Piekarniki to świetna kuchnia niezbędna, aby pomóc nam w praktycznych codziennych zadaniach. Ułatwiają nam życie, od pomocy w podgrzaniu po proste grillowanie, pieczenie pysznych potraw czy szybkie przygotowywanie różnych przepisów. Ale jeśli myślisz o zakupie piekarnika, możesz być zdezorientowany co do różnych typów piekarników! Rynek jest przepełniony typami i wariantami urządzeń piekarnika i może być trudno określić, który z nich kupić. W tym miejscu przychodzimy ci z pomocą!

Dzisiaj przedstawimy Wam wgląd w różne rodzaje piekarnika, dzięki czemu możecie wybrać najlepszy typ zgodnie z potrzebami i wymaganiami. Sprawdźmy je więc.

Różne rodzaje piekarników Nazwy i ich zastosowania 2021:

Chodźmy dalej, sprawdźmy i poznajmy różnorodność piekarników obecnych wokół nas. Zgodnie z Twoimi zastosowaniami mamy kilka typów i możesz wybrać odpowiedni i idealny według Ciebie!

1. Piekarniki konwencjonalne:

Piekarniki konwencjonalne

Tradycyjne piekarniki mają stacjonarne ogrzewanie, wyrastają od dołu. Dlatego może to być zarówno zużycie gazu, jak i energii elektrycznej. Jest to jednak powszechny element piekarnika, preferowany przez osoby, które budują swoją rezydencję. Jest to zwykle piekarnik, który jest wbudowany w kuchnie lub może stanowić część asortymentu kuchennego. Jest nieruchomy i ustawiony na miejscu i jest idealny, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce i zadomowić się w kuchni.

2. Piece konwekcyjne:

Piece konwekcyjne

Są to najczęściej spotykane obecnie rodzaje piekarników. W piecach konwekcyjnych zastosowano wentylator, który pomaga i wspomaga cyrkulację powietrza w piekarniku i wokół niego, a co za tym idzie, pomaga w gotowaniu, równomiernym podgrzewaniu żywności. Konwencje zużywają mniej energii i zajmują mniej czasu niż inne piekarniki. Dzięki temu są bardziej spójne i idealnie nadają się do pieczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o ciasta i chleb, czy też ciastka i pizzę, konwekcja jest rzeczywiście idealnym wyborem. To idealny rodzaj piekarnika do pieczenia.

3. Kuchenka mikrofalowa:

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenki mikrofalowe są idealnie używane i pomocne do celów grzewczych. Niezależnie od tego, czy do podgrzewania, rozmrażania i podobnych zastosowań, kuchenki mikrofalowe działają na zasadzie fal radiowych. Bardzo szybko podgrzewają jedzenie. Jednak nie mają sobie równych, jeśli chodzi o pomoc w gotowaniu. Jeśli chodzi o gotowanie, mogą nie podawać porządnie chrupiących przepisów. Pomagają one jednak również w przygotowywaniu przepisów, które wymagają łatwego gotowania i prostych technik ogrzewania.

4. Kuchenka mikrofalowa i konwekcyjna:

Kuchenka mikrofalowa i konwekcyjna

Czy wiesz, że niektóre piekarniki mają również właściwości mikrofalowe i konwekcyjne? To najmodniejsze w tej chwili rzeczy i każdy preferuje przede wszystkim ten rodzaj piekarnika. Jak możesz zrozumieć, automatycznie oznacza to pomoc zarówno w podgrzewaniu, jak i rozmrażaniu produktów spożywczych oraz pracę przy pieczeniu i podobnych przepisach. Masz do wyboru różne opcje i możesz wybrać format, którego potrzebujesz w danym momencie gotowania.

5. OTG:

Piekarnik Otg

OTG, zwane również grillami tosterowymi do piekarnika, są również najpopularniejszym wyborem w kilku gospodarstwach domowych. Są one znacznie tańsze i niedrogie, a także są pomocne. OTG używają staromodnej techniki gotowania, dzięki cewce żarnika, która pomaga gotować i podgrzewać. Jak sama nazwa wskazuje, piekarniki te umożliwiają grillowanie, opiekanie, a nawet proste techniki pieczenia. Możesz także upiec ciasta i ciastka w OTG. Założymy się jednak, że konwekcje są o wiele idealnym i lepszym wyborem niż nawet gotowanie i smak.

6. Piekarniki parowe:

Piekarniki parowe

Większość z was nie spotkałaby się z piekarnikami parowymi. Jak sama nazwa wskazuje i wskazuje, piece parowe to specjalność i szczególne typy, które tylko pomagają gotować na parze. Piekarniki parowe można instalować wraz z asortymentem i sprzętem kuchennym, a nawet ustawiać na blacie. Urządzenia te są bardzo pomocne w gotowaniu na parze warzyw i innych mięs, co jest szybkie i łatwe oraz zachowuje wszystkie składniki odżywcze i witaminy, które mogą zostać utracone podczas gotowania. Ale niestety nie są one obecne na rynku w dużej mierze i są dostępne tylko z kilkoma markami w kilku wybranych krajach.

7. Gotuj i trzymaj w piekarniku:

Gotuj i trzymaj w piekarniku

Większość z nas może już nie znaleźć tego rodzaju piekarnika. Jednak nadal istnieją na niektórych rynkach. Jak nazywali, piekarnik z funkcją gotowania i trzymania jest idealny do powolnego gotowania przepisów i potraw. Zapewniają bezpieczeństwo żywności, pomagając w pracy w idealnych temperaturach do powolnego gotowania przez cały czas. Ogólnie rzecz biorąc, otrzymujesz nawet szafkę do przechowywania gotowego przepisu na jedzenie. Idealnie, piekarniki do gotowania i przechowywania są idealne do pieczenia mięsa, wyrastania ciasta i warzyw.

8. Piec rożna:

Piec rożna

Jeśli kochasz pieczenie mięsa i lubisz oparte na przygodach przepisy kulinarne przyrządzane na podstawie inspiracji dzikich zwierząt, piec z rożna jest najlepszy. Należą one do kategorii specjalistycznych pieców do pieczenia dużych i dużych porcji mięsa na raz. Ponadto wewnątrz piekarnika znajduje się rożen, który pomaga jako element grzewczy równomiernie, ponieważ obraca się podczas gotowania.

9. Piece pokładowe:

Piece pokładowe

Prawdopodobnie znajdziesz piece pokładowe w sklepach, restauracjach i małych kawiarniach. Piece pokładowe są wyposażone w duże kamienne półki, które są podgrzewane podczas gotowania. Ten element grzewczy służy do pieczenia i gotowania i jest głównie pomocny, szczególnie w pizzeriach i innych przepisach na wypieki.

10. Piec przenośnikowy:

Piec przenośnikowy

Jak sama nazwa wskazuje, piec przenośnikowy działa w formie przenośnika taśmowego, który przechodzi w poprzek urządzenia. Te typy piekarników są idealne do nieformalnych restauracji i kawiarni do szybkiego gotowania i dużych ilości mięsa i warzyw. Jak wielu twierdzi, piece przenośnikowe technicznie skracają czas gotowania o co najmniej 25 procent. Pomagają również utrzymać wilgoć na powierzchni żywności i wydają się chrupiące i puszyste. Dzięki temu piekarnik idealnie nadaje się do kanapek, pizzy, tostów, panini i hot-dogów.

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się odkrywanie tych kilku różnych rodzajów i typów piekarników obecnych na rynku. Zgodnie z Twoimi potrzebami i wymaganiami, zawsze jest to idealny wybór do zbadania i wybrania właściwego i preferowanego. Piekarniki to specjalny sprzęt kuchenny, który może ułatwić nam życie, najłatwiej zdobywając jak najwięcej przysmaków. Więc co o nich myślisz? Poinformuj nas też o swoich przemyśleniach!