Tak! Owoce są dla ciebie dobre. Ale są pewne pokarmy, których należy unikać podczas karmienia piersią. Niektóre owoce zawierają substancje chemiczne i składniki odżywcze, które mogą być dobre dla Ciebie, ale jednocześnie mogą nie być dobre dla dziecka. Dlatego, będąc matką karmiącą, będziesz musiała bardzo uważać na swoją dietę. Jednym z najważniejszych kroków, które należy wykonać podczas karmienia piersią, jest sporządzenie tabeli zawierającej owoce, których należy unikać podczas karmienia i odpowiednio się do tego stosować. W tym artykule znajdziesz listę najlepszych i najważniejszych owoców, których należy unikać podczas karmienia piersią.

Wspólne owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią

Owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią:

Zobaczmy jakich owoców nie jeść podczas karmienia piersią.

1.Kiwi:

Owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią 1

Wśród wszystkich owoców kiwi jest ważnym owocem. Owoce zawierają składniki odżywcze i naturalne, które w przeciwnym razie są dla ciebie dobre, ale nie będą odpowiednie do włączenia do diety karmiącej piersią, ponieważ mogą nie być odpowiednie dla dziecka i dlatego nie mogą zostać zatwierdzone.

Owoc ma również słodki dotyk, który w rzeczywistości jest szkodliwy dla dziecka i nie może go spożywać matka karmiąca piersią. Można to zatem powiedzieć o jednym z najlepszych owoców, których należy unikać podczas karmienia piersią.

2. Truskawki:

owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią

Ten owoc zawiera przeciwutleniacze, które są dobre dla matki, gdy tylko przeszła fazę, w której musi karmić swoje dziecko mlekiem z piersi. Truskawki są naprawdę słodkie i taka ilość cukru nie może być dobra dla dziecka, dlatego nie można dopuścić tego owocu do diety karmiącej. Jedną z najgorszych rzeczy w tym owocu jest to, że ma kolor, ponieważ nie wszędzie dostaniesz czyste truskawki. Ten konkretny owoc jest naprawdę dobry dla tych, którzy chcą przygotować pyszny przepis, ale zdecydowanie nie dla matki karmiącej. Dlatego truskawki są jednym z najważniejszych owoców, których należy unikać podczas karmienia piersią.

3. Ananas:

Owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią 3

Ananas to jeden z niewielu owoców, których będziesz musiała unikać również podczas karmienia piersią. To naprawdę dobry owoc dla prawie każdego i każdego. Zawiera naturalne elementy, które utrzymują ciało w zdrowiu i kondycji od wewnątrz. Z tych samych powodów tego owocu nie można włączyć do diety matki karmiącej. Owoce są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Taka czysta i surowa naturalna dobroć może wywoływać alergię na dziecko i dlatego karmiąca matka nie może spożywać tego owocu przed lub podczas karmienia piersią.

4. Wiśnie:

Owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią 4

Wiśnie są pięknymi owocami i są naprawdę dobre dla nas wszystkich. Ale jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​ten owoc nie nadaje się dla matki karmiącej piersią, jest zawartość środka przeczyszczającego. Owoce zawierają środki przeczyszczające, które mogą działać przeczyszczająco na mleko matki i dlatego nie mogą być spożywane przed karmieniem piersią. To jeden z niewielu owoców, których należy unikać podczas karmienia piersią.

5. Śliwki:

Owoce, których należy unikać podczas karmienia piersią 5

Podobnie jak wiśnie, suszona śliwka nie jest dobra dla matki karmiącej dziecko piersią. Można to powiedzieć o jednym z najmniej ważnych owoców, których należy unikać podczas karmienia piersią, dlatego jest to ostatni na liście. Ale nadal będziesz musiał tego unikać. Suszone śliwki są szkodliwe dla karmiącej matki, ponieważ mogą zanieczyścić jej mleko.

Zawartość tych owoców może nie być dobra dla dziecka. Kiedy Twoje dziecko jest całkowicie uzależnione od mleka matki, będziesz musiała o tym pamiętać i stosować odpowiednią dietę zaleconą przez lekarzy i nie jeść tych owoców. Na przykład owoce cytrusowe w tym czasie będą naprawdę szkodliwe.