Kucyk to bardzo popularna fryzura, którą uwielbiają prawie wszyscy i są na to setki sposobów. Kucyk to najstarszy sposób układania włosów. Nawet prosty kucyk może wyglądać dobrze, jeśli zrobisz to właściwie. Kucyk może być używany jako codzienny styl przez prawie wszystkie kobiety w grupie wiekowej i może zostać przekształcony w elegancką fryzurę przy niewielkim wysiłku. Prawidłowa procedura zrobienia dobrego kucyka została opisana poniżej, aby pomóc ci.

1. Robienie wysokiego kucyka:

Jak zrobić kucyk

Po pierwsze, musisz odpowiednio umyć włosy szamponem, aby uzyskać czyste, wolne od brudu włosy do zrobienia kucyka. Następnie użyj odpowiedniego produktu, którego potrzebujesz, aby zwiększyć objętość i teksturę włosów. Odpowiednio umyj włosy. Jeśli nie masz produktu pod ręką w domu, pomyśl o użyciu pudru dla niemowląt na końcach. Gdy włosy będą gotowe do kręcenia, należy odpowiednio podgrzać lokówkę i zacząć od jednej strony głowy. Po zakończeniu kręcenia całych włosów zgodnie z wymaganiami.

Trzeba by było wziąć czysty grzebień o drobnych zębach i delikatnie unieść tylne włosy w kierunku korony. Następnie zbierz wszystkie włosy w dłoni i zwiąż je za pomocą dobrej kolorowej gumki. Aby zakończyć delikatnie rozczesz włosy.

2. Robienie bocznego kucyka:

Jak zrobić kucyk

Podobnie jak w przypadku normalnego kucyka, można również pomyśleć o zrobieniu bocznego kucyka, który będzie wyglądał lepiej zwłaszcza na twarzach okrągłych i w kształcie serca. Każdy rodzaj kucyka wygląda dobrze, jeśli włosy są gęste. Cienkie włosy należy związać w kucyka. W przypadku kucyka bocznego należałoby nałożyć produkt, aby zwiększyć objętość na czystych włosach, a następnie delikatnie wyczesać.

Następnie grzebieniem utwórz głębokie rozstanie z boku po obu stronach, które uznasz za wygodne. Następnie zbierz wszystkie włosy po przeciwnej stronie przedziałka za pomocą rąk lub grzebienia. Warkocze trzeba będzie związać pasującą kolorową gumką. Na koniec możesz wygładzić kucyk rękami.

3. Wykonanie plecionego kucyka:

Jak zrobić kucyk3

Podobnie jak w przypadku dwóch powyższych stylów kucyka, możesz łatwo zrobić pleciony kucyk. Zapewni to ładniejszy wygląd, ale ważne jest, aby mieć gęste włosy, jeśli chcesz ułożyć swoje warkocze w pleciony kucyk. Musisz podzielić włosy na cztery ćwiartki. Dwie boczne ćwiartki posłużą do wykonania dwóch warkoczy, które ostatecznie dotrą do środka i zmieszają się z resztą włosów. Wszystkie włosy trzeba będzie zebrać w ciasny kucyk za pomocą dobrej jakości gumki.

4. Tworzenie niedokończonego kucyka:

Jak zrobić kucyk4

To kolejny ciekawy styl kucyka, który jest połączeniem warkocza i kucyka. Wygląd jest niechlujny i niedokończony. Trzeba by było odpowiednio wyszczotkować i stworzyć centralny przedział na karku. Trzymaj dwie części włosów w dłoniach i zawiąż je jak sznurowadło. Powtórz to trzy razy i luźno zawiąż gumkę na końcu warkocza. Użyj szpilki, aby zabezpieczyć włosy na miejscu od tyłu włosów. Jesteś gotowy, aby iść i otrzymać komplementy.

Możesz wybrać dowolny styl kucyka na różne okazje. Te fryzury można wykonać z każdym rodzajem stroju, niezależnie od tego, czy są to spodnie i koszula, dżins i t-shirt, a nawet sukienka maxi. Jest to fryzura uniwersalna, wygodna, a do tego elegancka.