W dzisiejszych czasach otyłość staje się rosnącym problemem medycznym zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Niezdrowy przyrost masy ciała jest często wynikiem złej diety i braku ruchu. Istnieje kilka metod leczenia, które twierdzą, że łatwo zmniejszają wagę, ale niestety skutki uboczne są większe niż korzyści. Najskuteczniejszą i sprawdzoną metodą leczenia otyłości jest homeopatia. Jest to również bezpieczny i sprawdzony sposób na odchudzanie bez żadnych skutków ubocznych. Leczenie homeopatią nie tylko zapewnia tak bardzo pożądaną utratę wagi, jak i wspomaga system elementarny, metaboliczny i trawienny.

Homeopatia na odchudzanie

Zalety homeopatii nad tradycyjną medycyną:

Leki homeopatyczne są w całości wytwarzane z naturalnych ekstraktów roślinnych, dlatego nie niosą ze sobą żadnego ryzyka związanego ze stosowaniem tradycyjnych leków. To główna zaleta, która sprawia, że ​​jest to korzystniejszy wybór. Wygoda i łatwość środków homeopatycznych również sprawiają, że jest to odpowiedni wybór. Oszczędzisz sobie męczącego czekania w gabinecie lekarskim lub stania w długiej kolejce w aptece. Homeopatia jest rozległą nauką i zajmuje się każdym problemem otyłości osobno, dlatego oferuje lepsze leczenie niż tradycyjne leki.

Leki homeopatyczne na odchudzanie:

leki homeopatyczne na odchudzanie

1. Węgiel amonowy:

Ammonium Carb jest dobrym lekiem homeopatycznym do leczenia otyłości u osób ze słabym sercem. Poza tym przynosi ulgę osobom wrażliwym na zimno.

2. Surowiec antymonowy:

Przejadanie się jest główną przyczyną otyłości. Spożywanie Antimonium Crudum ograniczy Twój apetyt na jedzenie, gdy jesteś bardzo zestresowany i rozdrażniony, co jest stanem, w którym dokonujemy niewłaściwych wyborów żywieniowych. Jest skuteczny u osób ze skłonnością do otyłości głównie z powodu niestrawności i przejadania się.

3. Calcarea Carbonica:

To magiczne leczenie w homeopatii na odchudzanie. Jak sama nazwa wskazuje, Calcarea Carbonica to węglan wapnia pochodzący z środkowej warstwy muszli ostryg. Uspokajające właściwości tego leku są najlepsze dla zjadaczy emocji i tych, którzy zaraz po jedzeniu czują głód. Pomoże Ci to bezpośrednio w ograniczeniu kalorii.

4. Morszczyn pęcherzykowaty:

Ten środek jest stosowany, gdy Calcarea Carbonica nie daje pożądanych rezultatów. Fucus Vesiculosus jest skuteczny w leczeniu wzdęć, niestrawności i ostrych zaparć. Jest również dobrym lekarstwem na wole. Fucus Vesiculosus należy przyjmować w kroplach z nalewką dla matki.

5. Mur amonowy:

Mur amonowy najlepiej stosować w przypadkach, gdy ciało jest ogólnie tłuste, a nogi są stosunkowo cienkie. Pomaga również pacjentom z dużymi pośladkami.

6. Papryka:

Zabieg ten jest szczególnie odpowiedni dla osób z osłabieniem serca i niewystarczającą ilością błonnika rozluźniającego. Oferuje również lekarstwo na niestrawność i bóle mięśni. Capsicum może być również stosowany do leczenia otyłości nawet u dzieci.

7. Aurum Metallicum:

Aurum Metallicum to skuteczny środek homeopatyczny na odchudzanie, szczególnie dla otyłych pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi i miażdżycą.

8. Metaliczny żelazo:

Stosowanie Ferrum Metallicum w leczeniu otyłości jest szeroko rozpowszechnione. Jest preferowany w przypadku otyłych pacjentów z opuchniętą twarzą i niedokrwistością. Jednak lek ten należy ostrożnie przepisywać pacjentom z krwotoczną gruźlicą, ponieważ może to pogorszyć stan. Jest również dobry dla dzieci.

9. Fitolina:

Phytoline to doskonały reduktor tłuszczu. Jest przepisywany pacjentom z kołataniem serca, nudnościami, odbijaniem oraz trudnościami w siedzeniu i chodzeniu. Ten lek należy zawsze przygotowywać w nalewce matki.

10. Calotropis Gigantea:

Calotropis Gigantea to dobre leczenie homeopatyczne, które pozwala zredukować tkankę tłuszczową bez znacznej utraty wagi. Zabieg ten powoduje zmniejszenie miąższu, co z kolei sprawia, że ​​mięśnie stają się jędrniejsze i twardsze.

11. Likopodium 30c:

Jeśli często masz silny apetyt na słodycze, ten lek homeopatyczny jest bardzo pomocny. Pojedyncza dawka Lycopodium 30c może natychmiast ograniczyć apetyt na słodycze i pośrednio pomóc w utracie wagi.

Korzyści z leczenia homeopatii są różnorodne. Przed zastosowaniem któregokolwiek z wyżej wymienionych leków homeopatycznych na odchudzanie ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą i przejść pełny kurs.