Ciąża musi już sprawiać, że ty i twój partner martwicie się, szukacie i staracie się dowiedzieć więcej rzeczy, aby być bezpiecznym i pewnym, a co nie. Oprócz tego zastanawiałeś się kiedyś, co należy zrobić, jeśli zachorujesz podczas ciąży? Czy to infekcja, czy przeziębienie, czy wiesz, jakie leki możesz brać, a jakich nie? Chociaż zachorowanie może być przerażające, nie chcesz podejmować żadnych kroków, które mogłyby zahamować rozwój Twojego dziecka. Większość rodziców na ogół martwi się, czy stosowane przez nich leki są bezpieczne dla rozwoju dziecka i czy będzie to miało negatywny wpływ na dziecko. Cóż, nadszedł czas, aby oczyścić powietrze. Większości leków najlepiej unikać w pierwszym trymestrze lub na początku ciąży. Mając to na uwadze, oto spojrzenie na leki bezpieczne w ciąży.

Lek z bliska

1. Tylenol (acetaminofen):

Jest to jeden z bezpiecznych leków w ciąży, który może być stosowany do łagodzenia bólu, jeśli go napotkasz. Chociaż przestrzeganie instrukcji na butelce Tylenolu umieściłoby Cię w bezpiecznym miejscu, nie chcesz dotykać żadnych innych leków, takich jak Ibuprofen i Naproksen. Leki takie jak Ibuprofen i Naproksen powodują obniżenie poziomu płynu owodniowego w trzecim trymestrze ciąży, co prowadzi do mniejszej amortyzacji dla dziecka, co z kolei powoduje większy nacisk na pępowinę. Leki takie jak „Advil” mogą spowodować przedwczesne zamknięcie niektórych naczyń krwionośnych w sercu dziecka lub mogą powodować problemy rozwojowe w późniejszym okresie ciąży.

2. Dulcolax:

Rosnące poziomy progesteronu spowalniają komórki mięśniowe, co prowadzi do nieregularnych wypróżnień. Tak więc, jeśli czujesz się trochę zaparcia, możesz użyć niektórych środków zmiękczających stolec, takich jak Dulcolax, Colace, Citracel, Metamucil itp., które są jednymi z niewielu bezpiecznych leków podczas ciąży. Musi temu jednak towarzyszyć spożywanie dużej ilości błonnika w postaci owoców i warzyw oraz większej ilości wody pitnej. To powszechny lek stosowany w ciąży.

3. Pepcyd:

Ten lek bez recepty jest czymś, co możesz chcieć wypróbować, zanim zaczniesz i zdobądź receptę na niestrawność lub zgagę. Chociaż leki na receptę są silniejsze, możesz spróbować Maalox, Mylanta, Tums itp., które tworzą listę bezpiecznych leków podczas ciąży. Twoje poziomy progesteronu mogą być ponownie obwiniane za powodowanie zgagi. Lekarze zazwyczaj proszą o mniejsze i częstsze spożywanie posiłków, aby przeciwdziałać temu problemowi.

4. Penicylina:

Jeśli masz infekcję gardła lub infekcję dróg moczowych, możesz trzymać się penicyliny i odrzucić wszelkie inne sugestie, które możesz otrzymać. Lekarze z całego świata uznają penicylinę za jeden z najbezpieczniejszych leków w ciąży, ponieważ nie było historii, by powodowała ona lub prowadziła do jakichkolwiek problemów związanych z narodzinami dziecka dla matki i dziecka. Chociaż infekcje wymagają antybiotyków, niektóre rodziny tych antybiotyków mogą wpływać na zwapnienie dziecka, co prowadzi do nieprawidłowego tworzenia zębów, a zatem sugeruje się unikanie antybiotyków.

5. Monistat:

Tworzące alternatywy dla tabletek takich jak Diflucan lub Fluconzaole to Monistat i Gynelotrimne. Podczas gdy wiadomo, że pierwszy zestaw miał wpływ na dzieci z wadami wrodzonymi, ten drugi jest całkowicie bezpieczny, jeśli chodzi o „infekcje drożdżowe”. Chociaż mogą być dość powszechne w czasie ciąży i nie wpływają na wzrost dziecka ani na Ciebie bezpośrednio lub pośrednio, możesz mieć dość swędzenia, które powoduje.

6. Benadryl/Halls/Vicks:

Ponieważ przeziębienie jest zbyt powszechne, większość bezpiecznych leków w ciąży jest sprzedawana bez recepty. Chociaż większość z nich jest uważana za nieszkodliwą i nie powoduje skutków ubocznych, lekarze sugerują, aby skoncentrować się na objawach i leczyć je wyłącznie. Ponieważ istnieją leki na przeziębienie, kaszel i gorączkę, nie chciałbyś ich brać, jeśli masz tylko katar.

7. Tamiflu:

Zastanów się nad zaszczepieniem się na grypę podczas ciąży. Jeśli jednak już ją zdiagnozowano, Tamiflu jest czymś, co lekarze na całym świecie akceptują, aby skrócić czas trwania i skrócić objawy. Ponieważ twoja odporność jest znacznie niższa, gdy jesteś w ciąży, grypa może cię drastycznie dotknąć, a kilka przypadków prowadzi również do śmierci.

8. Medycyny ratujące życie:

Jeśli masz w przeszłości depresję, astmę, drgawki, nadciśnienie itp., oczekuje się, że będziesz kontynuował przyjmowanie leków na receptę lub bez recepty w oparciu o schorzenia, przez które przechodzisz, aby zachować zdrowie. Napady padaczkowe lub problemy z astmą podczas ciąży to ostatnia rzecz, jakiej ktokolwiek by chciał. Dowiedz się od swojego lekarza, co możesz mieć, czego nie powinieneś.

9. Balsam lub krem ​​Caladryl:

Nałóż niewielką porcję na wysypkę i pocieraj ją dwa do czterech razy dziennie, aby pozbyć się tych wysypek. Staraj się nie brać żadnych innych leków w przypadku wysypki. Ostatnią rzeczą, której pragniesz po wszystkich kłopotach związanych z ciążą, jest swędzenie całego siebie. Dlatego, aby uniknąć pogorszenia sytuacji, trzymaj się Caladryl.

Istnieją jednak pewne leki lub leki przeciwwskazane w ciąży. Zanotuj je.

  • Aspiryna: Najczęstszym przeciwwskazaniem jest rozstrój żołądka i zgaga. W przypadku odczuwania dyskomfortu, poinformuj o tym lekarza i zaprzestań jego stosowania.
  • Talidomid: Możesz doświadczyć fok takich jak kończyny i inne wady, dlatego najlepiej unikać tego podczas ciąży.
  • Doustne środki antykoncepcyjne: Doustne środki antykoncepcyjne w czasie ciąży prowadzą do wad wrodzonych. Trzymaj się z daleka od używania ich zbyt często.
  • Danazol: Wiadomo, że spożywanie danazolu w czasie ciąży powoduje wady rozwojowe narządów płciowych płodu.
  • Finasteryd: Finasteryd zwykle nie jest preferowany dla kobiet, zwłaszcza kobiet w ciąży, wiadomo, że jest wchłaniany przez skórę, wpływając w ten sposób na rozwój narządów płciowych płodu.
  • Metotreksat: Wiadomo, że spożywanie tego leku w czasie ciąży powoduje problemy z rozszczepem podniebienia wraz z innymi wieloma wadami.

Jednak najważniejszą zasadą przed przyjęciem któregokolwiek z nich jest „skonsultuj się z lekarzem”. Ważne jest, aby Twój lekarz znał leki, które bierzesz i ich dawkowanie, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

Chociaż możesz rozważyć te leki bez recepty, ważne jest również, aby pamiętać, że każda recepta, którą może dla ciebie wypisać lekarz, musi zawierać informację o tym, że jesteś w ciąży, aby wiedział, co dawać, a czego nie. Teraz możesz czuć się kiepsko i aby poczuć się lepiej, możesz pójść na zwykłe leki, których używasz odruchowo, ale powstrzymaj się od tego. Lepiej, jeśli wyrzucisz wszystkie stare leki do kosza i zastąpisz je tymi przydatnymi środkami. Jednak, kiedy odwiedzasz swojego lekarza po raz pierwszy, możesz chcieć wyjaśnić kwestie związane z lekami i lekami podczas ciąży, a następnie rozpocząć zażywanie narkotyków tylko w czasie ciąży.