Kamienie szlachetne występują naturalnie, a niektóre z nich rzadko występują na ziemi. Poniżej przedstawiamy listę niektórych rzadkich kamieni szlachetnych występujących na ziemi wraz z ceną niektórych z nich. Kup dowolne z nich dla swoich pragnień.

Rzadkie kamienie szlachetne z obrazami:

Oto nasze 9 najlepszych pierścionków Lucky Rare Gemstone w najnowszych projektach. Wybierz jeden z tych rzadkich kamieni szlachetnych, zgodnie ze swoim pragnieniem.

1. Kamień Różowej Gwiazdy:

Kamień Różowej Gwiazdy

Kamień szlachetny jest rzadko spotykanym kamieniem ze względu na obecność gwiazdy, co jest spowodowane niewielką liczbą tych kamieni wydobywanych na świecie. Różowy jest jednym z najczęściej spotykanych i kupując taki kamień, należy zwrócić uwagę nie tylko na wagę, ale także kolor ciała, widoczność i intensywność teryzmu.

2. Niebieski kamień szlachetny Tanzanite:

Niebieski kamień szlachetny tanzanit

To bardzo ceniony klejnot znaleziony u podnóża Kilimandżaro w północnej Tanzanii. Jego dostępność jest ograniczona i prawdopodobnie zostanie wydobyta w ciągu 20-30 lat. To jest powód, dla którego kamień jest tak pożądany, a także ten kolor jest bardzo jasny i atrakcyjny.

3. Kamień taaffowy:

Kamień taaffowy

Taaffeite nosi imię gemmologa Richarda Taaffe, który odkrył wycięty i wypolerowany okaz tego kamienia. Odnaleziono tylko garstkę szlachetnych kamieni, co czyni je prawdziwym klejnotem kolekcjonerskim. Są one dostępne w wielu kolorach, od bezbarwnych po lawendowe i zwykle można je znaleźć na Srilance i Tanzanii. To jeden z najrzadszych i najcenniejszych klejnotów na świecie.

4. Kamień szlachetny z czarnego opalu:

Czarny Opal Kamień

Najrzadszym typem opalu jest czarny opal, który występuje w Australii na grzbiecie pioruna w Nowej Południowej Walii. Kamień ma genialną grę kolorów, ogień w ciemnych klejnotach wraz z ich niedoborem powoduje, że są warte ponad dużą kwotę.

5. Kamień benitoitowy:

Kamień Benitoit

Znajduje się w pobliżu rzeki San Benito w Kalifornii, Benitoite jest kamieniem szlachetnym od niebieskiego do fioletowego. Daje genialny kredowo-niebieski kolor pod lampami UV. Jest oficjalnym klejnotem Kalifornii i jest sprzedawany w biżuterii, ale jest dostępny w ograniczonych rozmiarach.

6. Kamień Bixbite:

Kamień Bixbite

Kamień jest również znany jako szkarłatny szmaragd i zwykle znajduje się w Utah i Nowym Meksyku, a jedyna komercyjna kopalnia kamienia znajduje się w górach wahwah w stanie Utah. Bardzo drogi i rzadko spotykany klejnot, który został oceniony jako 1000 razy cenniejszy niż złoto. Nawet cięte kamienie są sprzedawane w cenie nawet 10 000 $ za karat.

7. Kamień aleksandrytowy:

Kamień Aleksandrytowy

Kamień nosi imię gwiazdy Aleksandra 2 z Rosji, jest wydobywany ze złóż w górach uralskich Rosji. Jest to kamień zmieniający kolor, którego kolory zmieniają się z czerwonego na zielony. Niektóre kraje mają go na rynku, ale nadal jest to jeden z najrzadszych kamieni.

8. Jadeitowy kamień szlachetny:

Jadeitowy kamień szlachetny

Ten kamień szlachetny ma głęboki, półprzezroczysty zielony kolor i jest cennym i rzadko spotykanym klejnotem w niektórych częściach Birmy. Cesarski jadeit został sprzedany na wielu aukcjach za miliony dolarów.

9. Kamień Musgrawitu:

Kamień musgrawitowy

Kolor kamienia waha się od zielonkawoszarego do fioletowego. Został odkryty w Australii i nadal znajduje się w częściach tego samego kontynentu, co czyni go rzadko spotykanym kamieniem na świecie, a także kosztuje około 3500 $ za karat.

Lista ma na celu uświadomienie ci o rzadkich pierścionkach z kamieniami szlachetnymi na świecie i na pewno pozwoli ci je kupić, aby ozdobić swój dom antykami, na wypadek gdyby znalazły się na twojej niedrogiej liście!