Każde pomieszczenie w domu odgrywa ważną rolę i ma swój własny cel. Kuchnia to miejsce, w którym większość gotowania dzieje się, gdy nie masz ochoty na jedzenie na wynos. Jest to również miejsce, w którym dostępnych jest wiele półek, na których można starannie przechowywać wiele niezbędnych akcesoriów kuchennych. Ale ponieważ większość półek jest otwarta, są one podatne na gromadzenie się kurzu. Co jeśli powiemy Ci, że istnieje prosty i niedrogi sposób na ułatwienie kuchni za pomocą szafek w zależności od wielkości kuchni. Tak! W tym artykule znajdziesz listę najlepszych projektów szafek kuchennych, które możesz zajrzeć i ozdobić fantastycznym wykończeniem.

Najlepsze projekty szafek kuchennych w Indiach:

Przedstawiamy Ci listę 25 prostych, ale nowoczesnych projektów szafek kuchennych, które sprawią, że spojrzysz na swoją kuchnię w nowym świetle.

1. Projekty szafek kuchennych dla małych przestrzeni:

Projekty szafek kuchennych dla małych przestrzeni

Jeśli masz niewielką przestrzeń kuchenną, a mimo to chcesz ją upiększyć, to jest to sprytny projekt. Jest już wbudowana kuchenka i zmywarka, co nie daje możliwości dodawania szafek na dole. Znajdują się tam dwie dwudrzwiowe szafki, jedna duża, a druga z piekarnikiem. Szafy są jednokolorowe, bo jest ich bardzo mało.

2. Szklana konstrukcja szafki kuchennej:

Szklana szafka kuchenna

Jest to projekt szafki pokryty drewnianą pokrywą z włóknem szklanym pośrodku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które używają delikatnych ubrań do codziennego użytku i chcą zobaczyć, gdzie się znajdują. Nad piecem i po bokach znajdują się miejsca do przechowywania różnych delikatnych sztućców i naczyń kuchennych.

3. Szafka kuchenna Sunmica Design:

Szafka kuchenna Sunmica Design

Sunmica w nakładce umieszczonej na powierzchni Twojej szafki sprawia, że ​​Twoje szafki wyglądają pięknie. Ta drewniana szafka ma uchwyty na górze w kolorze srebrnym, otwierane, które odsłaniają ogromną przestrzeń do przechowywania wszystkich niezbędnych w kuchni. Są też białe szafki ze srebrnymi uchwytami z boku.

4. Aluminiowa szafka kuchenna:

Aluminiowe projekty szafek kuchennych

Jest to rodzaj szafki kuchennej, w której zamiast drewna stosuje się aluminium. Mgliste szkło pośrodku wsparte na grubych blachach aluminiowych, które mają uchwyty poniżej w formie push and pull. W tych szafkach możesz przechowywać wszystko, od szkła, przyborów kuchennych po artykuły spożywcze. Ponieważ szkło jest trochę zamglone, tylko Ty wiesz, co jest w środku i nikt inny nie może zobaczyć wnętrza twoich szafek.

5. Projekt szafki kuchennej w kształcie litery L:

Projekty szafek kuchennych w kształcie litery L

Jest to idealna opcja dla kuchni w kształcie litery L. Szafki te mają błyszczące wykończenie wykonane z drewna w połączeniu z brązem i bielą. Pod marmurową platformą znajdują się szafki z uchwytami na górze, typu push and pull. Powyżej znajdują się szafki na osiągalnej długości z przezroczystym szkłem do przechowywania delikatesów. Ta kuchnia ma również szafki na górze do przechowywania rzeczy, które nie są używane w Twojej kuchni, a chcesz zaoszczędzić.

6. Projekty szafek PCV do kuchni:

Szafki pcv do kuchni

Ze względu na swoją wytrzymałość PVC jest obecnie chętnie używanym materiałem w szafach i drzwiach. Ta całkowicie biała kuchnia ma szafki powyżej i poniżej wykonane z PVC. Szafki dolne są proste i mają okrągłe uchwyty do ich otwierania i zamykania. Górne szafki mają zewnętrzną pokrywę z materiału PCV i mają szkło w środku, które można wykorzystać do przechowywania ulubionych kubków lub kieliszków do wina.

7. Szafki kuchenne bez uchwytów:

Szafki kuchenne bez uchwytów

Kuchnie bez uchwytów stają się obecnie modne, ponieważ zapewniają płynne przejście z jadalni do kuchni. Jedną z głównych cech kuchni bez uchwytów jest to, że w szafce znajduje się szyna wbudowana w sposób ciągły, co ułatwia otwieranie ich od dołu. Jest to całkowicie biała kuchnia tematyczna z błyszczącymi, wykończonymi szafkami do przechowywania stylowych akcesoriów kuchennych. Na górze i na dole znajdują się szafki do przechowywania.

8. Szafki kuchenne na zamówienie:

Szafki kuchenne na zamówienie

Szafki kuchenne na zamówienie to takie, które są wykonywane na zamówienie i wykonane w taki sposób, aby szafka spełniała wszystkie Twoje wymagania. Ta szafka ma określone miejsce na napoje, przekąski, pieczywo, herbatniki oraz owoce i warzywa. Cała szafka wykonana jest z drewna i posiada wewnątrz podziały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

9. Biały i czarny projekt szafki kuchennej:

Białe i czarne projekty szafek kuchennych

To tematyczny projekt kuchni, szczególnie dla osób lubiących kolor czarno-biały. Szafki górne i część szafek dolnych wykonane są z czarnego drewna ze srebrnymi uchwytami, które ułatwiają ich otwieranie i zamykanie. Białe szafki znajdują się głównie w miejscu, w którym znajduje się kuchenka i zlew z przepływem wody. Pod górnymi szafkami znajduje się również srebrny pręt, który ułatwia umieszczenie filiżanek i szpatułek.

10. Kolorowe projekty szafek kuchennych:

Wzory kolorów szafek kuchennych

To Twoja kuchnia, a wybór kolorów również będzie Twój, oto malownicza opcja, w której miejsce do przechowywania jest minimalne i pokryta jasnymi kolorami. Jest osobna platforma z zamontowanym kranem i miejscem na siekanie, a na przeciwległym końcu znajduje się wbudowany piec z szafkami do przechowywania, nad którymi można otwierać z boków.

11. Tradycyjny projekt szafki kuchennej:

Tradycyjny projekt szafki kuchennej

Jeśli chcesz mieć w swojej kuchni konwencjonalny akcent, te szafki wykonane z drewna nadadzą Twojej kuchni tak bardzo potrzebnego muskularnego charakteru. Znajdują się tam szafki wszelkich rozmiarów do przechowywania sztućców, artykułów spożywczych. Jest też miejsce do przechowywania szklanej zastawy, a także szklane drzwi, dzięki którym można je zobaczyć. Pośrodku znajduje się wieszak, na którym można zawiesić rzeczy, których używasz na co dzień.

12. Nowoczesne projekty szafek kuchennych:

Nowoczesne projekty szafek kuchennych

Nowoczesne szafki całkowicie odmienią Twoją kuchnię. Drewno ma jasny kolor, pasujący do motywu kuchni. Szafki przykrywające dolny obszar kuchni do przechowywania przyborów kuchennych, a środkową część pozostawiono na piekarnik. Półki w górnej części są długie z otworem na dole, a pośrodku pozostawiono miejsce na komin. Jest długa cienka szafka do przechowywania szkła.

13. Współczesny projekt szafki kuchennej:

Współczesny projekt szafki kuchennej

Jest to współczesny projekt szafki w kształcie litery U, który jest uważany za podstawowy wybór do kuchni połączonej z przestrzenią życiową. Obudowy wykonane są z wytrzymałego włókna, czarno-białej stali półwyspu. Po jednej stronie ściany znajdują się szafki do przechowywania artykułów spożywczych i przyborów z otwartą przestrzenią na stół do pracy w kuchni. Druga strona ściany ma więcej miejsca do przechowywania z pozostawionym miejscem na gaz i piekarnik.

14. Projekt wiktoriańskiej szafki kuchennej:

Wiktoriański projekt szafki kuchennej

Jeśli interesują Cię tradycyjne projekty dla swojego domu, te szafki w stylu wiktoriańskim powinny być Twoim pierwszym wyborem. Są one wykonane z ciemnobrązowego materiału drewnianego i są umieszczane gdzieniegdzie na górze do przechowywania. Szafki wraz z podestem kuchennym z miejscem na piekarnik i kuchenkę.

15. Luksusowe projekty szafek kuchennych:

Luksusowe projekty szafek kuchennych

Jeśli chcesz mieć w swojej kuchni luksus, to nie możesz zignorować miękkich białych drewnianych szafek z marmurowym wykończeniem. Są dwie platformy, jedna z piecem i szafki w dolnej części bez wzoru w kolorze białym. Druga platforma to miejsce, w którym można kroić warzywa lub używać go jako stołu jadalnego, a także ma szafki do przechowywania stóp. W górnej części kuchni znajdują się szafki z podobnym wzorem wypełnionym kominem i miejscem na piekarnik. Modele mają wytworny akcent.

16. Elegancki projekt szafki kuchennej:

Elegancki projekt szafki kuchennej

Jest to projekt szafki do małej kuchni, w której cała przestrzeń do przechowywania jest tylko z jednej strony, a także zawiera jadalnię. Wszystkie szafki są białe i posiadają złote uchwyty w przeciwieństwie do bieli. Niektóre półki są przezroczyste ze szkłem, które wyświetla Twoje piękne kubki do kawy. Mają również cienkie drewniane i warstwowe wykończenie teksturowane wokół szafek.

17. Projekt mini szafki kuchennej:

Projekt mini szafki kuchennej

To styl szafek kuchennych idealny dla osób mieszkających w kawalerkach, które nie mają wolnego miejsca. Jeśli jesteś kawalerem, który uwielbia organizować wszystko, to idź! Cała zawartość Twojej kuchni jest zakryta w szafce z półką z przodu, z miejscem na przybory kuchenne na górze i wieszakiem na łyżki, szpatułki itp., Ma również duże miejsce na piekarnik a na blacie po prawej stronie jest kuchenka, a po lewej umywalka.

18. Chiński projekt szafki kuchennej:

Chiński projekt szafki kuchennej

Jeśli masz kuchnię i jadalnię połączoną ze wspólną kuchnią, to chiński projekt Twojej szafki jest tym, który możesz wybrać. Szafki w dół są wykonane z drewna z miejscem między nimi dla kuchenki mikrofalowej, a blat ma wykończenie z białego marmuru. Szafki w górę mają podwójne okucie, które stanowi połączenie przezroczystych szklanych drzwi i drzwi z włókna. Dostępne są wieszaki do powieszenia niezbędnych rzeczy.

19. Projekty włoskich szafek kuchennych:

Włoskie projekty szafek kuchennych

Szafki włoskie idealnie sprawdzą się w kuchni, która ma dobrze wykonane ściany. Szafki są bardziej błyszczące, dzięki czemu wyglądają olśniewająco i atrakcyjnie. Platforma jest wyposażona w dołączoną lodówkę i kuchenkę mikrofalową. Szafkę można otworzyć za pomocą wysuwanej opcji umieszczonej w górnej części szafki. W przeciwieństwie do innych szafek ma błyszczący, różowo-różowy kolor.

20. Regulowany projekt szafki kuchennej:

Regulowany projekt szafki kuchennej

Jest to projekt kuchni, który ma zewnętrzne osłony z drewna, ale ma regulowane metalowe wnętrze w taki sposób, że ma miejsce na przechowywanie przyborów i przedmiotów, których nie używasz regularnie. Pomaga to zaoszczędzić więcej rzeczy na mniejszej przestrzeni. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają w kuchni wiele rzeczy, ale mają mniej miejsca na ich przechowywanie. Przyswajając ten typ projektu, możesz przechowywać dwa razy więcej rzeczy w tym samym obszarze.

21. Prosty projekt szafki kuchennej z półkami:

Prosty projekt szafki kuchennej z półkami

Zamiast szafki kuchennej jest to modułowa konstrukcja szafki, która pomaga przechowywać dużą liczbę artykułów spożywczych na niewielkim obszarze. Przestrzeń zewnętrzna jest wykonana z ciemnego drewna, a wewnętrzna jest wykonana ze stali, która odpowiednio dopasowuje się, gdy drzwi są zamknięte. Dostarczone przegrody mają wystarczająco dużo miejsca, aby ostrożnie umieścić niezbędne rzeczy.

22. Projekt szafki kuchennej z otwartą półką:

Projekt szafki kuchennej z otwartą półką

To idealna opcja dla osób, które mają mniej rzeczy w kuchni i dlatego nie potrzebują dużo miejsca do ich przechowywania. Otwarte półki w tych kuchniach nadają się do umieszczania przyborów kuchennych, których używamy na co dzień. Szafki w dolnej części mają grube drewniane drzwi z metalowymi uchwytami z kamienną platformą, aby umieścić więcej niezbędnych akcesoriów kuchennych.

23. Projekt szafki kuchennej z półką na wino:

Projekt szafki kuchennej z półką na wino

To kuszący projekt, który jest prawidłowo używany do przechowywania win. Jeśli jesteś zagorzałym kolekcjonerem i pijącym wino, masz również interes w ich odpowiednim ratowaniu. Piekarnik jest umieszczony na środku szafki otwieranej i zamykanej. Szafy o konstrukcji krzyżowej są zwykle używane do przechowywania naczyń i butelek wina.

24. Projekty szafek kuchennych na dziedzińcu:

Projekty szafek kuchennych na dziedzińcu

Jeśli masz ogród, w którym uprawiasz świeże warzywa, ten rodzaj kuchni i szafek jest idealny. Dzięki zieleni dookoła gotowanie będzie o wiele przyjemniejsze! Z kamienną platformą, poniżej znajdują się szafki wykonane ze stali nierdzewnej, które mają uchwyty na górze do wyciągania szafek. Idealnie sprawdza się w kuchni ogrodowej lub na dziedzińcu.

25. Sześciokątne projekty szafek kuchennych:

Sześciokątny projekt szafki kuchennej

To rodzaj kuchni w kształcie sześciokąta zwieńczonego marmurem. Istnieją dwie części platformy, z których jedna to piec, a druga służy jako jadalnia. Szafki są tam wraz z kształtem sześciokąta, który ułatwia przechowywanie rzeczy, a zewnętrzna pokrywa wykonana jest z drewna i wytłoczonego wzoru.

Każda część Twojego domu potrzebuje Twojego specjalnego akcentu, aby go upiększyć, a kuchnia jest jednym z nich. Wielu z nas zapomina o kuchni, skupiając się tylko na przestrzeni życiowej i sypialniach. Ale ważne jest również posiadanie pięknej i zdrowej kuchni. Mając listę 25 najlepszych projektów szafek kuchennych, wybierz ten, który pasuje do Twojego domu i zacznij działać!