Wyobraź sobie, że idziesz do pracy wcześnie rano z silnym bólem głowy. Dzień jest dosłownie zepsuty. Zadręczają cię i nie pozwalają ci nic zrobić w spokoju. Jednak niektóre bóle głowy są jeszcze silniejsze i mogą być nie do zniesienia.

Jak sama nazwa wskazuje, intensywny ból w okolicy głowy lub szyi lub obu nazywa się bólem głowy. Może wystąpić w migrenach, napięciowych i klasterowych bólach głowy. Ból głowy to bardzo częsty problem. Może przytrafić się każdemu, bez względu na rasę, wiek i płeć. Doświadczają tego wszyscy.

Ból głowy może być spowodowany stresem psychicznym, niepokojem emocjonalnym, chorobami, głodem, kacem i zmęczeniem. Jest to choroba, z którą każdy zmaga się na co dzień. Ból głowy może promieniować, pulsować i stopniowo się nasilać. Z czasem może to być irytujące.

leki na ból głowy

Nikt tak naprawdę tego nie lubi. Zwykle wypijesz kawę lub herbatę. Jeśli to wszystko nie działa, zdecydowanie powinieneś łykać pigułkę. Leki nie są łatwo dostępne. Będziesz potrzebować recepty. Chodzi o unikanie wszelkiego rodzaju nadużywania narkotyków. Wiele razy środki przeciwbólowe uzależniają. Ten rodzaj uzależnienia może być śmiertelny. To może być bardzo niebezpieczne. Upewnij się, że znasz swoje pigułki, zanim je zażyjesz.

Lista skutecznych i najbezpieczniejszych leków na ból głowy w Indiach:

Istnieje wiele leków, które leczą wszelkiego rodzaju bóle głowy. Zaleca się przyjmowanie tych leków po posiłku. Oto kilka najlepszych leków przeciwbólowych dla dorosłych i dzieci.

1. Paracetamol na częste bóle głowy:

Paracetamol na częste bóle głowy

Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym. Jest często stosowany w leczeniu wszelkiego rodzaju bólu. Mówi się również, że zmniejsza gorączkę. Paracetamol nie jest zalecany, gdy masz problemy z wątrobą. Unikaj alkoholu podczas przyjmowania leków i ogólnie nie jest zalecany dla kobiet w ciąży. Ten lek należy przyjmować wyłącznie pod nadzorem lekarzy.

2. Aspiryna łagodząca ból głowy:

Aspiryna łagodząca ból głowy

Aspiryna jest pochodną kwasu salicylowego i jest powszechną nazwą medyczną na ból głowy. Jest salicylanem. Wiadomo, że aspiryna zmniejsza ból. Redukuje substancję powodującą ból w ciele. Aspiryna jest bardzo popularnym lekiem na ból głowy. Mówi się, że jest przyjmowany pod nadzorem pacjenta z chorobą serca. Nie należy go podawać osobom z zaburzeniami krzepnięcia i nie wolno zażywać aspiryny, jeśli karmisz piersią, ponieważ może ona przenikać przez mleko do dziecka.

3. Ibuprofen na migreny, zatoki i napięciowe bóle głowy:

Ibuprofen na migreny, zatoki i napięciowe bóle głowy

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i jest kolejnym najlepszym lekiem na migrenowe bóle głowy i zatokowe bóle głowy. Leczy ból i łagodzi stany zapalne. Ból może dotyczyć głowy, zęba, skurczu menstruacyjnego i kości. Może być stosowany u dorosłych i sześciomiesięcznych dzieci. Nie należy go podawać osobom, które przeszły operację pomostowania aortalno-wieńcowego. Nie powinnaś go mieć w ostatnim trymestrze ciąży. Lek należy przyjmować tylko po odpowiednim posiłku.

4. Naproksen na bóle głowy związane z napięciem, migreną i hormonami:

Naproksen na bóle głowy związane z napięciem, migreną i hormonami

Naproksen to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Jest z kwasu propionowego. Ten pierwiastek pomaga się zrelaksować i zmniejszyć ból głowy. To ryzyko wrzodów żołądka. Naprosyn zmniejsza ból, sztywność i stany zapalne. Wskazane jest przyjmowanie z jedzeniem. Służy do odstawiania pacjentów od leków. Dlatego nazywa się to „medycyną pomostową”.

5. Połączenie aspiryny i acetaminofenu:

Połączenie aspiryny i acetaminofenu

Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból. Aspiryna natomiast leczy bóle i stany zapalne. Jego połączenie jest bardzo skuteczne. Powinieneś go brać tylko wtedy, gdy ból jest nie do zniesienia, ponieważ jest to ciężki lek. Ma skutki uboczne, takie jak przyspieszenie bicia serca, alergia żołądka, senność i zgaga. Należy go przyjmować pod nadzorem lekarza.

6. Barbituran na klasterowe i migrenowe bóle głowy:

Barbituran na klasterowe i migrenowe bóle głowy

Barbituran to dobry lek przeciwdepresyjny. Ma działanie przeciwbólowe. Ma łagodne działanie znieczulające. Brabiturate leczy klasterowe bóle głowy i jest lekiem na migrenowe bóle głowy. Barbituran stosuje się również w leczeniu bezsenności i lęku. Uzależnia i nie ma antidotum. Może uzależniać. Barbituranu nie podaje się osobom starszym, niemowlętom i kobietom w ciąży.

7. Amitryptylina na migrenę i przewlekłe bóle głowy:

Amitryptylina na migrenę i przewlekłe bóle głowy

Amitryptylina jest sprzedawana pod nazwą „Elavil”. Jest stosowany w leczeniu stanów takich jak depresja, lęk i wiadomo, że zmniejsza ostre bóle głowy. Znany jest z zapobiegania migrenie w przypadku bólu neuropatycznego. Amitryptylina ma niewiele skutków ubocznych, takich jak niskie ciśnienie krwi, suchość w ustach i zaparcia. Zalecany dla osób z historią migreny.

8. Topiramat na codzienne i migrenowe bóle głowy:  

Topiramat na codzienne i migrenowe bóle głowy

Topiramat jest środkiem przeciwdrgawkowym. Leczy epilepsję. Stosowany w ostrych bólach głowy i migrenach. Topiramat działa na naczynia krwionośne mózgu. Ten lek dla dorosłych zmniejsza ból i pomaga się zrelaksować. Jest bardzo skuteczny w przypadku osób cierpiących na migrenę z mniejszą liczbą skutków ubocznych. Może powodować zawroty głowy, utratę wagi, zmęczenie i depresję.

9. Tyzanidyna na klasterowe bóle głowy:

Tyzanidyna na klasterowe bóle głowy

Tyzanidyna działa zwiotczająco na mięśnie i jest najlepszym lekiem łagodzącym ból. Przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych kręgosłupa i ośrodkowego układu nerwowego. Jest lekiem na silne bóle głowy. Tyzanidynę podaje się, gdy ból nie jest tolerowany. Może powodować uszkodzenie wątroby i zawroty głowy. Powoduje również nerwowość, halucynacje, senność, zaparcia, suchość w ustach, wymioty, ból brzucha, ból serca i uczucie mrowienia w dłoniach, stopach i nogach. Dlatego sugeruje się przyjmowanie pod kierunkiem lekarza.

10. Buspiron na bóle głowy typu napięciowego:

Buspiron na bóle głowy typu napięciowego

Buspiron to lek przeciwlękowy, który wpływa na naturalną substancję, taką jak neuroprzekaźniki wytwarzane w mózgu. Pomaga to zmniejszyć ból głowy i jest lekiem na ból zatok. Jest to lek przyjmowany doustnie. Buspiron ma pewne działania niepożądane, takie jak leki. Może się bardzo uzależnić. Może powodować zawroty głowy, senność i brak równowagi emocjonalnej. Ten lek jest sprzedawany tylko na odpowiednią receptę, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nadużywania narkotyków.

11. Toksyna botulinowa A:

Toksyna botulinowa A

Toksyna botulinowa A jest produktem białkowym neurotoksyny wytwarzanym przez bakterie. Łagodzi dystonię szyjną, zespół bólu mięśniowo-powięziowego i ból. Jest to jeden z leków na napięciowe bóle głowy i wiadomo, że działa skutecznie na korzyść. Botulinum jest również bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia opornych na leczenie pacjentów z migreną. Powoduje łagodne i samoograniczające się skutki uboczne. Dlatego bez wahania podaje się go wszystkim pacjentom z problemem migreny. Dobrze będzie brać z jedzeniem.

12. Paracetamol na częste bóle głowy:

Paracetamol na częste bóle głowy

Paracetamol to paracetamol. Działa przeciwbólowo. Paracetamol jest najczęstszą nazwą leku, która znajduje się na każdej liście. Działa poprzez wiązanie i blokowanie enzymu znanego jako prostaglandyny. Enzym ten zmniejsza ból. Paracetamol łagodzi ból i obniża gorączkę. Nie jest zalecany osobom z chorobami wątroby i historią alkoholizmu. Paracetmol jest stosowany głównie przez każdego w celu złagodzenia bólu. Wiadomo wszystkim, ale wciąż potrzebuje recepty.

13. Ziołowy olejek do włosów na bóle głowy:

Ziołowy olejek do włosów na bóle głowy

KUP TUTAJ

Nasze babcie co wieczór masowały nam głowy olejkiem. To była bardzo emocjonalna więź. Olejowanie nawilżyłoby skórę głowy i złagodziło napięcia. Olejki wnikają do cebulek włosów i łagodzą stres. Istnieją specjalne olejki do łagodzenia bólu głowy. Są aromatyczne i bardzo kojące. Ma działanie chłodzące. Jest bardzo skuteczny dla osób, które nie mogą łykać leków lub mają problemy z wątrobą i sercem. Istnieje wiele olejków, które twierdzą, że łagodzą ból głowy. Zapach może czasami przyprawić innych o ból głowy.

14. Olejki w kulce do leczenia bólów głowy:

Olejki w kulce do leczenia bólów głowy

Olejki w kulce to kojące olejki aromatyczne. Wciera się w czoło. Aromaty łagodzą ból. Środek zwiotczający mięśnie łagodzi również napięte mięśnie. Te olejki wywołują sen. Niektóre z nich przychodzą też dla małych dzieci. Posiadają olejki eteryczne. Może być uczulony na niektóre. Zawsze powinieneś zrobić test płatkowy. Są bardzo małe jak balsam do ust. Możesz go również nosić w torebce. Zapach olejków w kulce jest mniej śmierdzący, dzięki czemu można ich używać zawsze i wszędzie. Nie jest lepki. Szybko się wchłania. Zapach z czasem znika. Możesz nałożyć go na chusteczkę i powąchać. To również łagodzi bóle.

15. Balsam na codzienne bóle głowy:

Balsam na codzienne bóle głowy

Balsamy to maść na ból głowy. To jest gęste jak wazelina. W większości jest koloru białego. Niewiele jest w formie żelu, aby uniknąć lepkości. Balsam pachnie tak jak Twój roll-on. Możesz nałożyć go na czoło. Zwykle ludzie stosują go przed snem. Działa kojąco i jest bardzo dobry dla kobiet w ciąży, które nie chcą, aby do krwiobiegu dostała się żadna substancja chemiczna. W przypadku kontaktu z okiem należy je natychmiast spłukać.

16. Belladona (medycyna homeopatyczna na bóle głowy):

Belladona (medycyna homeopatyczna na bóle głowy)

Belladona to homeopatyczny lek na ból głowy, który radzi sobie z silnym bólem głowy, któremu towarzyszy silny ból. Ból może rozciągać się od czoła do tyłu głowy. Ekstremalna wrażliwość na światło lub hałas powoduje tak silny ból. Ręce i stopy mogą stać się zimne, a źrenica rozszerza się. Belladona jest używana w takich przypadkach.

17. Nux Vomica (medycyna homeopatyczna na bóle głowy):

Nux Vomica (medycyna homeopatyczna na bóle głowy)

Jest to kolejny topowy lek homeopatyczny na ból głowy, który powstaje w wyniku spożycia alkoholu, kawy i innych narkotyków. Brak snu może być również kolejną przyczyną silnego bólu głowy. Po zażyciu leku pamiętaj o zakryciu głowy i pozostawaniu w ciepłym pomieszczeniu, aby uzyskać skuteczny efekt.

Głośna muzyka, imprezy, nocne wyjścia, tego typu zaburzony i niezdrowy tryb życia przyprawia nas o częsty ból głowy. Istnieje wiele leków, które go leczą. Możesz go zjeść z posiłkiem lub szklanką mleka. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek leku. Zaleca się przyjmowanie tego leku z umiarem. Przedawkowanie może być śmiertelne i szkodliwe dla narządów wewnętrznych.