Różne tekstury włosów wymagają innego reżimu i pielęgnacji. Spośród wszystkich tekstur włosów, kręcone włosy są zawsze trudne do utrzymania. Kręcone włosy są szorstkie, suche i łamliwe, które łatwo się plączą, co prowadzi do ich łamania. Kręcone włosy to również jeden z problemów z włosami, na które cierpią kobiety z kręconymi włosami, czasami ekstremalne puszenie się w chłodne dni.

Jak dbać o kręcone włosy

Pielęgnacja włosów kręconych dla kobiet:

Oto kilka sugestii, jak naturalnie dbać o kręcone włosy. Trochę dodatkowej pielęgnacji, a niektóre na pewno nie pomogą Ci uporać się z dzikimi lokami.

1. Oczyszczanie i pielęgnacja skóry głowy:

Ile razy w tygodniu używasz szamponu? Jaki masz typ skóry głowy i włosów? Ważne jest, aby zastanowić się nad typem przed pośpiechem, a kończąc na suchej skórze głowy i ekstremalnie puszących się włosach. Wybierz szampon do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. Odżywki do włosów kręconych z technologią blokowania wilgoci, która kontroluje puszenie.

wybierz szampony organiczne

Jeśli Twoja skóra głowy jest sucha, możesz pominąć Szampon i sięgnąć po Odżywkę. Jeśli twoja skóra głowy jest tłusta, możesz dodać sodę oczyszczoną do szamponu, aby usunąć nadmiar sebum ze skóry głowy. A potem Stan jak zwykle. Lepiej będzie kondycjonować co drugi dzień i ujarzmić swoje cenne loki.

2. Użyj grzebienia z szerokimi zębami i pozostaw w odżywce, aby uzyskać włosy bez puszenia się:

czesanie klapek na kręcone włosy

Po oczyszczeniu i kondycjonowaniu przychodzi kolejna część, delikatnie ujarzmiając loki. Nałóż sporą ilość serum Anti-frizz lub DE-tangling na dolną część włosów. Używając grzebienia z szerokimi zębami do rozczesywania włosów, nie używaj siły i nie rozczesuj delikatnie, ponieważ możesz stracić kosmyki. I styl jak zwykle.

3. Głębokie kondycjonowanie co tydzień może być twoim zbawicielem:

Głębokie kondycjonowanie co tydzień

Kręcone włosy są bardzo łamliwe, a suchość jest jedną z przyczyn. Tak więc Głęboka pielęgnacja doda energii i blasku matowym, kręconym włosom. Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów Deep Conditioning. Innym sposobem jest wybór zabiegu Hot-Oil, który poprawia krążenie krwi, a także dodaje życia włosom.

4. Jak wykonać zabieg gorącym olejem:

Podgrzej filiżankę oliwy z oliwek lub oleju migdałowego, według potrzeb. Wmasuj olejek w skórę głowy, załóż czepek i pozwól mu wsiąknąć w skórę głowy.

włosy do masażu gorącym olejem

Po 30 minutach lub godzinie owiń głowę gorącym ręcznikiem. Dzięki temu Twoja skóra głowy będzie odżywiona olejkiem. A także poprawia krążenie krwi. Szampon i Odżywka jak zwykle.

5. Użyj satynowej poszewki na poduszkę, aby zmniejszyć tarcie i plątanie:

Satynowa poszewka na poduszkę zapewnia mniejsze tarcie i plątanie

Porzuć swoją zwykłą bawełnianą poszewkę na poduszkę i pozwól swojej poduszce ogarnąć atłasową finezją. Spanie z satynową osłoną pod głową spowoduje mniejsze tarcie między twoimi warkoczami. A to ostatecznie doprowadzi do mniejszego plątania się włosów. Możesz więc po prostu obudzić się i dodać serum do włosów i stylizacji.

6. Unikaj stylizacji na gorąco i suszenia suszarką w jak największym stopniu:

Unikaj stylizacji na gorąco i suszenia suszarką

Stylizacja na gorąco może pozbawić włosy naturalnych olejków, a także utracone zostanie odżywienie nałożone zewnętrznie. Jeśli musisz wysuszyć włosy, użyj ustawień niskiej temperatury, aby uniknąć uszkodzenia włosów. A najlepiej jest użyć sprayów i produktów termoochronnych przed stylizacją kręconych włosów za pomocą ciepła.

7. Nigdy nie wiąż mocno włosów:

Nigdy nie wiąż mocno włosów

To jedna rada, której nikt ci nigdy nie udzieli. Nigdy nie chodź na wysokie kucyki ani nie wiąż zbyt mocno włosów. Loki nie niosą dużej wagi i mają kruche korzenie. Mocne wiązanie włosów może prowadzić do wypadania włosów, a nawet tymczasowego uszkodzenia czoła, czyli korzenia, z którego włosy są odciągane.

  • Oprócz tego należy regularnie chodzić na masaże głowy, które zapewnią lepsze ukrwienie i wzrost włosów. Kręcone włosy mają najbardziej znany wzrost włosów, bardzo trudny do prześledzenia.
  • Przycinaj je w regularnych odstępach czasu i unikaj niepotrzebnego używania produktów do stylizacji włosów, które pozbawią włosy naturalne nawilżenia.

Mam nadzieję, że te proste sugestie wysadzą wszystkie Twoje pytania i niezrozumienia dotyczące pielęgnacji kręconych włosów.