Czasami, gdy wybierzesz zły kolor włosów i po zabiegu czujesz się z niego niezadowolony, poszukujesz możliwości zmiany koloru lub usunięcia go. To zależy od koloru, na który ufarbowałeś włosy i jaki kolor chcesz. Jeśli chcesz ciemniejszy odcień niż kolor farbowany, możesz wybrać żądany odcień i ponownie zafarbować. Po prostu ufarbuj ponownie i masz to. Ale jeśli chcesz mieć kilka odcieni jaśniejszych niż kolor farbowany, może to być trudne. Omówimy kilka metod usuwania koloru włosów, abyś mógł farbować włosy na pożądany odcień. Niewiele metod pozwala rozjaśnić kolor do kilku odcieni.

usuń kolor włosów

Jak usunąć kolor z włosów:

Oto 8 najlepszych sposobów naturalnego usuwania koloru włosów.

1. Stosowanie pasty z witaminą C:

Jeśli twoja farba do włosów jest półtrwała i twierdzi, że można ją usunąć w 28 myciach szamponem, ta metoda może ci pomóc.

za pomocą-witaminy-c-pasty-do-farbowania-wlosów

Weź kilka tabletek witaminy C i zmiażdż je dobrze przy użyciu wody, aby zrobić z nich pastę. Nałóż pastę na wilgotne włosy i pozostaw na 1 godzinę. Dobrze umyj włosy. Ta pasta w ogóle nie niszczy włosów.

To usunie kolor włosów i rozjaśni je w odcieniu. W oparciu o ten kolor możesz go zostawić lub ponownie zafarbować żądanym kolorem.

2. Z zmywaczem do włosów:

Środek do usuwania koloru włosów

Na rynku można znaleźć środki do usuwania koloru włosów. Niewiele z nich zmieni kolor włosów na jego naturalny kolor, podczas gdy inne będą go rozjaśniać, czyniąc je bezbarwnymi lub blond. Więc zanim je kupisz, upewnij się, co kupujesz i co robi. Przeczytaj instrukcje na nim i rób dokładnie to, co mówi.

3. Używanie sody oczyszczonej z szamponem przeciwłupieżowym:

Soda oczyszczona działa jak naturalny środek wybielający, chociaż nie jest silnym środkiem wybielającym. Zdobądź szampon przeciwłupieżowy, który ma cięższą formułę w porównaniu do zwykłego szamponu. Zmieszaj trochę proszku do pieczenia z tym szamponem i użyj go. Kilka prań powoli usunie kolor.

soda-oczyszczona-z-szamponem-do-usuwania-lupiezu

Nawet jeśli nie używasz sody oczyszczonej, tylko szampon może usunąć kolor, jeśli jest to półtrwały barwnik. Częste pranie na ogół usuwa barwnik.

4. Stosowanie proszku do prania lub detergentu do odzieży:

Może to zabrzmieć dziwnie i możesz nie lubić tego używać, ale tłuszcz jest taki, że detergenty są silniejsze niż nasze łagodne szampony, których używamy. Zawsze narzekasz na swoje proszki do prania, które barwią Twoje ubrania, prawda? To samo może zrobić z twoimi włosami.

Weź łyżkę proszku do prania lub detergentu do umycia włosów. Zaledwie 5 myć może zmienić Twoje czarne farbowane włosy w blond.

Proszek do prania

Pamiętaj, że twoje włosy u nasady mają kolor DE w pierwszej kolejności niż końcówki włosów. Możesz więc odpowiednio przyciąć włosy, aby włosy wyglądały jednolicie. Należy również zachować ostrożność podczas korzystania z tych detergentów. Nie pozwól mu wejść do twoich oczu i uszu. Nigdy nie używaj wybielających detergentów ani produktów wybielających. Naturalne proszki do prania mogą załatwić sprawę.

5. Korzystanie z batonika/płynu:

Płynna forma mydła do naczyń może również działać jak detergenty. Płyn jest łatwiejszy niż batony. Jeśli używasz batonika, weź niewielką ilość piany. Jeśli używasz płynu, weź pięć kropli i wymieszaj z ćwierć objętości szamponu.

Bar danie

Nasącz go i nałóż na wilgotne włosy, aby płyn do naczyń właściwie wniknął we włosy. Zrób to przez co najmniej 2 minuty. Jeśli potrzebujesz, powtórz to samo jeszcze raz. Następnie dobrze spłucz włosy, a następnie dobrze kondycjonuj.

Pamiętaj, że mydło do naczyń jest bardzo szorstkie dla włosów i sprawia, że ​​są bardzo suche. Dlatego zaleca się, aby użyć go raz. Jeśli powtarzasz krok, powinieneś zrobić to ostrożnie. Po tym twoje włosy wymagają głębokiej pielęgnacji, takiej jak olejowanie na gorąco.

6. Masaż gorącym olejem:

masaż-gorącym-olejem-kokosowym

Gorący olejek usuwa farbę i dobrze pielęgnuje włosy. Jest to bezpieczna metoda spośród wszystkich. Najpierw umyj włosy, a następnie nałóż gorący olejek. Możesz użyć zwykłego oleju kokosowego, aby go podgrzać, a następnie użyć.

Jeśli chcesz, możesz owinąć ciepło czystym ręcznikiem, aby uzyskać lepsze wchłanianie przez około 1 godzinę. Teraz ponownie umyj włosy szamponem i kondycjonuj.

7. Użyj środka wybielającego i barwnika:

Jeśli nie osiągnąłeś tego, czego chcesz z poprzednich metod, to jest to ostatnia rzecz, na którą możesz się zdecydować. To na pewno zadziała, ale mniej preferowane.

Środek wybielający i barwnik

Wybielaj się lub udaj się do kolorystyki włosów, aby zrobiła to za Ciebie. To nie usunie farby z włosów, ale również rozjaśni naturalny kolor włosów.

Następnie wybierz kolor zbliżony do naturalnego koloru włosów lub pożądany kolor, aby utrwalić i ufarbować włosy. Wybielanie pozwala na barwienie ciemniejszym kolorem. To nie będzie wyglądać tak, jak przed wybieleniem. To będzie wyglądać trochę inaczej.

Wskazówki i ostrzeżenia:

Głębokie kondycjonowanie włosów po tych wszystkich zabiegach jest koniecznością. Wszystkie te metody wymagają czasu i zdecydowanie nie są w stanie natychmiast usunąć barwnika. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość lub iść do dobrego salonu.

Więc to były metody, które możesz wypróbować w domu. Niewiele farb do włosów może nie być tak łatwo usuniętych, a także powinieneś wiedzieć, że te metody mogą tylko blaknąć, ale nie usuwają całkowicie farby.