Kurta to krótka wersja kurtisa. Kiedy długość kurti jest skrócona do bioder lub powyżej kolana, nazywa się to kurta. Kurtas stał się w dzisiejszych czasach dość modny, od rutynowych strojów do strojów imprezowych. Dzięki spersonalizowanemu akcentowi wzorów szyi, tkanin, haftów, wzorów rękawów itp., dały nowe poczucie ubioru miłośnikom mody. Dzięki temu artykułowi każdy może wiedzieć, jak zrobić kurtę w prosty i stylowy sposób.

Jak zrobić Kurtę w łatwy sposób, krok po kroku:

Oto kilka technik tworzenia kurty, które z pewnością pomogą Ci uzyskać najlepszy wygląd.

1. Wybierz odpowiednią tkaninę:

Wybierz odpowiednią tkaninę

Pierwszym krokiem do wykonania kurty jest wybór materiału, który jest zależny od okazji i klimatu, w jakim będziesz ją nosić. Możesz wybrać długą, luźną i tradycyjną sukienkę lub obcisłą, szykowną i krótką sukienkę, cokolwiek jest dla Ciebie odpowiednie. Dla zdrowych kobiet najlepsze byłyby lekkie i cienkie materiały, takie jak szyfon, żorżeta, koronka żyrandolowa itp. Kolekcja tkanin to pierwszy krok, aby Twoja kurta była lepsza do noszenia lub sprzedaży.

2. Wykonaj pomiary ciała:

Wykonaj pomiary ciała

Weź kawałek papieru i zanotuj swoje wymiary. Pomiary obejmują szerokość i przekątną dekoltu, szerokość ramion, obwód pod pachami, obwód ramienia i przedramienia, długość rękawa, nadgarstka, biust, talia, obwód bioder, długość ramion do biustu, długość ramion do bioder, długość kurty itp. Upewnij się, że Twoje pomiary są dla Ciebie wygodne. Jeśli jesteś osobą o dużych rozmiarach, masz pewność, że wszystkie pomiary są prawidłowe, zgodnie z twoją tkaniną kurta, uzyskaj kilka małych wysokich pomiarów, aby później dostosować je zgodnie z własnym komfortem.

3. Wybierz wzór na przód i tył:

Wybierz wzór na przód i tył

Weź kartkę papieru i zaznacz na niej wszystkie pomiary. Wykonaj na papierze odpowiednie okręgi i inne proste linie, dokonując odpowiednich pomiarów. Podczas gdy w końcu tworzysz projektanta kurti, wykonaj ostateczne pomiary, aby stworzyć wzór szyi z przodu iz tyłu. Złóż materiał na pół i wykonaj na nim wzory. Zapewniłoby to prawidłowe cięcie po obu stronach przy równych wymiarach. Możesz skorzystać z pomocy swojego partnera lub jeśli planujesz szyć dla innego, to będzie dla Ciebie łatwe.

4. Cięcie tkaniny:

Cięcie tkaniny

Następnym krokiem w tworzeniu designerskiego kurtisa jest cięcie tkaniny według wzoru, który zaprojektowałeś na kartce papieru. Upewnij się, że podczas wycinania umieściłeś prześcieradło prawidłowo pośrodku, aby nadać idealny kształt zarówno z przodu, jak i z tyłu dekoltu. Aby ciąć dowolny materiał, potrzebujesz odpowiedniej maszynki do strzyżenia, aby zaoszczędzić czas.

5. Projektowanie i cięcie rękawów:

Projektowanie i cięcie rękawów

Kolejnym krokiem w tworzeniu kurti jest cięcie rękawów. Tak jak zrobiłeś pomiar sukienki, podobnie musisz zmierzyć rękawy i najpierw zaprojektować ją na kartce papieru. Jednak przy krojeniu rękawów najważniejszą rzeczą, o którą należy zadbać, jest pacha. Podczas cięcia złóż tkaninę na pół, tak jak w przypadku kurti przód i tył, i wytnij tworząc alfabet S.

Ostatnim krokiem w procesie tworzenia projektanta kurti jest złożenie wszystkich odciętych części, czyli rękawów, dekoltu, sukienki itp. Upewnij się, że zmontowałeś je, składając je podczas pracy nad dekoltem i rękawami, aby uniknąć podwójnego wiązania. Odetnij nadmiar pasków i odpowiednio wykończ krawędzie, tworząc najlepszy projekt w historii. Upewnij się również, że zostawiłeś niewielką szczelinę niż rzeczywisty rozmiar, aby zapewnić prawidłowe dopasowanie kurty.