Kamienie jubilerskie zawsze były atrakcyjne przy projektowaniu biżuterii. Wśród nich Topaz jest popularnym kamieniem szlachetnym. Topaz to kamień narodzin listopada. Wysoce dostępny, trwały i występujący w kilku kolorach. Im głębszy kolor kamienia topazowego, tym większa jego wartość. Podczas gdy kamienie topazowe, które są mniej kolorowe, mają niską wartość i są łatwo dostępne.

kamienie topazowe

Listopadowy Birthstone Topaz Korzyści i znaczenie:

Nazwa Topaz pochodzi od sanskryckiego słowa tapas, które oznacza ogień, który w rzeczywistości pasuje do pomarańczowego kamienia topazowego. Poniżej przedstawiono różne rodzaje kamieni narodzin topaz dostępnych na rynku i ich zalety.

1. Cesarski Kamień Topazowy:

Cesarski Kamień Topazowy

Wśród kilku topazowych kamieni szlachetnych topaz cesarski jest najcenniejszym i najdroższym kamieniem szlachetnym. Chociaż jest widoczny w dwóch odcieniach, jest w zasadzie złocistożółty. Jeśli spojrzysz na kamień w ciągu dnia, wydaje się on pomarańczowo-różowy ze złotym wyglądem, podczas gdy w świetle lampy wydaje się różowoczerwony. Symbolizuje miłość, ochronę, bogactwo i uzdrawiającą moc.

2. Cenny kamień topazowy:

Drogocenny kamień topazowy

Ten kamień szlachetny jest bardzo dostępny w Brazylii. Dostępny w krystalicznie żółtym kolorze, jest szeroko stosowany do wyrobu szlachetnej biżuterii. Twardy kamień szlachetny, jest atrakcyjny i cenny niż inne szlachetne kamienie szlachetne wykonane przez człowieka. Symbolizuje szlachetność, duchowość, hojność i siłę.

3. Naturalny niebieski kamień topazowy:

Naturalny niebieski kamień topazowy

Niebieskie kamienie topazowe nie są prawdziwymi kamieniami szlachetnymi. Powstają w wyniku procesu chemicznego, dzięki któremu uzyskują niesamowity kolor. W związku z tym są również tanie. Różne odcienie niebieskiego, w których są widoczne to błękit nieba, błękit sierra, błękit elektryczny, jasnoniebieski, błękit londyński itp. Błyszczący i powszechnie dostępny niebieski kamień symbolizuje spokój, spokój, harmonię i relaks.

4. Biały kamień topazowy:

Biały kamień topazowy

Znany również jako topaz lodowca, może pomylić Cię z diamentem. Jest przejrzysty i jasny. Jest wysoce dostępny w Jekaterynburgu i jest najczystszym dostępnym kamieniem. Biżuteria wykonana z kamienia lodowcowego daje niepowtarzalny i oszałamiający wygląd. Srebrny kamień symbolizuje czystość, prawdę, pozytywną energię i duchowość.

5. Kamień szlachetny z wędzonym topazem:

Kamień szlachetny z topazem dymnym

Nazywany również kwarcem dymnym, jest powszechnie dostępny w różnych miejscach. Zadymione kamienie topazowe w kolorze pomarańczowym i żółtym nie są prawdziwe, ale mogą cię zmylić, jeśli są trzymane z prawdziwymi kamieniami topazowymi. Są bardzo zużyte, aby uniknąć lub usunąć negatywny wpływ lub energię. Dymny kamień przynosi szczęście, dobrobyt i bogactwo, gdy jest podarowany Twoim bliskim.

6. Mistyczny kamień topazowy:

Mistyczny kamień topazowy

Spośród wszystkich typów Topaz, mistyczny Topaz jest podobny do czystego topazu. Jest to kamień zodiaku Wagi, Raka i Wodnika. Uważa się, że mistyczny topaz należy nosić blisko skóry, ponieważ zapewnia moc uzdrawiania. Symbolizuje dobroć, empatię i współczucie. Jest bardzo uzdolniony dla bliskich, którzy chcą coś osiągnąć z pasją.

7. Topaz azotyczny:

Topaz azotyczny

Kolorowy tęczowy kamień jest od wielu lat ważny. Jest dostępny w kilku wzorach i wzorach. Można go łatwo pomylić z mistycznym topazem, ponieważ jest do niego dość podobny. Symbolizuje prawdziwą przyjaźń, czystość, szczęście i nadzieję. Daje królewski wygląd, gdy jest wysadzany różnymi wzorami biżuterii.

8. Fioletowy kamień topazowy:

Topaz fioletowy kamień szlachetny

Fioletowy kamień topazowy jest powszechnie spotykanym kamieniem szlachetnym dostępnym na całym świecie. To ważny kamień do podejmowania decyzji. Obdarowany przynosi obdarowanemu szczęście, bogactwo i energię modlitwy. Symbolizuje również ochronę, ponieważ zatrzymuje negatywną energię, która przyciąga osobę.

9. Citrine Topaz lub Brown Topaz dla dziewczynek:

Cytrynowy topaz lub brązowy topaz dla dziewczynek

Kamienie z topazem cytrynowym występują w trzech kolorach. Jeden o złotym odcieniu, jasnożółtym i głębokim pomarańczowym. Mówi się, że ten kamień jest cenny i szczęśliwy dla listopadowych dziewczyn. Jest szeroko stosowany do projektowania biżuterii damskiej. Cytryn symbolizuje miłość, przyjaźń, czystość i kobiecość.

Kamienie Topaz są modne i modne. Ich różne odcienie kolorów sprawiają, że są bardziej atrakcyjne i chwytliwe. Najczęściej używanym topazem do biżuterii jest niebieski topaz.