Granaty są jednym ze starożytnych kolorowych kamieni szlachetnych, które są popularne ze względu na swoją sztywność i doskonałą wirtuozerię. Występują w różnych odcieniach i rozmiarach do wyboru, co z pewnością doprowadziłoby do szaleństwa podczas wyboru. Wszystkie mają wspólną strukturę kryształów; jednak ich skład chemiczny różni się od siebie. Oprócz 9 głównych rodzajów kamieni granatów, istnieje 9 różnych typów, które możesz wykorzystać o różnych specyfikacjach.

Najlepsze kamienie granatu i jego zalety:

Oto kilka kamieni szlachetnych z granatami wraz z ich zastrzeżeniami i innymi specjałami.

1. Kamień szlachetny z granatu almandytowego:

Kamień szlachetny granatu almandytowego

Ten kamień z czerwonego granatu to połączenie energii i pasji szkarłatu. Znany również jako kamień Namacalnej Prawdy, symbolizuje potencjał seksualny, płodność, miłość itp. i jest używany w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów fizycznych i emocjonalnych. Granat Almandite jest naturalnym kamieniem narodzin Wodnika.

2. Kamień szlachetny z granatu Andradytu:

Kamień szlachetny z granatu andradytu

Kamień ten to połączenie wapnia, żelaza i krzemianu. Kamień służy do stabilizacji siły, wytrzymałości i odwagi u mężczyzn. Różne typy Andraditu to demantoid, melanit i topazolit. Możesz wybrać kamień w różnych kolorach, takich jak ciemna oliwka, głęboka żółć i błyszcząca czerń.

3. Modny kamień szlachetny granatu:

Modny kamień szlachetny granat

Ten rzadki i cenny kamień szlachetny występuje w odcieniach brązu, pomarańczy, różu itp. w zależności od dnia i nocy. Może to być najlepszy prezent na rocznicę drugiego ślubu w postaci pierścionków z granatem dla osób urodzonych w styczniu. Symbolizuje mądrość, przyjaźń i świadomość.

4. Demantoid Granat Gemstone:

Demantoid Granat Kamień

Ten zielony kamień granatu jest miękki niż inne kamienie granatu i jest również cenny. Postulaty symbolizują wiarę, stałość i prawdę, dzięki czemu są często wykorzystywane przy tworzeniu pierścionków zaręczynowych. Mają moc ochrony przed złem, oszczędzania zdrowia i leczenia chorób. Są również noszone na bezpieczną podróż.

5. Kamień szlachetny granatu Grossularite:

Kamień szlachetny granatu Grossularite

Granat Grossularite, znany również jako granat Grossular, jest szeroko dostępny w odcieniach takich jak ciemnożółty, pomarańczowy, szkarłatny, czerwony, zielony i złoty. Dostępny w afrykańskim jadeicie, kamieniu cynamonowym i tsavorite, ten kamień szlachetny jest szeroko stosowany w tworzeniu naszyjnika z granatu. Kamień daje nam duchowość i siłę, a co za tym idzie, wszechstronnie uzdolniony biznesmenom.

6. Hessonit Granat Kamień:

Hessonit Granat Kamień

Granat Hessonit to kamień wypełniony metafizycznymi energiami. Granat to symbol kreatywności i pasji. Jest to również najlepszy kamień leczniczy na problemy związane z narządami płciowymi, jelitami, pęcherzem i śledzioną. Kamień szlachetny jest zatem szeroko stosowany w tworzeniu naszyjnika z granatu i jest obdarowywany głównie kreatywnymi artystami.

7. Kamień szlachetny Mali Granat:

Mali Granat Kamień

Mali to wspaniały kamień wykonany z odmian hybrydowych. Ten kamień szlachetny jest szeroko stosowany w tworzeniu projektów biżuterii, takich jak pierścionki, wisiorki, kolczyki itp., Ponieważ jest bardzo przejrzysty. Kamień zielonego granatu to połączenie granatu gruboziarnistego i andradytowego. Kamień symbolizuje miłość, płodność, duchowość itp.

8. Kamień szlachetny granatu Spessartine:

Kamień szlachetny granatu

Granat Spessartine jest również nazywany granatem mandaryńskim ze względu na kolor, który nosi. Kamień ma kilka pozytywnych wibracji i dlatego jest najlepszym kamieniem leczniczym dla analitycznej części umysłu. Krążek z granatem daje wewnętrzny spokój, dlatego polecany jest również osobom przepełnionym gniewem.

9. Kamień szlachetny granatu Uvarovit:

Kamień szlachetny granatu Uvarovit

Ten rzadko spotykany kamień leczniczy jest połączeniem wapnia, chromu i krzemianu. Uvarovit to kamień narodzin i wspaniałe źródło fortuny dla tych, którzy urodzili się wiosną. Kamień symbolizuje indywidualność, spokój, spokój, siłę i wiele więcej.

Lista korzyści płynących z kamieni granatu obejmuje regulację krążenia krwi, leczy niedobór krwi, odtruwa krew, wzmacnia płuca, śledzionę i kręgosłup, zmniejsza depresję lub wszelkiego rodzaju trucizny, zwiększa poziom hemoglobiny i wiele więcej.