Stosowanie kremów nawilżających, serum i innych produktów na skórę jest ważne, ale ważne jest upewnienie się, że te produkty zawierają odpowiedni dla Twojej skóry składnik. Jednym z takich składników, który jest niezbędny, jeśli Twoja skóra boryka się z wczesnymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki, matowość, trądzik i przebarwienia, jest retinol. Oto lista jednych z najlepszych kremów i serum z retinolem dostępnych na rynku, które pomogą Ci uzyskać skórę, na którą zasługujesz.

Najlepsze kremy z retinolem dostępne na rynku indyjskim:

Znajdźmy 25 najlepszych produktów retinolowych dostępnych na rynku indyjskim.

1. St. Botanica Retinol 2,5%:

Serum z przyzwoitą zawartością retinolu 2,5% i witaminą C i E, St. Botanica Retinol Serum jest idealne do uzyskania skóry bez zmarszczek. Serum występuje w różnych odmianach odpowiednich dla osób o różnych typach skóry, takich jak skóra matowa i starzejąca się.

 • Plusy & Cons: Zawiera 2,5% retinolu oraz witaminę C i witaminę E, dzięki czemu jest bardzo dobry dla skóry.

2. Przetwórz serum witaminy C:

Serum to idealny nowy produkt dla skóry, ale ten produkt jest po prostu kolejnym produktem do skóry, jeśli nie zawiera odpowiednich składników. Odświeżone serum z witaminą C zawiera retinol i witaminę C, dzięki czemu jest naprawdę odpowiednie dla starzejącej się skóry i pomaga skórze stać się jędrniejsza i zdrowsza.

 • Plusy & Cons: Zawiera niezbędne składniki, które pomagają niwelować oznaki starzenia i stresu.

[Zobacz więcej: Produkty do ciemnych pach]

3. Nawilżający krem ​​na noc Neutrogena Rapid Wrinkle Repair:

Neutrogena Szybka naprawa zmarszczek na noc

Mówi się, że sen jest niezbędny nie tylko dla naszego umysłu, ale także dla naszego ciała, nasze ciało wchodzi w etap, w którym zaczyna lepiej przetwarzać różne rzeczy, na przykład trawienie. Podobnie nawilżający nałożony na noc pomaga lepiej regenerować naszą skórę. Neutrogena Rapid Wrinkle Repair Night Moisturizer to jeden z takich produktów, który pomaga skórze zdziałać cuda w nocy.

 • Plusy & Cons: Idealny krem ​​na noc dla kobiet po dwudziestce i nie tylko.

4. Krem Proderme Retino C:

Proderme Retino C Krem

Dla każdego, kto szuka kremu na bazie retinolu, krem ​​ProdermeRetino C to świetna opcja. Ten krem ​​na bazie retinolu jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry i zawiera składniki takie jak witamina C, która czyni cuda na naszej skórze i sprawia, że ​​jest ona promienna i zdrowa.

 • Plusy & Cons: Nie ma znaczących konsekwencji tego produktu, jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

5. Serum przeciwstarzeniowe Vacos:

Serum przeciwstarzeniowe Vacos

Jeśli doświadczasz i jesteś świadkiem wczesnych oznak starzenia się skóry z powodu stresu, życia lub po prostu genów, to Serum przeciwstarzeniowe Vacos to wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się częścią codziennej rutyny, aby uzyskać zdrową, promienną skórę. Serum pomaga rozjaśnić przebarwienia i oznaki starzenia, takie jak zmarszczki za pomocą Retinolu.

 • Plusy & Cons: Produkt jest bardziej odpowiedni dla kobiet po dwudziestce i starszych.

6. Rocco Revitalize Retinol Cream:

Rocco Revitalize Retinol Krem

Innym zaufanym produktem na rynku, który jest dostarczany z retinolem i wykazuje pozytywne wyniki, jest Rocco Revitalize Retinol Cream. Życie niesie ze sobą różne okoliczności, które od czasu do czasu nas stresują, krem ​​Rocco pomaga ożywić skórę, powoli i systematycznie poprawiając wszelkie oznaki stresu.

 • Plusy & Cons: Brak znaczących konsekwencji tego produktu.

7. Serum z witaminą C Code H:

Code H Witamina C Serum

Produkt, który w szybkim tempie zyskuje reputację na rynku, Code H to produkt na trądzik, nierówny koloryt skóry lub zmarszczki. Serum zawiera retinol i witaminę C, które są niezwykle istotnymi składnikami, które sprawiają, że Twoja skóra wygląda zdrowo i młodo.

 • Plusy & Cons: To serum odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

8. Wazelina Zdrowa Biała Kompletna:

Wazelina Zdrowa Biała Kompletna

Balsam, który pomaga Twojemu ciału utrzymać równomierny koloryt, a także w umiarkowanej cenie? Brzmi nieprawdziwie, ale Vaseline Healthy White Complete robi dokładnie to plus kilka dodatkowych zmian. Ten balsam można nakładać na wszystkie części ciała i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Krem nawilżający pomaga wybielić i rozjaśnić skórę dotkniętą słońcem.

 • Plusy & Cons: Może być stosowany na całym ciele i ma umiarkowaną cenę, dzięki czemu jest przystępny dla mas.

9. Phytosil Retinol Serum do skóry:

Phytosil Retinol Serum do skóry

Phytosil, to słowo brzmi jak prosto z podręcznika naukowego, ale jako naukowa nazwa jest tak naukowa, jak produkt. Wykonane z fachową pomocą i precyzją, Phytosil Retinol Serum do skóry to wszystko, czego potrzebujesz raz lub dwa razy dziennie, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo i promiennie.

 • Plusy & Cons: Ten produkt nie ma znaczących konsekwencji.

10. Serum do twarzy MixifyUnloc Skin Glow:

Serum do twarzy MixifyUnloc Skin Glow

Wiele produktów ma pewne lub inne zalety, ale produkt, który zapewnia, że ​​skóra zacznie świecić, nie wiele. Serum do twarzy MixifyUnloc Skin Glow to wszystko, czego potrzebujesz, aby przywrócić blask, który gdzieś utraciłeś, aby przywrócić Twojemu życiu. Produkt jest łagodny dla skóry i nadaje jej zdrowy, jędrny wygląd.

 • Plusy & Cons: Brak znaczących konsekwencji tego produktu.

11. Krem na noc do głębokich zmarszczek RoC Retinol Correxion:

RoC Retinol Correxion Krem na głębokie zmarszczki na noc

Krem na noc powinien kryć w sobie wszystkie te cechy, których brakuje kremowi na dzień, powinien działać na naprawę wszystkich zniszczeń, jakich doświadcza Twoja skóra w codziennym, stresującym życiu. Retinol Correxion Cream działa na wszystkie oznaki starzenia zaraz po nałożeniu na twarz i zaśnięciu.

 • Plusy & Cons: Ponieważ jest to krem ​​na noc, efekty działania tego kremu są łatwo widoczne.

12. Nx Cart Witamina C Serum do twarzy:

Nx Cart Witamina C Serum do twarzy

Serum może w ostatnim czasie zyskało uznanie wśród mas, ale na zajęciach serum i olejki zawsze były częścią codziennej pielęgnacji skóry. Serum chroni i regeneruje skórę. Tworzy warstwę między Twoją nagą skórą a wszystkimi produktami, które mogą być szkodliwe dla skóry w każdy możliwy sposób.

 • Plusy & Cons: Zawiera witaminę C, która pomaga w odmłodzeniu i rozjaśnieniu skóry.

13. Asutra Ultrapotentne serum przeciwstarzeniowe:

Asutra Ultrapotentne Serum Przeciwstarzeniowe

Serum, które pomaga w zapewnieniu Twojej skórze wszystkich potrzebnych składników odżywczych i składników odżywczych, jednocześnie eliminując oznaki starzenia, taki produkt może brzmieć jak marzenie, ale silne serum przeciwstarzeniowe Asutra Ultra oferuje to wszystko i wiele więcej. Serum pomaga w utrzymaniu jędrności i elastyczności skóry.

 • Plusy & Cons: Łatwa aplikacja produktu, który dostarcza wszystkich składników odżywczych.

14. Serum przeciwstarzeniowe Tree of Life:

Serum przeciwstarzeniowe Tree of Life

Naturalnym serum, które niweluje oznaki starzenia, a także nadaje bardzo orzeźwiający zapach przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego piękna skóry, jest serum przeciwstarzeniowe Tree of Life. Serum pomaga w ochronie skóry przed wszelkiego rodzaju niedoskonałościami i zmarszczkami oraz ujędrnia skórę.

 • Plusy & Cons: Stopniowo napina skórę sprawiając, że wygląda na zdrowszą i żywszą.

15. Krem z kwasem hialuronowym „Rococo Revitalize”:

Rokoko Rewitalizujący krem ​​z kwasem hialuronowym

Krem, który rewitalizuje Twoją skórę podczas pracy, to rokoko krem ​​rewitalizujący z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy w kremie pomaga zachować czystość skóry, dbając o trądzik i inne sebum i plamy, podczas gdy retinol działa również na trądzik, a także inne oznaki starzenia.

 • Plusy & Cons: Działa cuda dla skóry skłonnej do trądziku, a także dba o wczesne oznaki starzenia.

16. Krem przeciwzmarszczkowy na noc Pure Biology:

Przeciwzmarszczkowy krem ​​na noc Pure Biology

Kremy na noc powinny być częścią codziennej pielęgnacji skóry każdego z nas, ponieważ nocą skóra jest bardziej zrelaksowana, a wszelkie procesy działają w tym czasie lepiej. Przeciwstarzeniowy krem ​​na noc Pure Biology to jeden z takich produktów, który powinien stać się częścią codziennej pielęgnacji skóry.

 • Plusy & Cons: To idealny krem ​​na noc dla każdego rodzaju skóry.

17. WOW Anti-Aging Parabeny i Krem na Noc z Olejem Mineralnym:

WOW Anti-Aging Parabeny i Olejek Mineralny Krem na Noc

Kolejną marką, która zyskuje uznanie dla swoich produktów do włosów i skóry, jest Wow. Przeciwstarzeniowy krem ​​na noc z parabenami i olejem mineralnym WOW jest jednym z najbardziej lubianych produktów marki ze względu na jego zawartość, która pomaga utrzymać nawilżenie i odżywienie skóry.

 • Plusy & Cons: Zawiera bardzo dobre dla skóry składniki takie jak parabeny, olej mineralny i retinol.

18. Czysty organiczny krem ​​nawilżający premium:

Czysty organiczny krem ​​nawilżający premium

Organiczny krem ​​nawilżający do całego ciała, krem ​​nawilżający Pure Organic Premium jest taki, jak jego nazwa; produkt najwyższej jakości. Produkt jest ulubieńcem wielu osób, które lubią dawać swojej skórze trochę więcej niż tylko zwykłe składniki.

 • Plusy & Cons: Może być nakładany na całe ciało i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

19. LilyAna Naturals Retinol Krem:

LilyAna Naturals Krem Retinol

Lily Ana Naturals Retinol Cream nie jest tak sławny, jak inne produkty z retinolem na rynku indyjskim, ale rezultaty, które osiąga się przy użyciu tego kremu, są równie dobre jak inne. Krem jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry, które chcą uzyskać młodszy i zdrowszy wygląd cery.

 • Plusy & Cons: Nie ma żadnych konsekwencji używania tego produktu, ponieważ zawiera on w większości naturalne składniki.

20. Serum Joyal Beauty Retinol:

Serum Joyal Beauty Retinol

Serum, które można nakładać raz lub dwa razy dziennie, to serum Joyal Beauty Retinol. Serum można nakładać na twarz, aby po kilku aplikacjach skóra wyglądała na jędrną, odmłodzoną i młodszą.

 • Plusy & Cons: Produkt nie jest łatwo dostępny, ale można go znaleźć w wiodących drogeriach.

21. Zaawansowane kliniczne serum z retinolem:

Zaawansowane kliniczne serum z retinolem

Produktem zawierającym substancje chemiczne, które skutecznie skupiają się na pracy nad zużyciem skóry i dostarczaniu jej wszystkich niezbędnych substancji chemicznych jest serum z retinolem Advanced Clinicals.

 • Plusy & Cons: Produkt stworzony przez ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry zapewnia bardzo dobre efekty.

22. BaeBody Retinol Krem nawilżający do twarzy i okolic oczu:

BaeBody Retinol Krem nawilżający do twarzy i okolic oczu

Zawsze musimy kupować osobno krem ​​nawilżający i krem ​​pod oczy, ponieważ mówi się, że wrażliwe okolice oczu wymagają łagodniejszego rozwiązania. Krem nawilżający z retinolem Baebody do twarzy i okolic oczu ułatwia nam pracę, a także pomaga zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ produkt jest kremem dwa w jednym.

 • Plusy & Cons: Odpowiedni do twarzy i okolic oczu, bardzo delikatny dla skóry.

23. Ranbaxy Yugard Retinol Krem:

Ranbaxy Yugard Retinol Krem

Ranbaxy jest dobrze znaną marką, a jej produkty do pielęgnacji skóry/zdrowia są dobrze znane ze swoich składników. Jednym z takich znanych produktów marki jest krem ​​Ranbaxy Yugard Retinol, który zawiera w dużej ilości składnik kosmetyczny retinol..

 • Plusy & Cons: Jest to produkt kosmetyczny/pielęgnacyjny bez większych konsekwencji.

24. Loreal Revitalift:

Loreal Revitalift

Loreal wprowadził na rynek nową procedurę pielęgnacji skóry, lepiej znaną jako Revitalift. Jako marka znana z zaspokajania wszelkiego rodzaju potrzeb związanych ze skórą i zdrowiem, nowa seria Loreal zyskała sławę dzięki temu, że ponownie jest odpowiednia dla kobiet, które walczą z oznakami stresu i starzenia.

 • Plusy & Cons: Asortyment produktów może być nieco drogi dla mas.

25. Cud epoki stawów:

Stawy Wiek Cud

Jeśli szukasz produktu, na którym można polegać, który jest również przystępny cenowo i nie powoduje wgnieceń w kieszeni, to Ponds Age Cud jest odpowiednim produktem dla Ciebie. Dzięki zawartym w nim retinolowi produkt łatwo zwalcza oznaki starzenia, a także pomaga w rozjaśnieniu skóry.

 • Plusy & Cons: Marka, na której łatwo można polegać z produktem w przystępnej cenie.

Stosując produkt na bazie retinolu, wchodzisz w stresujące etapy życia po wczesnych latach 20-tych. Każde obciążenie emocjonalne i psychiczne ma bezpośredni lub pośredni wpływ na nasze zdrowie, które możemy ukryć, ale nasze ciało nie. Dlatego stosowanie produktów na bazie retinolu jest koniecznością, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo i była zrewitalizowana.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Gdzie mogę kupić produkty na bazie retinolu??

Kremy i serum na bazie retinolu można znaleźć w drogerii lub w sklepach kosmetycznych zarówno online, jak i offline.

2. Czy produkty zawierające retinol są drogie??

Produkty z dużą ilością retinolu mogą być nieco droższe w porównaniu ze zwykłymi kremami nawilżającymi i serum.

3. Czym różnią się serum z retinolem od kremów z retinolem??

Różnicę między kremem a serum można rozpoznać po ich konsystencji oraz etapach aplikacji. Serum zazwyczaj nakłada się bezpośrednio na świeżo umytą skórę, natomiast krem ​​często nakłada się na tonik, serum lub mgiełkę do twarzy.