Gorączka to choroba, która powoduje wzrost temperatury ciała. Istnieje wiele powodów, dla których temperatura ciała człowieka gwałtownie rośnie. Normalnie podczas ćwiczeń, po posiłku lub ze względu na podwyższoną temperaturę otoczenia. Ale z powodu infekcji wirusowej lub bakteryjnej organizm ludzki walczy ze wzrostem temperatury ciała, co jest znane jako hipertermia lub gorączka. Gorączce towarzyszą również dreszcze, gdy temperatura ciała różni się od otoczenia zewnętrznego i temperatury wewnętrznej ciała. Chociaż może cię to fizycznie przygnębić, jest kilka świetnych ucieczek od tego.

W leczeniu gorączki dostępnych jest wiele sklasyfikowanych leków przeciwgorączkowych, stosowanych zgodnie z przyczyną gorączki.

Lista najlepszych indyjskich nazw leków na gorączkę dla dzieci i dorosłych

Nazwy kapsułek i syropów na gorączkę wirusową u dorosłych i dzieci:

Gorączka może być irytująca i męczyć. Ale niech to nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Oto niektóre z 15 najlepszych leków na gorączkę, o których wiadomo, że skutecznie zwalczają gorączkę pleców i ból ciała. Ból ciała jest następstwem gorączki.

1. Paracetamol na gorączkę:

Paracetamol na gorączkę

Znany również jako acetaminofen. Jest klasyfikowany jako niesteroidowy lek przeciwzapalny. Pomaga obniżyć temperaturę ciała i podwyższa próg przeciwbólowy, ale działa słabiej przeciwzapalnie. Paracetamol jest powszechnie dostępny bez recepty. Powoduje mniejsze podrażnienie żołądka, krwawienie w porównaniu z aspiryną, która jest również lekiem przeciwbólowym. Zalecana dawka 0,5-1g dla niemowląt, dzieci 1 do 3 lat 80-160 mg, 4 do 8 lat 240-320 mg, a dla dzieci 9-12 lat 300 do 600 mg.

Niektóre ze znanych marek paracetamolu to Crocin, Metacin, Paracin. Łagodzi ból Crocin pochodzi również z Kofeiny 50 mg, co daje efekt senności. Paracetamol można również podawać we wstrzyknięciu. Dzieciom podaje się głównie zastrzyki niż leki ze względu na niemożność połknięcia tabletki.

2. Syrop na gorączkę Tylenol dla dzieci:

Syrop na gorączkę Tylenol dla dzieci

Tylenol jest najczęściej stosowanym syropem jako lek na gorączkę dla dzieci w wieku od 2 do 122 lat. Głównym składnikiem tego leku na gorączkę u dzieci jest acetaminofen 160 mg, jest to syrop smakowy, a niektóre smaki to jagoda, jagoda bananowa, winogrona przez 2 do 3 lat. Zwykła dawka to 5ml. Dla dzieci w wieku 4-5 lat zalecana dawka to 1,5 łyżki stołowej. Dla dzieci powyżej 6 do 11 lat zaleca się od dwóch i pół do trzech łyżek stołowych.

3. Dziecięcy Motrin:

Lek Motrina dla dzieci na gorączkę

To kolejny najlepszy lek na gorączkę dla dzieci w postaci syropu, który skutecznie leczy przeziębienie i gorączkę. Lek na przeziębienie i gorączkę ma jako główny składnik Ibuprofen, który jest środkiem przeciwbólowym i zmniejsza gorączkę. Zawiera 100mg Ibuprofenu. Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn, co z kolei zmniejsza działanie zapalne i działa przeciwgorączkowo. Niektóre z możliwych skutków ubocznych to ból głowy, podrażnienie żołądka.

Syrop ten należy przyjmować po jedzeniu, aby zmniejszyć kwasowość. Dawka na 2 do 3 lat to1 łyżka stołowa. Od 4 do 8 lat od półtorej do dwóch łyżek stołowych, a dla dzieci od 9 do 11 lat do dwóch i pół do trzech łyżek stołowych.

4. Kapsułka Advil na gorączkę u dorosłych:

Advil Kapsułka Na Gorączkę U Dorosłych

Jest to najbardziej przeciwgorączkowy lek stosowany w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, a tabletki występują w różnych markach, takich jak Motrin itp. Głównym składnikiem leku jest Ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 500 mg nieselektywnego inhibitora COX, który jest tradycyjnie niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Maksymalna dawka dla osoby dorosłej to 3200 mg dziennie.

Przedawkowanie tego leku na gorączkę może prowadzić do powikłań, takich jak uszkodzenie błony śluzowej jelit, wzdęcia żołądka gazami, zaparcia itp. Kobiety w ciąży i kobiety ze skłonnością do chorób serca powinny unikać ibuprofenu.

5. Aspiryna dla niemowląt do żucia firmy Bayer:

Aspiryna do żucia firmy Bayer na gorączkę u niemowląt

Aspiryna jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, powszechnie stosowanym jako lek przeciwgorączkowy. Jego głównym działaniem jest łagodzenie bólu, takiego jak przeziębienie, bóle mięśni i bóle głowy, poprzez zapobieganie odczuwaniu bólu, w którym pośredniczą prostaglandyny. Nie ma działania uspokajającego. Dawka podana dla dzieci jest bardzo minimalna. Dzieci w wieku poniżej 12 lat lek ten należy przyjmować po konsultacji z lekarzem. Dzieci z chorobą Reye’a, która jest encefalopatią wątrobową spowodowaną głównie przez dzieci z infekcją wirusową.

6. Aspiryna dla dorosłych:

Aspiryna na gorączkę dorosłych

Aspiryna zaliczana jest do salicylanów. Przyczynia się do zmniejszenia bólu poprzez zapobieganie bólowi stymulującemu nerw i uwrażliwiające zakończenia nerwowe. Inne działania tego leku to działanie przeciwgorączkowe, które pomaga w zmniejszeniu gorączki wywołanej infekcją wirusową. W gorączce wirusowej pirogeny, które zawierają interferony, zwiększają produkcję interleukin, co powoduje wzrost temperatury.

Ponieważ aspiryna wywołuje skutki uboczne, takie jak problemy z nadbrzuszem, obrzęk naczynioruchowy z powodu ciągłego stosowania, zaburzenia widzenia, zaleca się stosowanie leku wyłącznie za radą lekarza. W przypadku pacjentów z astmą najlepiej skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

7. Diklofenak sodu (Voltaren):

Diklofenak sodu (Voltaren) w leczeniu gorączki wirusowej

Ten lek na gorączkę wirusową pomaga zmniejszyć gorączkę, stan zapalny i ból. Ten trzy w jednym leku jest wysoce zalecany przez lekarzy do leczenia gorączki i bólu spowodowanego infekcją wirusową. Jego działanie polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn i inhibitorów COX-2. Każda kapsułka zawiera 100mg. Dawkowanie to dwa razy dziennie po jedzeniu, aby zapobiec podrażnieniu żołądka.

8. Dolo 650:

Najlepsze lekarstwo na powszechną gorączkę Dolo 650

Jest to kolejny bardzo przydatny i bezpieczny lek przepisywany przez lekarzy kobietom w ciąży lub karmiącym piersią w razie potrzeby, ponieważ nie jest szkodliwy dla płodu, ale w celu dokładnego dawkowania należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Tabletki można spożywać doustnie, a dawkę należy spożywać zgodnie z zaleceniami, ponieważ z pewnością zmniejszy to gorączkę wirusową i związany z nią ból ciała. Czasami na skórze mogą wystąpić pewne rodzaje alergii, w takim przypadku natychmiast odstaw ten lek i sprzedaj porady lekarskie.

9. Benylinowy syrop na przeziębienie i gorączkę dla dzieci:

Benylin All-In-One Syrop na przeziębienie i gorączkę dla dzieci & Niemowlęta

Dzieci lubią unikać leków ze względu na ich lepszy smak. Kiedy dziecko jest przeziębione, ma inne dodatkowe problemy, które wkradają się, takie jak katar, kichanie, a przede wszystkim gorączka i bóle ciała, które powodują, że jest matowe. Lepiej jest wybrać wszystko w jednym syropie, który może złagodzić gorączkę, katar, zatkany nos, kichanie, suchy kaszel i ból gardła. Ten syrop jest lekiem na gorączkę wirusową i jest prawdopodobnie najlepszym lekiem na gorączkę dla dzieci.

Główne składniki to acetaminofen, który jest środkiem przeciwbólowym, bromowodorek dekstrometorfanu, środek przeciwkaszlowy, pseudoefedryna HCL, środek obkurczający nos i środek przeciwhistaminowy, który działa jako składnik uspokajający. Zaleca się przyjmowanie tego syropu w nocy. Dawkowanie dla dzieci powyżej 6 do 8 lat to 2 łyżki stołowe. dzieci powyżej 9 do 12 dawek trzech łyżek stołowych.

10. Panadol:

Panadol na gorączkę

Głównym składnikiem jest paracetamol, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych na gorączkę i bóle ciała. Acetaminofen jest pochodną para-aminofenolu. Lek jest powszechnie dostępny bez recepty. Dla dzieci zaleca się dawkowanie 10 t-15ms w zależności od masy ciała co 6 godzin. W przypadku niemowląt poniżej 6 miesiąca życia konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska. Ten lek ma bardzo mniejsze działanie przeciwzapalne. Zatrzymaj lek w przypadku poważnych skutków ubocznych, takich jak trudności w oddychaniu, nudności, skurcze

11. Citrem Plus:

Stoły Citrem Plus do leczenia gorączki u dorosłych

To najlepszy lek stosowany w leczeniu gorączki i problemów alergicznych. Składniki składają się z dichlorowodorku lewocetyryzyny, chlorowodorku fenylefryny, chlorowodorku ambroksolu i paracetamolu. Ten lek jest stosowany w przypadku zatkanego nosa, alergicznego nieżytu nosa i gorączki z przeziębieniem. Dla pacjentów z astmą zalecany jest ten lek. Można go również łączyć z antybiotykiem w przypadku ciężkiej infekcji bakteryjnej dróg oddechowych.

12. Similasan (lek na kaszel i gorączkę):

Similasan Lek na kaszel i gorączkę u dzieci

To najlepszy lek na gorączkę, któremu towarzyszy przeziębienie i kaszel z bólem gardła. Stosowany w leczeniu dzieci powyżej 2 roku życia. Kaszel to obok bólu ciała następna faza gorączki. Składniki użyte w syropie są naturalne to są Belladonna, Drosera, RumexCrispus, które są głównym ważnym ziołem, które daje chwilową ulgę od suchego przeziębienia, swędzenia gardła i spazmatycznego kaszlu, które są również obserwowane wraz z gorączką, która jest spowodowana infekcją bakteryjną górnych dróg oddechowych wraz z wodą oczyszczoną, Sorbitol z kwasem cytrynowym. Dawkowanie 2,5 ml dla dzieci od 2 do 12 lat. Ten syrop jest wskazany dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

13. Gravol (medycyna ajurwedyjska na gorączkę wirusową):

Gravol Ajurwedyjska medycyna na gorączkę wirusową

Jest to naturalnie wyekstrahowany syrop i jest lekiem ajurwedyjskim na gorączkę i przeziębienie, który pomaga obniżyć gorączkę, zmniejszyć ból spowodowany gorączką przez wydzielanie prostaglandyn. Główne składniki stosowane w tym leku to Ginger 20mg i Willow Bark 200mg, które pomagają zmniejszyć bóle głowy, niestrawność, a także zapobiegają wymiotom, które są objawami spowodowanymi gorączką. Jest to lek nie powodujący senności ze względu na brak dimenhydrynianu. Dawkowanie: 1 do 2 tabletek co 6 godzin, leki wskazane tylko dla dorosłych.

14. Nimesulid:

Medycyna nimesulidowa do leczenia gorączki

Wiele leków nie pasuje do wszystkich i nie działa na wszystkich ludzi, ponieważ każdy lek jest inny. Ale nimesulid jest lekiem NLPZ, który działa wspaniale i ma w sobie właściwości obniżające gorączkę. W niektórych przypadkach wraz z wysoką gorączką, niektórzy ludzie cierpią z powodu ostrego bólu ciała, tabletka ta pomaga zmniejszyć poziom prostaglandyn (substancji chemicznych wywołujących ból), łagodząc w ten sposób zarówno ból, jak i gorączkę. Ten lek na gorączkę i ból ciała powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarzy lub lekarza i należy pamiętać, że tabletkę należy spożywać tylko w wieku 12 lat i powyżej, nie należy jej kontynuować przez długi czas, ponieważ może mieć pewne skutki uboczne efekty również.

15. Piroksykam:

Piroxicam do leczenia gorączki

To kolejny lek, który jest lekiem na przeziębienie i gorączkę, który drastycznie pomaga zmniejszyć ból, który pojawia się podczas gorączki, ponieważ główny związek chemiczny tego leku to niesteroidowy środek przeciwzapalny, który pomaga obniżyć gorączkę w krótkim czasie. Te ciemnozielone, podłużne kapsułki w kolorze oliwkowym są dostępne w dawce 10 g lub 20 g i powinny być spożywane zgodnie z zaleceniami lekarza, aż do zniknięcia gorączki i bólu. Czasami po zażyciu tego leku ludzie mogą cierpieć na zawroty głowy i rozstrój żołądka. W takim przypadku unikaj tej pigułki i natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Dostępnych jest wiele leków na gorączkę i związane z nią problemy. Zaleca się jednak wybór odpowiedniego leku na wczesne objawy. Niektóre leki bez recepty dostępne w aptece są dobre, takie jak Paracetamol i Ibuprofen, nie przekraczając dawki. Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż tydzień, lepiej natychmiast skonsultować się z lekarzem. W przypadku kobiet w ciąży najlepiej unikać leków na I i III trymestr. W przypadku niemowląt najlepiej skonsultować się z lekarzem, a następnie podać lek, który jest w większości sposobem wstrzykiwania.

Pamiętaj, aby mieć je przy sobie, ponieważ przydadzą się podczas podróży, a nawet innego dnia. W przypadku łagodnej gorączki leczenie się ciepłą wodą i przyjmowanie leków ziołowych, takich jak Gravol lub leków alopatycznych w niskich dawkach, gdy pacjent jest uczulony na korę wierzby.