Włosy to jeden z ważnych aspektów osobowości, który może dodać lub negatywnie wpłynąć na wygląd i wygląd osoby. Dotyczy to szczególnie kobiet, które bezpośrednio łączą włosy z pięknem.

Jednak każdy rodzi się z określonym typem włosów, podobnie jak typ skóry. Jest wiele kobiet, które rodzą się z kręconymi włosami. Ważne jest, aby wiedziały, że kręcone włosy zdecydowanie wyglądają elegancko, ale są wymagające w pielęgnacji. Kiedyś trzeba bardzo dbać o utrzymanie właściwych loków. Zamiast decydować się na drogie zabiegi dostępne na rynku, warto skorzystać z prostych i podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji kręconych włosów.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji kręconych włosów dla kobiet

Podstawowe wskazówki dotyczące pielęgnacji kręconych włosów:

Tutaj wymieniliśmy kilka prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji kręconych włosów dla kobiet.

Poszukaj dobrego stylisty włosów:

Jedną z głównych wskazówek, których musisz się trzymać, jest szukanie fryzjera, który doskonale wie, czego chcesz. Powinny być w stanie poradzić sobie z Twoimi lokami i zadbać o nie, a także zapewnić Ci regularne przycinanie i stylizację, które Ci odpowiadają. To z pewnością ułatwi Ci sprawę.

Użyj produktów specjalistycznych:

Obecnie na rynku dostępne są produkty do pielęgnacji włosów z myślą o potrzebach i wymaganiach różnych rodzajów włosów. To samo dotyczy włosów kręconych. Istnieją specjalistyczne szampony i odżywki, które należy stosować na włosy przeznaczone specjalnie do loków. Twój fryzjer może Cię tutaj poprowadzić.

Nie szczotkuj:

Jedną z prostych wskazówek dotyczących cudownie kręconych włosów jest całkowite zaniechanie używania pędzla. Do delikatnego i skutecznego rozczesywania włosów należy używać palców i dłoni. W tym celu na rynku dostępne są również spraye do rozczesywania włosów.

Korzystanie z ręcznika z mikrofibry:

Najlepszym sposobem na wysuszenie loków jest użycie dostępnego na rynku ręcznika z mikrofibry. Ręcznika nie należy również pocierać o loki, zamiast tego spróbuj osuszyć ręcznik wodą. Pomoże Ci to uniknąć puszenia się, na które najbardziej narażone są kręcone włosy. Suszarka może być używana przy niskim powietrzu, aby szybciej wysuszyć loki, jeśli się spieszysz.

Produkty, które warto mieć pod ręką:

Ponieważ kręcone włosy są podatne na przesuszanie i puszenie się, możesz łatwo mieć zły dzień z włosami, nawet o tym nie wiedząc. Mając pod ręką serum przeciw puszeniu się włosów, termoochrony i żele do stylizacji, możesz znacznie szybciej i łatwiej przezwyciężyć ten kryzys. Sprawi, że włosy będą bardziej podatne na układanie.

Wymagane jest dodatkowe kondycjonowanie:

Aby kręcone włosy były suche i puszące się, zadbaj o ich głębokie odżywianie częściej niż często i stosuj je na kilka sposobów. Dotyczy to zwłaszcza końcówek włosów, gdzie trudno jest dotrzeć do naturalnych olejków. Odżywkę należy stosować po każdym myciu, a jeśli to nie zadziała, to w celu uzyskania lepszych efektów należy pozostawić w odżywkach.

Trzymaj ręce z dala:

Trzymaj ręce z dala od loków tak bardzo, jak to możliwe. Im mniej bawisz się włosami, tym lepiej będą one utrzymane. Wiele dziewcząt ma ten zwyczaj dotykania włosów częściej niż często. Jeśli chcesz mieć świetne loki, nie stosuj tego nawyku. Pomoże to w utrzymaniu kontroli nad puszeniem się włosów.

Nie myj zbyt często:

Kręcone włosy mają tendencję do przesuszania się i puszenia. Mycie włosów częściej niż często zmyje naturalne olejki tylko w takim stopniu, w jakim problem wymknie się spod kontroli. Zdecydowanie zaleca się, aby nie myć włosów częściej niż dwa razy w tygodniu.