Kościoły cieszą się różnorodnym zainteresowaniem wielu z nas. Dla jednych może to być czysto religijny powód, dla innych jest to zwykła obserwacja architektury, a jeszcze inni uważają to za dzień wolny. Ale z wieloma słynnymi kościołami w Himachal Pradesh, każdy dzień staje się powodem do modlitwy. Piękne, duże konstrukcje stoją wysoko pośród pięknego i zapierającego dech w piersiach widoku na góry, wiecznie płynące rzeki i spokój, jaki wydobywa się z atmosfery, satysfakcjonuje Cię od samego rdzenia. Himachal Pradesh ma niektóre ze złożonych kaplic w Indiach pod względem ich architektury.

Kościoły w Himachal Pradesh: Czego nie można przegapić

Przekonaj się, jak to jest być w jednej z popularnych list kościołów w Himachal Pradesh.

1. Kościół Chrystusowy:

Christ Church znajduje się w Shimla i stoi wysoko na grzbiecie. Jest to także drugi najstarszy kościół w północnych Indiach. Lokalne samochody lub taksówki mogą zabrać Cię do kościoła lub zejść z klubu Shimla US. Majestatyczny kościół słynie ze swojej starożytności. Witraże w oknach kościoła reprezentują wiarę, człowieczeństwo i cierpliwość. Żadna wycieczka do Shimli nie jest kompletna bez wizyty w kościele i jest otwarta od 8:00 do 18:00. Architektura inspirowana stylem neogotyckim, a zegar na konstrukcji to prezent.

2. Kościół Chrystusa Kasauli:

Kościół Chrystusowy w Kasauli jest nadal znany z tego, że zachował elementy pozostawione przez Brytyjczyków lata temu. Gotyckie łuki mają odpowiednie proporcje i są oprawione w las deodar. Kościół jest otwarty od 7 rano do 19:00. w nocy. Piękna struktura i malownicze piękno otaczające kościół to gratka do oglądania i podziwiania. Jej piękno widać wyraźnie, gdy promienie słoneczne pierwszych dni wpadają do budynku przez malowane lustra kościoła. Barwy znajdujące się w kościele sprowadzane są z Anglii na czas budowy. Jeśli szukasz wrażeń, oto coś, co Cię zainteresuje. Wokół kościoła znajduje się cmentarz z grobami, którego początki sięgają 1850 roku. Zastanów się nad tym kościołem!

3. Kościół św. Jana w Dharamsali:

St John’s znajduje się około 8 km od miasta i znajduje się w lesie pomiędzy Mcleod Ganj i Forsyth Ganj. W kościele znajduje się pomnik poświęcony ówczesnemu wicekrólowi Indii, Lordowi Elginowi. Został tu pochowany w 1863 roku. Główną atrakcją jest belgijski witraż, ofiarowany przez Lady Elgin. Najbliższe drogi do kościoła to lotnisko Gaggal i stacja kolejowa Pathankot. Jest czynny od 7:00 do 19:00. Zanurz się w ciszy otoczenia i drzew deodar.

4. Kościół św. Jana Dalhousie:

Kościół ten jest szczególnie znany ze swojego historycznego znaczenia. Zbudowany za panowania brytyjskiego, został założony przez misjonarzy protestantów. Brytyjska stylistyka drewna i cegły jest widoczna w architekturze, a piękne otoczenie ma swoją rolę do dodania piękna. Niedzielne nabożeństwa w kościele przyciągają dużą liczbę turystów i są najstarsze w regionie. Kościół znajduje się około 2 km od przystanku autobusowego Dalhousie. Nawet zaplamione szkło kościoła dodaje mu szczególnego uroku. Kościół jest otwarty dla zwiedzających od 7:00 do 19:00. codziennie.

5. Kościół św. Patryka:

Kościół Św. Każdego tygodnia odbywa się bezpłatne nabożeństwo niedzielne, a piękna lokalizacja kościoła dodaje uroku budowli. Kościół powstał ze składek przekazanych przez oficerów i armię brytyjską. Kościół jest duży i może pomieścić około 300 osób w głównej sali tego miejsca. Po prostu zatrać się w modlitwach i okolicy.

Co powinieneś wiedzieć przed wizytą w kościołach??

Oto kilka niewypowiedzianych zasad podczas odwiedzania kościołów tutaj.

  • Zawsze postępuj zgodnie z zasadami ubioru określonymi przez lokalny kościół. Zwykle traktują poważnie zasady dotyczące ubioru i inne specyficzne dla kultury rzeczy. W ten sposób przyczynisz się do świętości miejsca.
  • Ściśle nie śmiecić. Utrzymanie lokalu to kolejna niedopowiedziana zasada.
  • Niektóre kościoły nie pozwalają na fotografowanie i w najlepszym razie należy ich przestrzegać. Niektórzy z nich również zachowują ciszę na korytarzu i będą oczekiwać, że zrobisz to samo.

W końcu bądź Rzymianinem w Rzymie!

Wszyscy na pewno uwielbiamy wycieczki. Ale prawdziwa radość pojawia się, gdy wybierzesz odpowiednie miejsce. Jeśli planujesz pełną pielgrzymkę, wybierz wzgórza nad miastem i przeżyj zmianę duszy. Módlcie się wśród wzgórz i zabierzcie do domu energię, pozytywność i dobroć. Zakresy z pewnością mają wiele do zaoferowania i spośród wielu, na pierwszym miejscu jest spokój!