Mleko matki jest bardzo zdrowe i należy podawać dziecku wyłącznie mleko matki przez co najmniej 6 miesięcy, aby zapewnić mu prawidłowy wzrost i rozwój. Kiedy Twoje dziecko skończy 6 miesięcy lub 1 rok i zacznie przyjmować inne pokarmy, może zostać spełnione zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Kiedy Twoje dziecko skończy rok, może otrzymać wszystkie potrzebne składniki odżywcze i jest to czas, kiedy możesz przestać karmić dziecko piersią. Ten proces nazywa się odzwyczajaniem dziecka od mleka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak powstrzymać dziecko przed karmieniem piersią.

Jak przestać karmić piersią 1

Jeśli chcesz przestać karmić piersią przed ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia, podczas tej fazy przejściowej powinnaś być bardzo delikatna i podawać dziecku mieszankę mleka matki i innego mleka..

Ta faza może być trudna dla niektórych kobiet, więc powinieneś mieć pełną wiedzę na temat tego, jak przestać karmić piersią.

Kiedy przestać karmić piersią:

Chociaż nie ma sztywnych i szybkich zasad, aby przerwać karmienie piersią, zaleca się powolne przestawianie się na inne formy pożywienia w celu pełnego żywienia, jeśli:

  • Twoje dziecko jest gotowe na pokarmy stałe
  • Starszy niż rok
  • Jeśli Twoje piersi bardzo bolą od ssania
  • Twoje dziecko powoli ograniczyło sesje karmienia
  • Zażywasz leki, które wpływają na mleko matki

Kiedy mogę przestać karmić piersią??

Przerwanie karmienia piersią może być łatwe dla niektórych, a także trudne dla kilku innych, różni się w zależności od osoby. Powinieneś więc być dobrze wyposażony w następujące rzeczy i podążać za nimi-

1. Miej kompletną wiedzę – Powinieneś całkowicie zapoznać się z procesem odstawiania od piersi, w przeciwnym razie dla niektórych może to spowodować komplikacje. Powinnaś zebrać wszystkie informacje o tym, kiedy przestać karmić piersią lub jak przestać karmić piersią. Wiedząc o tym wszystko, ten proces będzie łatwiejszy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Poświęć więc trochę czasu na czytanie o procesie odstawiania od piersi. Istnieje wiele źródeł, takich jak surfowanie w Internecie lub czytanie książek o karmieniu piersią.

2. Porozmawiaj z pracownikami służby zdrowia – Przed zaprzestaniem karmienia piersią należy również zasięgnąć porady pracowników służby zdrowia. Twój lekarz udzieli Ci dobrych wskazówek na temat problemów, które mogą się pojawić, jeśli przestaniesz karmić piersią. Będzie więc najlepszym ekspertem, który poprowadzi Cię, jak przestać karmić piersią lub jak zatrzymać mleko matki. Zawsze postępuj zgodnie z dostarczonymi instrukcjami, aby uniknąć problemów podczas procesu odsadzania.

3. Zasięgnij porady u doświadczonych matek.

4. Doświadczona osoba może udzielić najlepszych porad po ekspertach medycznych. Porozmawiaj z doświadczonymi matkami i poznaj metody, które stosowały w celu zaprzestania karmienia piersią. Ucz się na ich doświadczeniach, ale nie polegaj wyłącznie na ich radach, ponieważ Twoje ciało może być inne, więc mogą istnieć inne sposoby rozwiązania swoich problemów.

5. Poznaj wymagania swojego dziecka – Zanim zaczniesz proces odstawiania od piersi, powinieneś być świadomy wymagań swojego dziecka. Nikt nie zna Cię lepiej niż Twoje dziecko, więc powinieneś zadbać o jego wymagania, aby w tej fazie nie napotkał żadnego problemu.

Sposoby szybkiego zaprzestania karmienia piersią:

Nie należy od razu przerywać karmienia piersią, ponieważ może to spowodować trudności w tak szybkim przyzwyczajeniu się dziecka do nowej diety. Bądź więc powolny i stopniowo rozpoczynaj proces odstawiania od piersi. Możesz postępować zgodnie z tymi krokami, aby stopniowo podejmować kroki w celu uniknięcia problemów-

1. Idź powoli:

Nie przerywaj nagle karmienia piersią. Twoje ciało jest przystosowane do produkcji określonej ilości mleka dziennie, zgodnie z wymaganiami Twojego dziecka. Nagłe zaprzestanie karmienia piersią nie da Twojemu ciału i dziecku wystarczającej ilości czasu na przystosowanie się do nowej rutyny, a zatem może powodować problemy, takie jak ból piersi i inne problemy u dziecka. Więc zacznij stopniowo od odstawiania od piersi.

2. Zrób nawyk używania butelki:

Przyzwyczaj dziecko do korzystania z butelki zamiast mleka. W ten sposób stopniowo przyzwyczajaj dziecko do innego mleka, jeśli chcesz przestać karmić piersią.

3. Zmniejsz epizody karmienia piersią:

Jeśli chcesz przestać karmić piersią, upewnij się, że robisz to stopniowo. Dlatego powinnaś stopniowo zmniejszać czas karmienia dziecka piersią i jednocześnie zwiększać ilość podawanego innego mleka i pokarmów. Pomoże to dziecku łatwo przystosować się do nowej sytuacji.

4. Eksperymentuj, zastępując mleko z piersi butelką:

Przerwanie karmienia piersią powinno odbywać się z zachowaniem ostrożności, ponieważ dziecko nie może nagle przyjąć innego rodzaju mleka. Poeksperymentuj więc najpierw, zastępując mleko matki butelką, aby pomóc dziecku przyzwyczaić się do mleka innego niż mleko matki bez żadnych problemów.

Jak przestać karmić piersią 2

Pielęgnacja piersi podczas zaprzestania karmienia piersią:

Zamierzasz przestać karmić piersią i dlatego powinnaś dobrze wiedzieć, że Twoje piersi również powinny być odpowiednio pielęgnowane podczas procesu odstawiania od piersi. W ten sposób możesz zadbać o swoje piersi na tym etapie w następujący sposób-

1. Masaż:

Zrób dobry masaż piersiom, aby złagodzić ból, jeśli go masz. Regularne masowanie może pomóc w zapobieganiu zatkaniu przewodów. Masuj okrężnymi ruchami i rób to regularnie. Jeśli zauważysz jakikolwiek guzek lub zaczerwienienie w piersiach, skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać dobrą poradę.

2. Noszenie odpowiedniego biustonosza:

Użyj dobrze dopasowanego biustonosza, aby spełnić ten cel. Możesz użyć liści kapusty w miseczkach biustonosza, aby przyspieszyć proces wysychania mleka. Jeśli przeciekanie jest problemem, możesz użyć usztywnianego biustonosza, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się przecieków na ubranie, ponieważ może to być kłopotliwe.

3. Dieta żywieniowa:

Kontynuuj swoją poprzednią dietę żywieniową, aby pomóc organizmowi bez problemu przystosować się do fazy przejściowej. Zawsze dbaj o nawodnienie. Porozmawiaj z lekarzem, aby uwzględnić substancje, które mogą pomóc w zmniejszeniu produkcji mleka.

4. Porozmawiaj ze swoim ekspertem medycznym:

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby podać skuteczne środki, aby zatrzymać mleko matki, a także podać leki lub inne środki przeciwbólowe, aby wyleczyć ból, jeśli stanie się nie do zniesienia.

5. Miej dobry sen:

Ciało przechodzi kilka zmian, dlatego powinieneś mieć odpowiednią ilość snu, aby odzyskać zmiany i wyleczyć swoje ciało. Wystarczająca ilość snu będzie dla ciebie piekłem, aby przezwyciężyć stres, jaki odczuwał organizm, gdy przestałaś karmić piersią.

6. Przygotuj się na wahania nastroju:

Twoje ciało przechodzi zmiany zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Poczujesz więc mieszankę wszystkich emocji, a tym samym wiele wahań nastroju.

Jednym słowem, powinnaś być świadoma całego procesu zaprzestania karmienia piersią, a tym samym zadbać o potrzeby swojego dziecka, a także swojego ciała, ponieważ obaj przeżywają zmiany. Upewnij się, że Twoje dziecko i Ty nie doświadczasz stresu fizycznego i psychicznego w procesie odstawiania od piersi. Pamiętaj, że karmienie piersią to więź emocjonalna między Tobą a Twoim dzieckiem. Nie poddawaj się żadnemu zewnętrznemu naciskowi i nie spiesz się z odstawieniem.