacza zieleń rosnących rzeczy. Znany jest również pod nazwą Panna. Te kamienie szlachetne są uważane za trzeci najpiękniejszy i najbardziej powszechny kamień szlachetny. Szmaragdy, podobnie jak każdy barwiony kamień szlachetny, są oceniane przy użyciu czterech podstawowych parametrów: czterech kolorów Cs, czystości, cięcia i wagi w karatach.

Jest to bardzo błogosławiony kamień planety rtęci i był uważany za symbol nadziei. Moc tego kamienia jest skuteczniejsza w okresie wiosennym i zapewnia dobre zdrowie, bogactwo i szczęście. Występuje w kolorach od żółto-zielonego do niebiesko-zielonego, z podstawowym kolorem koniecznie zielonym. Jest uważany za tradycyjny kamień szlachetny dla osób urodzonych w maju, a także dla osób, które mają znaki zodiaku Byk, Bliźnięta, a czasem raka.

Rodzaje kamieni szmaragdowych i ich znaczenie:

Oto lista 9 najlepiej błyszczących szmaragdowych kamieni w różnych kolorach do używania pierścionków w Indiach.

1. Kredowy kamień szmaragdowy:

Kreda Szmaragdowy Kamień

To najwspanialszy na świecie szmaragd kolumbijski o wadze 37,82 karata. Znany jest ze swojej jakości i koloru. Te zielone klejnoty były używane przez grupy rdzennej ludności przez co najmniej 1000 lat przed wejściem hiszpańskich konkwistadorów w XVI wieku.

2. Szmaragdowy książę Devon Shire:

Szmaragdowy książę Devon Shire

Szmaragdowy kamień Duke of Devon shire jest wybitnym nieoszlifowanym kamieniem szlachetnym znalezionym w kopalni Muzo Santa Fe de Bogota w Kolumbii o wadze 1383,95 karatów. Jest zakończony sześciokątnym kryształem i ma dużą powierzchnię przezroczystości, co czyni go wyjątkowym wśród innych kamieni szlachetnych szmaragdów.

3. Szmaragd Gachala:

Gachala Szmaragd

Jest to najpiękniejszy kamień szmaragdowy, nazwany na cześć miejsca, w którym się znajduje, czyli Gachala. Jest to najsłynniejszy i najcenniejszy szmaragd na świecie znaleziony w kopalni Vega De San Juan w Kolumbii. Kolor kryształu jest czysto ciemnozielony i wydaje się być nieprzezroczysty przy wadze 838 karatów. Większość z tych kamieni słynie z przejrzystości i połysku.

4. Szmaragd Mogołów Mogołów:

Mogul Mogołów Szmaragd

Jest to największy na świecie grawerowany prostokątny szmaragd o wadze 217,80 karatów. Jest symbolem osiągnięć kulturalnych, literackich i artystycznych dokonanych przez Indie w okresie Mogołów. Jest to ciemnozielony szmaragd pierwotnie znaleziony w Kolumbii.

5. Patricia Szmaragdowa:

Patricia Szmaragdowa

Szmaragd Patricia otrzymał swoją nazwę od córki właściciela kopalni. Jest to jeden z największych kamieni szlachetnych o wadze 632 karatów. Jest to znakomicie kolorowy kamień o odcieniach głębokiej zieleni i błękitu. Jest wyjątkowy ze względu na swój kształt, tj. ma kształt sześciokątny i jest nieco wydłużony niż inne kryształy.

6. Szmaragd Bahia:

Szmaragd Bahia

Szmaragd Bahia jest jednym z największych kamieni nieprzyjemnego szmaragdu na świecie i został odkryty w kopalni w Bahia w Brazylii. Jest to duży kawałek skały wykonany z około dziewięciu kamieni szlachetnych. Mówi się, że jest to największy szmaragd wśród dziewięciu szlachetnych kamieni.

7. Szmaragd syntetyczny:

Szmaragd syntetyczny

Są one często nazywane szmaragdami stworzonymi w laboratorium ze względu na ich różne kompozycje i struktury, ale nie powstają, dopóki Chatham nie zaczął ich produkować w latach 30. XX wieku. Jeśli porównamy ten szmaragd z naturalnymi szmaragdami, okażą się najlepsze ze względu na swoją przejrzystość i strukturę. Ludzie wolą kupować ten kamień ze względu na jego wygląd i niższy koszt.

8. Czerwony szmaragd:

Czerwony szmaragd

Te szmaragdowe kamienie znane również jako Red Beryl lub Bixbite. Jest to najrzadszy kamień szlachetny spośród wszystkich kamieni berylowych. Szacuje się, że istnieje około 9000 rubinów. Obecnie znajduje się tylko w jednym miejscu na świecie, a mianowicie w Górach Wah Wah w USA.

9. Afrykański szmaragdowy kamień szlachetny:

Afrykański Kamień Szmaragdowy

Ponieważ tempo produkcji szmaragdu kolumbijskiego spadło z powodu rzadkiego wyglądu i wysokich cen, szmaragd afrykański wyszedł na światło słoneczne. Jej jasnozielony kolor sprawia, że ​​jest bardziej subtelny i przyjazny dla kobiet. Szmaragd afrykański ma niebiesko-zielony odcień, który zmienia się w zależności od głębokości i intensywności. Olejowanie ma na celu poprawę wyglądu klejnotu. Stosowany olej to bezbarwny olej lub żywica.

Szmaragdy są uważane za święte kamienie, ponieważ mają różny połysk i kolor w zależności od miejsca, w którym je wykopuję. Szmaragdowe kamienie mają różne zalety, które odpowiadają mowie, pamięci, mądrości, krótkim podróżom i mocy. Te kamienie szlachetne są symbolami miłości i hojności.

Zdobądź ten Panna lub zielony kamień szlachetny !!! Noś i rozwiązuj problemy życia! Idź na zielono i uzyskaj zielone szczęście.